Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week

Diskuze: Programuji v Javě a pracuji jako dělník v továrně. Přidají mi, až dokončím vysokou školu?

Aktivity
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 13:02

Předem říkám, toto není fake, toto je život, který žiju.
**
Programuji v Javě a pracuji jako dělník v továrně u pásu, beru 63 Kč na hodinu. Přidají mi v továrně, až dokončím vysokou školu? Studuji teď bakalářský obor Informatika. Až bych měl hypoteticky za tři roky titul .Ing, přidají mi v továrně konečně? Když se naučím JavaEE, přidají mi v továrně? **

Programuji si sám pro sebe v Javě hru, už má 4500 řádek kódu, ale ještě je přede mnou hodně práce. Některé mé spolužáky vzali do firem jako programátory, aniž by uměli něco programovat. Mě žádná firma nepozve ani na pohovor, poslal jsem několik odpovědí, že mám zájem, zmínil jsem, že programuji sám pro sebe v Javě hru. Asi jsou v programátorských firmách alergičtí na počítačové hry. Poslouchejte všichni: Java programátorů je v České republice dost, proto se nevyplatí učit se programovat, vezměte si příklad ze mě, učím se programovat a stejně dělám dělníka v továrně u pásu. Nezačínejte se učit programovat, je to zábavná činnost a už vás nepustí, problém je, že za vaše znalosti programování nebudete nikdy oceneni. Mně mé znalosti programování nepřinesly ani korunu. Jediné pracovní místo, kde mi dali šanci, je dělník v továrně. To, že by mi nabídli brigádu v kanceláři, to ani náhodou, mně pouze výroba- u mašiny u pásu. Jak jsem u toho pásu makal, chodili tam lidi ze shora, měli zapřažené ruce a kontrolovali, zda makáme, běda někomu, pokud by si chtěl na chvíli odpočinout.

Tam, kde bydlím, existuje jedna továrna, kde je to úplný masakr, nikdy jsem naštěstí v této továrně nepracoval. V této továrně dělníky hlídají kamerami, zda nechodí často na záchod. Ženy musí v této továrně, pokud mají zrovna menstruaci, nosit na ruce červené pásky, aby nadřízení věděli, že tyto menstruující ženy musí chodit častěji na záchod, aby si mohly vyměnily krvavou vložku nebo krvavý tampón.

Před rokem jsem 450 hodin pracoval (nadřel jsem se, v továrně jsou vysoké normy a musí se pracovat rychle, rychle, rychle), než jsem si vydělal na nový notebook, který teď používám. JavaEE si chci naučit, určitě nebudu první ani poslední tovární dělník, který bude umět JavaEE.

Sháním lidi do týmu vývoje mé hry, až hru přeportuji pomocí knihovny Gluon (knihovna pro Android umožňující běh Java aplikací používajících platformu JavaFX k zobrazení grafiky), chtěl bych ji dát do Google Play za nějakou rozumnou cenu. Rozdělili bychom si zisky. Zkusím se zeptat mých nadřízených v továrně (ano, obyčejní dělníci v továrně mi šéfujou, brigádníci nosí kafe a podobně stálým zaměstnancům, kdysi si tam na mě jeden dělník otvíral hubu, buzeroval mě kvůli nesmyslným věcem, povyšoval se nade mě, měl jsem mu tu jeho hubu rozbít, teď toho lituji). Takže, jak jsem psal, zkusím se v továrně zeptat o přestávce dělníků, zda by mi nepomohli s počítačovou hrou, kterou teď programuji, zeptám se, jaké programovací jazyky dělníci umí, zda umí sql.

 
Odpovědět
23.4.2016 13:02
Avatar
Neaktivní uživatel:23.4.2016 13:37

Na co potřebuje dělník u pasu umět programovat v Jave?
Takže podle mě nepřidají. Lepší je si najít jinou práci.

PS: Pokud potřebují programátora, tak se jím můžeš hlásit i bez vysoké. Popř. ti řeknou aby jsi jí udělal.

Editováno 23.4.2016 13:39
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 13:37
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 13:47

Já ovládám základy Javy. Chci se soustředit na detaily, mám několik tisícstránkových knih o Javě, chci ji umět do detailů. Dále se chci naučit JavaEE, je to velké sousto, ale když se to naučili jiní a mě to navíc baví.

Já si sám sobě říkám, i kdybych měl skončit v továrně jako dělník do konce života, vždy budu moct, až přijdu ze šichty, si programovat sám pro sebe různé projekty. Teď programuji počítačovou hru v Javě, velmi se mi líbí, jak ta hra jako systém je propojená instancemi asi 50 různých tříd, zajímalo by mě, zda i jiní dělníci programují počítačové hry. Už se těším, až budu mít opět brigádu v továrně. Budu se dělníků ptát:"Dobrý den, jaké jsou vaše schopnosti? Já programuji aplikace v programovacím jazyce Java, vy určitě také programujete."

