Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: NetBeans platforma

Aktivity
Avatar
j.c.
Člen
Avatar
j.c.:31.1.2016 17:17

dobrý den,
narazil jsem na
https://www.youtube.com/watch?…

Pochopil jsem, že se to používá u velkých projektů, na kterých spolupracuje více lidí. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, kdy se to ještě používá, jaké to má výhody, na co je to dobré, a jak se taková věc distribuuje? Používá to Netbeans jako runtime, a nebo je to jen jedna z možností?

 
Odpovědět
31.1.2016 17:17
Avatar
Atrament
Supertvůrce
Avatar
Atrament:31.1.2016 19:20

Netbeans platforma je jednoduše řečeno framework pro vytváření klasických desktopových aplikací. Například samotné Netbeans IDE je na tom postavené. Nemusí se to samozřejmě používat jenom na nějaké obrovské projekty a při spolupráci s více lidma, klidně to můžeš použít i na nějakou menší aplikaci a sám.

Já sám na tom teďka stavím jeden svůj projekt. Má to lehce strmou křivku učení, ale na druhou stranu pokud do toho pronikneš, tak pak ušetříš hromadu času při vývoji své aplikace, protože už nemusíš tzv. znovuvynalézat kolo. Netbeans platforma za tebe řeší všechnu tu práci na pozadí, správu akcí, komunikaci mezi různými částmi aplikace atd atd. Ty se prakticky jenom soustředíš na to co chceš dělat. Koukni na https://platform.netbeans.org/…bm-crud.html to je myslím takový pěkný příklad, jak se v tom dá snadno udělat klasická CRUD aplikace za pár minut se vším všudy :)

Nekoukal jsem na celou tu přednášku cos odkázal, ale pochopil jsem, že se to zabývá použitím JavyFX v Netbeans platformě. Sice to je dost dobře možné, ale vem v potaz, že Netbeans platforma je primárně postavená na Swingu, sama obsahuje docela dost šikovných swingových komponent a jako taková je velmi dobře zdokumentovaná.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
31.1.2016 19:20
Avatar
Atrament
Supertvůrce
Avatar
Odpovídá na j.c.
Atrament:31.1.2016 19:24

Zapomněl jsem napsat něco o té distribuci - součástí té platformy je i nástroj, který vytvoří instalátor pro zvolenou platformu. Jenom v průvodci v Netbeans IDE vyklikáš a nastavíš pár možností, a pak ti to samo vyplivne požadovaný instalátor. Samozřejmě si to přibalí všechny potřebné knihovny z Netbeans platformy ale samotné Netbeans IDE na cílovém počítači nainstalované být nemusí, jenom java.

 
Nahoru Odpovědět
31.1.2016 19:24
Avatar
j.c.
Člen
Avatar
j.c.:31.1.2016 21:03

Díky! :)

 
Nahoru Odpovědět
31.1.2016 21:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.