Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring

Diskuze: Plán: zaměstnají mě jako programátora v roce 2017

Aktivity
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:6.4.2016 19:27

Jak si mám vytvořit plán pro to, aby mě zaměstnali v roce 2017 jako programátora, abych nemusel žít v chudobě? Pokud bych do konce června příštího roku strávil 1000 hodin učením se Java Enterprise Edition, Hibernation a Spring a ještě nějaké další související technologie. Prostě pokud bych si měřil čas stopkami, který bych trávil se učení Javě jak teoriií, tak i praxí. Kolik hodin bych měl příštích 14 měsíců nad tím strávit? Děkuji za odpovědi. Programuji si sám pro sebe hru v Javě používající platformu JavaFX, ale to mi práci nesežene. V továně jsem už strávil 17 měsíců na brigádách za minimální mzdu. Má cenu se učit programovat takto do hloubky, když všude ukážu životopis, kde všude jsem dělal dělníka- spodinu společnost, tak se počůrají smíchy, dělník z továrny a chtěl by u nás programovat, cha cha, jen ať dál žije v chudobě. Vím, že v některých firmách mají vstupní testy, ale vezmou dělníka na vstupní test, myslím si, že by mě nepustili ani do budovy, pamatuji si, jak jsem dělal dělníka, že by mi ti kravaťáci, kteří chodili a kontrolovali, zda makáme, nejraději plivli do obličeje

Editováno 6.4.2016 19:29
 
Odpovědět
6.4.2016 19:27
Avatar
Michal Žůrek - misaz:6.4.2016 19:33

nemusíš nic měřit. Někomu na naučení Javy stačí 10 hodin, někomu na to nestačí ani těch 1000. To že děláš hru je pěkné a dá se toho využít. Udělej ať ta hra aspoň trochu vypadá a do životopisu si ji klidně dej. Koneckonců, to žes dělal dělníka tam psát nemusíš, stejně to ty firmy většinou nezajímá.

 
Nahoru Odpovědět
6.4.2016 19:33
Avatar
Bohumír záviš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Bohumír záviš:6.4.2016 20:14

Hlavní je aby tě programováni bavilo když tě něco baví a věnuješ se tomu většinou dosahuješ skvělých výsledků

 
Nahoru Odpovědět
6.4.2016 20:14
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
David Čápka:6.4.2016 20:19

Pokud se něco chceš naučit, tak tě to musí bavit a když tě něco baví, tak nemá smysl měřit čas, protože to prostě děláš sám od sebe a žádný plán nepotřebuješ. Ta JEE je docela složitá, možná bych se raději podíval jaká je poptávka třeba po Androidu, když chceš Javu a chceš to umět relativně rychle.

Nahoru Odpovědět
6.4.2016 20:19
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
sahlepik
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
sahlepik:6.4.2016 23:13

Proč podceňuješ roli dělníka? Představ si, že by všichni byli programátoři, manažeři, výkonní ředitelé...Kdo by potom tvořil finálně produkty firmy? Každé zaměstnání má svůj smysl a u tebe se mi zdá a nesmíš se na mě zlobit, že to píšu napřímo, že trpíš tak trochu komplexem méněcenosti, podceňuješ se. Nechápu, proč by tě neměli vpustit na pohovor? Ukaž jim, co opravdu umíš a bude jim volné, co jsi dělal předtím. Dělník přece není zločinec :-) Pokud máš pocit, že se na tebe "kravaťáci" dívali zpatra jako na spodinu, pak jsou jen dvě možnosti:

  1. Namlouváš si to, vidíš co neexistuje
  2. Je-li to pravda, jsou to krátkozrací chudáci, kteří netuší, že jejich plat se odvíjí od toho, co firma fyzicky prodá, neboli, co vytvoří právě ti dělnící...
 
Nahoru Odpovědět
6.4.2016 23:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.