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 13:47
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 13:52

Jak je to tedy, prosím, s těmi počítačovými hrami. Když se budu někde ucházet o pozici programátora a zmíním, že jsem si vytvořil počítačovou hru, budou to v té firmě, která se nezabývá programováním her ale programováním informačních systémů, brát jako moji nevýhodu? :-S

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 13:52
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
vajkuba1234:23.4.2016 13:59

Nerekl bych nevyhodu, ale kouknou na tvuj kod, aby vedeli jak premyslis a jak resis problemy. Je tady o tom dokonce clanek. Viz

http://www.itnetwork.cz/nezarazene/moje-prvni-prace-jak-na-pohovor-v-it
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 13:59
No hope, no future, JUST WAR!
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 14:10

To bych byl rád, kdyby nějaký zkušený programátor si mohl jednou prohlédnout moji počítačovou hru, všechno se snažím mít co nejvíce zřetelné, dělám komentáře, snažím se v tom vyznat a strukturovat to do tříd, aby se pak programátor mohl kouknout na uml třídní model mé hry a ihned viděl, aha, tak takto to funguje. Troufám si říct, že mám v mé hře vše dokonale promyšlené, je to jako moje dítě.

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 14:10
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 14:14

Z následujících otázek jsem nevěděl 4 a zbývající ano, moji kolegové dělníci určitě umí odpovědět na všechny. ;-)
** V jaké verzi Javy byly zavedeny generiky?**
** Co je to Applet sandbox a jak funguje?
Jaké jsou výhody a nevýhody techniky přetěžování operátorů?**
Co jsou to extension metody?
** Jaký je rozdíl mezi statickou a instanční metodou?
Jaký je ve Visual Studiu rozdíl mezi kompilačním módem debug a release?
Jaký je rozdíl mezi procesem a vláknem?**
K čemu slouží thread pool a jak funguje?
** Jaký je rozdíl mezi pointerem a referencí?**
Co znamená: application stack, memory heap, desktop heap?
Co je to memory leak a jak k němu může dojít v Javě?
** K čemu slouží výjimky?
Jaké znáte návrhové vzory a kde jste je používali?**

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 14:14
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Taskkill:23.4.2016 15:43

Hele mozna by ti misto povysovani se nad kolegama delnikama pomohlo vic delat neco smysluplnyho... myslis, ze je jim nejak prospesny u pasu umet programovat v jave? Hmmm... rozhodne to upotrebej. Z toho co pises me trknulo hlavne tohle: chces umet javu do detailu, okey k cemu ti to bude? Jazyky prichazej, odchazej, nabyvaj a ztracen popularitu, programator musi umet hlavne premyslet, algoritmizovat ... v tom ti zadna tisicistrankova kniha nepomuze... to ze se ti nepodarilo vydelat ani korunu programovanim ale tvoje kamarady "neprogramatory" zamestnavaj hovori v tvuj neprospech, ty delas neco spatne (plus je taky dost mozny, ze kamaradi proste jen umej rychle vstrebat vsechno co se po nich chce a prizpusobit se) ... jestli se chces u pasu udrit, tak v tom klidne pokracuj a muzes klidne dal zatrpkle nadavat na to, jak je to nefer ... my tady vime svoje o tom jak se blbe/dobre uplatnuje ... nebo muzes udelat neco smyslupneho..zjis­tit proc te nikdo nepozval na pohovor ... mozna delas zasadni chybu v psani dopisu, mozna mas nezajimavej zivotopis ... nestaci napsat, programuju hru... chtelo by to ukazat jaky specificky problemy uz jsi resil atd... jed si svuj zivot jak chces, ale tvuj pristup te nikam nezanese, pracuj na sobe a treba se to zmeni ...

PS: Tech delniku se radsi na programovani neptej, budou se ti akorat smat.

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 15:43
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:23.4.2016 19:45

Ano, jazyky přicházejí a odcházejí, nabývají a ztrácejí na popularitě. Moji hru programuji v Javě, sama Java mi k vymyšlení hry nepomohla, musel jsem vymyslet součásti, z kterých se hra skládá, svoji hru bych mohl naprogramovat jak v Javě, tak také v C Sharp, C, C++, Smalltalku, Javascriptu, Flashi, důležité je mít logické myšlení, které si myslím, že mám, když jsem byl schopný vymyslet svoji hru, která není jednoduchá ve stylu nějakého školního projektu. Svoji hru už jsem naprogramoval minulý rok ve zjednodušené verzi v programovacím jazyku C Sharp jako semestrální projekt pro jeden předmět na vysoké škole, trvalo mi to nejméně 100 hodin, zkoušející na zkoušce marně zkoušel hru v očekávání, že nastane chyba, že něco tak složitého bych asi nebyl schopný vymyslet, bohužel zkoušející během zkoušky nevyzkoušel všechny možnosti hry.

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 19:45
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Taskkill:23.4.2016 19:57

On ten zkousejici nijak extra netouzi najit zrovna ve tve hre chybu, nejsi pro nej nicim odlisnej od tuctu tvejch spoluzaku, stejne tak tvuj projekt, takovejch uz videl a uvidi, ze by ti z toho sla hlava kolem, kdybys musel do kazdyho stourat... Rekne si..dela to co to ma delat? Splnuje to pozadavky ze zadani? Dobre. To je cely ... hele netusim dost dobre o cem je vlastne tohle vlakno... ale reknu k tomu tohle, pokud ti ke stesti staci vedomi, ze umis programovat a ostatni u pasu ne, pak zustan kde jsi a nic nemen, pokud chces svuj zivot naplnit programovanim a spolupracovat s lidmi, kteri chapou o cem mluvis, pak za to bojuj nejen v editoru ale i v realu, zjisti proc ostatni dostanou prilezitost a ty ne a hlavne usiluj, nejhorsi je kdyz se clovek smiri, jo fajn, mam praci u pasu aspon neco, ne! Musis za kazdou cenu rict, letos budu o prazdninach programovat za penize... tecka, pres to nejede vlak. Vic k tomu nemam co rict, chce to si srovat priority, jestli chces jen snit, nebo svoje sny realizovat.

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2016 19:57
Avatar
David Hynek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
David Hynek:23.4.2016 22:47

Ta továrna kde bydlíš není to TPCA v Kolíně? :)

Sorry, ale jestli jsi chytrý a to ty asi budeš, nepracuj u pásu. Jsou lidé, kterým taková práce, ač na ni budou nadávat, vyhovuje. Celý den nemusí přemýšlet, natáhnou ruku, vezmou věc A, dají ji na místo B a k tomu použijí nástroj C. A je jedno, zda A je šroub, kus masa, nebo část počítače. Na rovinu ti řeknu, že tohle by mne zabilo. A to dělám rukama od 93. Ale rád u práce přemýšlím. A ti co u práce umí a především chtějí i přemýšlet jsou na trhu práce nedostatkové zboží. Jestliže hledáš práci přes inzeráty, nebo nedej bože pracák, tak jsi adeptem na práci u pásu. Zkus ale popřemýšlet, jaká práce by tě bavila. Pak si najdi takovou firmu, kde se taková práce dělá. Na drzáka tam jdi a nabídni se, že měsíc tam budeš dělat a na konci měsíce ať oni sami ti řeknou, zda tě potřebují a kolik ti dají. A věř mi, že jestli budeš dělat práci co tě baví, bude to znát nejen na množství odvedené práce, ale také na výši platu...

Nahoru Odpovědět
23.4.2016 22:47
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Adam Ježek:23.4.2016 23:13

Nezačínejte se učit programovat, je to zábavná činnost a už vás nepustí, problém je, že za vaše znalosti programování nebudete nikdy oceneni. Mně mé znalosti programování nepřinesly ani korunu

Tady s tebou ale musim pořádně nesouhlasit. Chyba bude buď v tom, že se nedokážeš prosadit, zkoušíš práci sehnat na špatném místě, nebo to prostě neumíš. Já stále chodím na střední a to moje domácí programování mi už vyneslo slušnou částku.

Nahlíd sem do zdejšího systému pro pracovní nabídky, pro Javu tam sou 2, na které zatím nikdo nezareagoval, někdo tu dával link na článek jak na pohovor, tak si to přečti (ty rady ti pomůžou ještě před pohovorem) a zkus štěstí, tady: http://www.itnetwork.cz/…t/detail/120 a tady: http://www.itnetwork.cz/…t/detail/142

Držim palce :)

Nahoru Odpovědět
23.4.2016 23:13
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:25.4.2016 20:56

No, četl jsem si tvé příspěvky a promiň, ale nedalo mi to a musel jsem si vyhledat, kolikrát používáš slovo "hra, hru, hře" :) napočítalo mi to +- 22 v 6 malých příspěvcích:)

Řeknu ti svůj příběh a možná tě bude motivovat a možná taky uvěříš, že možnosti jsou.
Střední školu jsem dělal 8 let ve svém nynějším oboru. Ale setkal jsem se s blbem, který mě drtil v ekonomice. Já vůl místo, abych mu dokázal, že se plete a jak mu to nandám, tak jsem se smířil s tím, že jsem looser a kašlal jsem na to. Ale celou dobu (jak tebe) mě bavilo programovat. Radši nebudu mluvit o těch virech, ať mě nezačnou hledat:D byly jen cílené na mé "kamárady", kteří mě nasrali, takže nic velkého:) Ale taky jsem dělal svůj "velký" projekt, na který jsem doteď hrdý a který je jediný svého druhu (a doteď slouží). Jenže toto je tvoje první chyba - jeden projekt. Zkus si sám říct jako zaměstnavatel: "No pěkné, naprogramoval jeden projekt a co dál?". Ano, je to + do životopisu, ale jen jeden bodík - povedlo se ti to (i když jsi na to hrdý a dalo ti to práci). Po střední jsem šel rovnat flašky do teska jako brigádník. Pak jsem chvíli dělal v pekárnách a potom i u pásu (dvanáctky hodiny) a domů jsem došel smradlavý od oleje a unavený jak fena. K tomu jsem chodil na stavbu na brigádu. Tam mi známý řekl: "Kde děláš?" a já říkám u pásu. On se mě zeptal: "počkej, však jsi studoval programování, ne?" já říkám jo, ale nemůžu najít práci. "cos pro to udělal?" noo poslal jsem pár životopisů a odpvěděl na inzeráty "kolik jsi toho poslal?" tak 10 " když si blbý, zůstaň u pásu. pokud jich nepošleš denně aspoň 5, tak nemáš ani nejmenší šanci"

Nebudeš tomu věřit, ale já jsem doopravdy KAŽDÝ DEN DVAKRÁT!!! prohledával praci.cz a jobs.cz a furt na pozici programátora. Odpovídal jsem na všechny inzeráty, co jsem našel. Chlape za měsíc jsem nechal 30 000,- jen na to, abych po moravě objel pohovory. Pochopitelně nechal jsem si poradit s životopisem (jestli chceš, můžu ti říct, co a jak, mě to pomohlo;) ).
Celou dobu mi odpovídali takto: "po zvážení jsme usoudili, že neodpovídáte našim požadavkům". To tě ale nesmí odradit. Jestli chceš programovat - prosaď se. Jestli se neprosadíš, patříš na zadní sedadlo.

Mě to vyšlo až na 22. pokus (štěstí). A taky jsem tam šel s tím, že "něco" umím. Teď jsem zaměstnaný konečně jako ITák, chodím si v obleku (není povinný, ale machruju v něm:D) popíjím kafíčko a beru 3x tolik, co u pásu. Ale je to podmíněné tím, že na sobě pracuju i teď.

A teď k těm nedostatkům, co jsi tu napsal:

 1. nezmiňuj pořád, žes naprogramoval jednu hru... řekni to jednou ale jen tak mezi řeči
 2. to co jsi tu napsal - "snažím se v tom vyznat a strukturovat to do tříd, aby se pak programátor mohl kouknout na uml třídní model mé hry".... strukturovat do tříd, zajímavé spojení:) už jen tímto výrazem dokazuješ, že sis zjistil, že existuje nějaký pojem třída, ale strukturovat do tříd je blbost... + nechci tě moc shazovat, ale třída je ten nejzákladnější pojem celého OOP. To je naprostý základ, o kterém se na pohovoru nikde ani nebaví, fakt promiň, ale je to tak.
 3. Zmínil ses, že bys to mohl naprogramovat v jiných jazycích. Dneska s jedním jazykem neuspěješ. Abys měl aspoň malou šanci, musíš ovládat min. 2 - 3 jazyky (např. Java, Python, C++, C#, PHP) k tomu prakticky v 90% firem vyžadují aspoň čátečnou znalost linuxu (bylo by dobré udělat si pár scriptíků třeba na curl dotaz, udělat si LAMPu atd.). Dále ať chceš nebo ne, je nutná znalost angličtiny (aspoň úroveň B2).
 4. Nikdy neříkej nic o dělnících a o práci u pásu (max. opatrnou zmínku). Protože řekneš-li, že jsi dělník u pásu a programování ses naučil sám, tak můžeš být dobrý jak chceš, ale už máš žádost automaticky v koši. Pro ně jsi tak zařazený a oni nechtějí brát někoho, o kom neví, že bude pro ně 100% přínos. (Není to diskriminace, je to dost častá pravda)
 5. :) to se musím usmát. Ty s těma dělníkama:D Chlape.... když většině lidí řekneš cokoliv o programování, tak ti nerozumí:) dělníka to nezajímá a navíc to nebere jako povolání:). Popravdě já být dělník a ty se na mě takhle vytahovat, tak se ti vysměju a pošlu tě do ... garbage collectoru:D

No. Jinak jak jsi trošku vypsal ty otázky... je to pěkné, že se neučíš jen a jen opsaný řádek kódu a že chceš pochopit princip, jak programování funguje, ale měl by ses zaměřit na celkový rozvoj.

Takže jestli ti můžu poradit, abys měl šanci, tak udělej tohle:

 1. uprav si životopis. Jestli tam zmiňuješ hru ve více jak jednom bodu, je to chyba, jestli tam zmiňuješ, že si dělník, je to chyba (dá se to napsat třeba tak, že "dočasně pracuješ v té a té firmě", jako dělník nemusíš zmińovat, na to by se kdyžtak zeptali u pohovoru a to bys jim řekl, že je to pro tebe dočasné, než se uplatníš ve svém oboru).
 2. jestli máš noťas, tak vyhoď z něho okna a nainstaluj si linux:D nebo aspoň jako virtuální stroj a vyzkoušej si pár scriptů + nauč se uživatelské rozhraní command liny (terminálu)
 3. Javu možná už trošku umíš, zaměř se na OOP, podívej se na PHP, C++, MySQL, JavaScript, Python) Když i v životopise zmíníš, že jsi v těchto jazycích pokročilý, tak máš body navíc
 4. You didnt speak about your English. If you dont understand or if you dont speak very well, study English at first.
 5. Naprogramuj si dalších 30 (třeba jen primitivních) prográmků a pokud možno, ať většina nejsou hry. Hra je pěkná, ale nikdo tě nevezme, abys produkoval hry:) (pokud teda neberu 2k games apod., ale se vší úctou, na takové firmy mít asi nebudeš)
 6. Dobrá zmínka je i třeba o hardwarech (zejména sítě), že ovládáš topologii sítí, protokoly (hlavně TCP/IP, to je taky považováno za základ)
 7. S programováním to sice moc nesouvisí, ale je to takový příjemný bodík, pokud jsi třeba někdy dělal s vektorovými programy, 3D grafikou, úpravou videí nebo fotek, atd., tak to určitě zmiň aspoň okrajově v životopise. No a pochopitelně práce v MS office je základ. Jestli neumíš vzorečky v excelu a naformátovat docx soubor (nebo třeba vygenerovat PDFko), jestlis nikdy neslišel o CSV, XML apod, tak se nemusíš ani snažit psát životopis.
 8. Musíš mít "vyšší" zaměstnaneckou ambici. Tím myslím, že už v průvodním dopise, musíš dát šikovně najevo, že jsi kreativní, snaživý, zodpovědný, samostatný i týmový atd. atd.

No, je to široký spam, za to se omlouvám, ale ber to v dobrém. Vidíš to sám - tys mluvil o jednom jediném projektu a to, co jsem ti vypsal, tak to je skutečně stručné minimum, co bys měl z části ovládat. Uvědom si, že ITák je zboží na trhu. A ten, kdo napíše, že naprogramoval hru, tak mu pogratulují, usmějou se, ale neberou ho vážně. Nechci tě shazovat, máš zájem, projevils ho, ale nesmí to končit vytahováním se na kolegy u pásu. Jak řekl velmi správně Taskkill ("Musis za kazdou cenu rict, letos budu o prazdninach programovat za penize... tecka, pres to nejede vlak") tento samý přístup musíš mít pro práci. Chceš programovat, tak proto něco udělej. Fňukat umí každý a pokud tě odradí odmítnutí, tak si tu práci ani nezasloužíš.

Jo a troufám si nesouhlasit s Davidem Hynkem, aby ses na drzo nabízel, že tam budeš dělat jen měsíc a na konci, aby tě zhodnotili. Tím jim dáváš najevo, že svou budoucnost necháváš na nich. V lepším případě tě odmítnou, v horším příjmou a nechají si tě, ale s tím že už bys byl zaškatulkovaný, že ti nemusí dát stejnou výši platu jako ostatním, protože ty si na zkoušku, ty si oproti ostatním horší atd. atd. NE! vždycky musí z tebe vyzařovat to, že chceš a budeš pro firmu přínosem. Proto je tolik lidí jen u pásu, protože oni to nedokážou. Skloní hlavu a vezmou co je, protože na víc nemají. (Tím ale nepohrdám dělníkami, právě naopak. Obdivuju je, že to vydrží - stát hodiny u pásu).

Jestli chceš, tak ti klidně s odbornou stránkou (i když taky zatím nejsem bůh ví co:D), životopisem i průvodním dopisem poradím;)

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 20:56
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:25.4.2016 20:57

Kurnik, proč já mám vždycky komentáře na 3 A4???

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 20:57
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:25.4.2016 21:39

Takže můžu klidně strávit doma každý rok 1000 hodin učením se programování různých programovacích jazyků, ale když na pohovoru řeknu, že jsem strávil 2000 hodin v továrně jako dělník, tak mně řeknou, že nevyhovuji jejim požadavkům.

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 21:39
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Lubor Pešek
Taskkill:25.4.2016 21:49

Skvely koment, presne pro lidi jako jsi ty, ti kteri se podeli o svuj pribeh a vynalozene usili rad chodim na ITN.

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 21:49
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:25.4.2016 21:57

Před měsícem jsem dělal na vysoké škole s dvěma mými spolužáky na jeden předmět jeden projekt, od těchto dvou spolužáků jsem se dozvěděl, že pracují při škole jako programátoři. Jeden mi řekl, že měl prd znalosti o programování a stejně ho vzali. Druhý odpověděl něco podobného. Prý žádné předchozí zkušenosti neměli a učili se to za chodu, prý si firmy lidi takto vychovávají, jelikož jich je prý nedostatek a prý je to běžná praxe.

Proč v následující nabídce požadují pouze základní znalost jakéhokoliv programovacího jazyka:

http://cgi.jobs.cz/…00040/jd_cgi?…

Editováno 25.4.2016 21:58
 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 21:57
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Lubor Pešek:25.4.2016 21:57

Ty si vůl... promiň, ale jinak to říct nejde. Tady ti 3 lidi řeknou, že je to jen na tobě, abys ukázal co umíš a prosadil ses a ty napíšeš takovou odpověď. Sorry, ale jestli přemýšlíš nad tím, co řekneš blbě, místo toho, abys hledal úspěchy, tak ti není pomoci a smiř se s tím, že programování bude pro tebe dobrým koníčkem, když náhodou budeš mít na to sílu po práci.

Jestli chceš programovat, udělej pro to něco. Jestli ne, taky dobře, aspoň nám neroste konkurence... sorry, ale jestli pracuješ, už nejsi malé dítě a nikdo z nás není tvoje maminka, aby tě litoval. Jestli si chlap a chceš to, tak dělej a nezakládej takové cry topicy.

Kdybys aspoň z části uměl to, co jsem ti všechno pracně vypsal, tak věř, že nikoho nebude zajímat, cos dělal předtím.

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 21:57
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na Taskkill
Lubor Pešek:25.4.2016 21:58

dík, tak mi poraď v mojem topicu o souběžnosti vláken:D

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 21:58
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Lubor Pešek:25.4.2016 22:03

Ale to ti napíšou tak všude!! nebo tys už viděl někdy inzerát: "PŘÍJDTĚ, NEMUSÍTE UMĚT ANI ZAPNOUT POČÍTAČ, MY VÁS TO NAUČÍME A BUDETE DOSTÁVAT 30 ČISTÉHO MĚSÍČNĚ"

Každý ITák řekne, že nic neuměl a učí se za pochodu. Protože každý to, co tys tu napsal a to co jsem napsal já do těch základních požadavků považuje za nic:D to je přesně to, o čem se nikdo ani nebaví.

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:03
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Ondřej Krsička:25.4.2016 22:04

Povím ti, jak ...... hledala práci. Zrušili pobočku, kde pracovala 7 let. Pozice, na které byla, neexistovaly, a tak si udělala rekvalifikaci na účetní. Půl roku se to brutálním způsobem učila, poslala 60 životopisů, byla na 20 pohovorech, ale po dvacátý to vyšlo a teď má práci jako účetní. :)

Takže i kdyby to stokrát nevyšlo, nevzdávej to :)

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:04
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:25.4.2016 22:08

já si ještě živě pamatuju, jak moje ségra po mě chtěla, abych ji vytiskl 200 papírů, aby mohla dělat operátorku. Od uklízečky až po soudní zapisovatelku poslala něco kolem 500 odpovědí za 4 roky. Teď doopravdy a vážně Roberte, kolik jsi jich poslal ty?

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:08
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:25.4.2016 22:12

Zkusím se řídit vašimi radami. Já žádné hry nehraju. Programuji hru, protože mě to baví. Mohu se tím odreagovat, když programuji, moje mysl odchází z tohoto světa a vstupuje do Netbeansu. Musím si dát život dohromady, až se jednou odstěhuji od mých příbuzních s kterými bydlím a kteří mezi sebou neustále vyvolávají hádky a volají na sebe policajty, bude to ještě lepší. Musím si srovnat svůj život.

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:12
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:25.4.2016 22:19

Jo ještě jedna věc:) jak jsi psal ten příklad se strávenými hodinami nad programováním:)
31.12. jsem si pamatoval z linuxu jen příkaz ls -l:) o měsíc později jsem si sám našel, vyzkoušel, zapsal a naučil se přes 200 příkazů a nových syntaxí. Šéf mě k tomu moc nenutil, říkal že to není povinné. Když jsem mu po blbém měsíci předvedl, co jsem se SÁM DOMA naučil (a doopravdy mě k tomu z práce nic nevedlo), tak mi řekli ok fajn, už tě zařadíme do hlavního projektu, zkusíš si složitější skript (to už i znamená zodpovědnost, ale také to znamenalo, že mi defakto "zkončila" zkušební doba) oficiálně jsem ji pochopitelně měl, ale už nebyl pochyb, že tam zůstanu. Proč? protože jsem ukázal snahu. Taky sem mohl říct, no ale já jsem se musel věnovat tomu, co jste mi řekli a ještě jsem měl jinou práci, a ještě jsem se musel postarat o to a to, a ještě jel kolem bagr, svítilo slunko atd. atd. Co myslíš, že by mi řekli? no, tak když na to nestačíš, tak čau.

A to je naprosto ten samý příklad u tebe. Ukaž snahu. Vyser se na řeči typu: "oni mě nevezmou, já su dělník". Ty vole já při prvním pohovoru myslel, že jsem se nikdy neučil Javu, ale názvy věcí, které nikdy nepoužiju:D Ale potom byl druhý pohovor, mezi tím jsem si nastudoval to, co po mě chtěli na prvním, tam mi řekli že dělají něco úplně jiného, než co umím já (ale řekli, že něco umím - mini úspěch), tak jsem šel na třetí pohovor, ze kterého se mi vůbec neozvali:D šel jsem na 4, na páty, na šestý a na 15 mi řekli: promiňte, nemůžeme vás vzít, protože jste moc hrr a moc iniciativní a my potřebujeme někoho, kdo bude potichu a jen naslouchat.

A já si řekl aha... ok, tak držet hubu, když se zeptají říct co umím. Prostě každý pohovor mě posunoval, ale věř mi, kdybych si řekl u toho 3. "No, oni se už ani neozvou, to nemá cenu", tak dneska večer nepíšu na IT network, ale spím a připravuju se na další 3 dvanáctky...

Proboha.... teda ne pro boha, pro sebe!! NEVZDÁVEJ SE a zkoušej to. I neúspěch tě může posunout výš.

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:19
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:25.4.2016 22:24

Pokud jsem vše správně pochopil, tak úspěšní lidé se liší od neúpěšných tím, že se dokáží prosadit, ukázat ostatním, že oni mají ty schopnosti, znalosti, dovednosti, které jsou hledány. Neúspěšní lidé se smíří se svým současným stavem, nepokoušejí se prosadit a do konce života pracují například jako dělník v továrně.

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:24
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Lubor Pešek:25.4.2016 22:27

možná to myslíš ironicky, ale je to doopravdy tak.

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:27
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:25.4.2016 22:31

Já ti to řeknu velice jednoduše a věř, že takto to platí i v hledání práci i v práci:)

Potkáš dvě nádherné holky. Obě se ti líbí (nebudu popisovat, nevím, jaký máš vkus). Jedna za tebou příjde, pohladí tě, zajede ti rukou do gatí a usměje se na tebe. Druhá si zapne mikinu, všechno schová (i když má třeba hezčí prsa) a sedne si na lavičku a vytáhne knížku (nevím z kama, to je jedno:D) Kterou si vybereš? jestli tu na lavičce, tak si blb:D

A to samé platí v práci. Inicitaivní člověk je pro zaměstnavatele ten pravý - protože vidí snahu, vidí, že ho to bude bavit, že se nevzdává a hlavně ŽE MÁ O TU PRÁCI DOOPRAVDY ZÁJEM!!! to je to hlavní. Zaměstnavatel tě nebude přemlouvat, ať pracuješ u něj:D Jo, jednou jo, až budeš mít za sebou 20 let zkušeností a až bude vědět na jisto, že když ti zadá úkol, tak ho bude mít podle moderních metodyk a zítra funkčně hotový. To potom ano, to ti řekne: "hele, když u nás zůstaneš, zvýšíme ti plat a můžeš zůstat víc doma"

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:31
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na Lubor Pešek
Atrament:25.4.2016 22:56

Když si vybereš tu na lavičce tak nejsi blb ale dospělý inteligentní chlap, protože lacinou děvku co ti na potkání 'zajede rukou do gatí' by si vybral jen nadržený rozjívený teenager...

Sorry, oceňuju snahu pomoct kolegovi, ale tohle bylo hodně špatné přirovnání.

 
Nahoru Odpovědět
25.4.2016 22:56
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na Atrament
Lubor Pešek:25.4.2016 23:02

Ach jo:) moralista:D
no jo no, máš pravdu. Já jsem totiž kombinací obojího - nadržený dospělí:D

Nahoru Odpovědět
25.4.2016 23:02
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
ostrozan:26.4.2016 8:52

K původnímu dotazu :
nepřidají - proč by měli?
U nás sedí u výrobní linky vyučená kuchařka vedle vyučené švadleny a s nima dvě magistry a jedna RnDr a nepočítaně maturantek a všechny mají stejné peníze - plat se určuje od pracovního zařazení - ne od dosaženého vzdělání.

Taky nečekej, že za tebou někdo příjde a nabídne ti lepší práci - naopak , oni potřebují "blbce" (tím nemyslím konkrétně tebe) k pásu a je jim fuk, jestli má dva doktoráty, nebo titul Ing.

Takže v klidu si dodělej školu u pásu - buď rád, že máš práci a na studiích tě nemusí živit rodiče.Ale v momentě kdy titul získáš - tak jak se říká "bič a pryč" .

Pokud jsem vše správně pochopil, tak úspěšní lidé se liší od neúpěšných tím, že se dokáží prosadit, ukázat ostatním, že oni mají ty schopnosti, znalosti, dovednosti, které jsou hledány. Neúspěšní lidé se smíří se svým současným stavem, nepokoušejí se prosadit a do konce života pracují například jako dělník v továrně.

Ono to záleží i na jiných faktorech třeba na štěstí (o tom se mimochodem zatím nikdo nezmínil) opravdu nestačí jen "chtít" jak se všeobecně proklamuje - ono známé "Když se chce všechno jde" .
Na druhou stranu štěstí se musí jít naproti - u toho pásu na tebe nesedne :-) .
Musíš si uvědomit, že počet dobrých fleků je omezený a těch, co je opravdu chtějí a dělají pro to všechno možné je nadbytek.

Jo a ještě jsem zapomněl na jednu věc - ještě pomáhájí "známosti" - které ty ovšem evidentně nemáš :-) .

Editováno 26.4.2016 8:54
 
Nahoru Odpovědět
26.4.2016 8:52
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:26.4.2016 10:36

Existuje několik typů firem (bavme se o privátním sektoru) pro příklad dva z nich:

 • IDEÁL

platí, platí dobře , platí pravidelně, zaměsnanci dostávají benefity, zaměstnanci si můžou vybrat svých 25 dní dovolené, zaměstnavatel zajištuje zvyšování kvalifikace posíláním zaměstnance na různá školení, umožní mu třeba dálkově si dodělat maturitu, ocení vlastní invenci a pracovitost zaměstnance i jinak než přidáním mu práce a povinností za stejný plat (když to ten blbec dělat chce - tak ať si to klidně dělá - zadarmo), tam,kde je tu možné umožní pohyblivou pracovní dobu - spoustu dalších si jistě doplníte sami

ano i takové jsou - jedná se v drtivé většině případů o malě až střední české firmy , které nikdy nebudou mít nouzi o zaměstnance - kde se dokonce místo dědí v rodině a do kterých se dostat je bez známostí téměř nemožé

na druhém pólu jsou firmy

 • NORMÁLNÍ

sice platí, ale málo a sem tam se zpožděním, na svých 20 dní dovolené můžete zapomenout - těch pět co vám dovolí si ale určitě nevyberete v létě, nebo v zimě na lyžování, jediným benefitem je stravenka pokud vůbec,s nástupním platem, který jste dostali před deseti lety taky odcházíte protože zaměstnavatel radši dá dvojnasobek nově příchozímu , než by korunu přidal zkušenému zaměstnanci , který zná firmu do posledního šroubku, nepřetržitý provoz zajišťuje s počtem zaměstnanců pro dvousměnný provoz , takže 6 pracovních směn je normou a sem tam se do toho zamíchá sedmá - takže pracujete 13 dní v kuse, pak jeden den volna.,
školení vám zajstí jen to nejnutnější - protože musí a to ještě většinou formou podpisu prezenční listiny, nějaký kariérní postup nepřipadá do úvahy - současnou pracovní pozici máte "jistou" do důchodu

jsou to bez vyjímky všechny střední a velké firmy se zahraničním vlastníkem bez výsady vlastních odborů(jakou má třeba Škodovka)

 • a potom různé kombinace obou výše uvedených - bohužel většinou "NORMÁLU" s pár prvky "IDEÁLU"

pokud se někomu, kdo neměl buď to štěstí pracovat v "IDEÁLU", nebo tu smůlu v "NORMÁLU", a nezdá se mu, že by něco z toho bylo možné, tak věřte. že ve svém profesním životě jsem prošel oběma typy a jsou to teda vlastní zkušenosti - jak s firmou, kde by se pro zaměsnance rozdali, tak s tou, pro kterou jsou zaměstnaci (a to nemluvím jen o dělnických profesích) jsou jen otroci, kterým se ale bohužel musí platit a mají jen jediné právo - odejít
právě tyhle firmy potřebují těch momentálně 110 000 zaměsnanců

 
Nahoru Odpovědět
26.4.2016 10:36
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Odpovídá na ostrozan
Honza:26.4.2016 12:35

Tenhle popis je celkem výstižný a do jisté míry i pravdivý. Je ale až moc takový černobílý. Pokud budu mluvit ze své zkušenosti jako zaměstnance velké firmy (cca 5 000 kmenových zaměstnanců + spoustu externistů kteří pro nás pracují) kterou vlastní zahraniční investor, tak je to také hodně o tom na jaké pozici pracujete (podotýkám že nejsem na manažerské pozici) a jakého chytnete nadřízeného.

Pokud pracujete třeba jako operátor komunikačního centra, kde máte přesně nalajnované co kdy a jak komu říkat, jste jeden z mnoha a pokud odejdete, tak za vás budou mít náhradu ještě dřív než jim vrátíte zaměstnaneckou kartu.
Na druhou stranu pokud jste někdo kdo dokáže svojí práci dát přidanou hodnotu, dokáže pravidelně překvapovat (v pozitivním slova smyslu) a dokáže věci posunovat (a to každý trochu schopný programátor dokáže), budou si vás vážit a nebudou chtít o vás přijít. Samozřejmě vám ale musí šéfovat někdo, kdo dokáže vidět ten potenciál.
Já nepracuji v IT oddělení, ale de facto mojí pracovní náplní je z velké části programování. Ale právě to že nepracuji v IT oddělení mě dělá unikátní tím, že mám nějakou znalost kterou mojí kolegové nemají. Jde jen o to jim ukázat, že to že tam budou mít právě vás bude mít pro ně spoustu výhod. Tedy jde o to něco umět a zároveň to umět "prodat".

Nahoru Odpovědět
26.4.2016 12:35
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Honza
ostrozan:26.4.2016 13:30

Jistě - uvedl jsem jen extrémní případy, se kterými jsem se setkal.

Ještě bych mohl přidat svou zkušenost s iniciativou a samovzděláváním.

V naší firmě hledali programátora - přihlásil jsem se a čekal jak dopadne konkurs. S našimi programátory se dobře znám a léta s nimi solupracuji, občas supluju jejich práci, když zrovna mají moc práce - takže moje schopnosti znají. Znají i moje soukromé projekty. A jelikož se nakonec ukázalo, že jsem byl jediný uchazeč - zdálo se, že to mám v kapse. Ale jak se říká - "chyba lávky".
Šéf mi sdělil, že pro něho mám větší cenu tam kde jsem - o to větší, že si můžu úpravy sw dělat sám a ulevím tím programátorům, čímž zároveň pominula potřeba přibírat programátora dalšího.
To by bylo všechno fajn - ovšem pro mně to znamená jen starosti na víc proti ostatním (oni to přece neumí)
ale peníze mám pořád stejné - s odůvodněním , že v mé pozici se očekává, že veškeré své znalosti věnuji firmě.
Zajímavé, že pro ostatní to asi neplatí.
Jsem prostě iniciativní blbec a dobře mi tak.

 
Nahoru Odpovědět
26.4.2016 13:30
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Odpovídá na ostrozan
Honza:26.4.2016 13:45

Je pravda že může být problém i to, když se člověk stane moc nepostradatelným (postradatelný je samozřejmě úplně každý, jen někdo víc a někdo míň).

U nás ve firmě funguje jedna skvělá věc a to že můžeme do databáze umístit svůj životopis, popsat svoje zkušenosti a napsat o jaký typ práce by jsme měli zájem, co by nás bavilo atd. Potom když se hledá někdo na nějakou konkrétní pozici (a to nejen v rámci ČR), tak HR oddělení projíždí tuto databázi a hledá vhodného kandidáta, popř. reference na něj. Pokud by někoho takového našli tak se s ním sejdou, pobaví se s ním o dané pozici a buď se domluví nebo ne.
Pointa je ale v tom, že až do této chvíle o tom neví nadřízený daného uchazeče. Až pokud se HR s daným zaměstnancem domluví že na danou pozici chce nastoupit, dají info jeho nadřízenému, že jeho člověk přestupuje jinam. Je tam samozřejmě nějaký čas (tuším 2 nebo 3 měsíce) aby bylo možné najít náhradu za toho kdo odchází, předat práci atd. pokud se nepodaří domluvit se na nějakém kratším termínu. Je to ale dobré právě proto, že vám kariérní postup nezablokuje váš nadřízený, pro kterého jste moc nepostradatelný.

Nahoru Odpovědět
26.4.2016 13:45
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Odpovídá na ostrozan
Lubor Pešek:26.4.2016 15:21

Tohle je přesně ten případ (smutný případ), proč jsem tu v tom velkém spamu nesouhlasil s Davidem Hynkem, není to sice doslova to samé, protože jsi tam už pracoval a až potom ses ucházel o lepší platové a profesní zařazení, ale už jsi prostě zaškatulkovaný.

Uvědomuju si, žes třeba předtím neměl takové zkušenosti a předtím nemuselo být to místo volné, už se dá jen teoretizovat a to taky dělám, takže teď co napíšu nemyslím konkrétně na tebe, abych ti tím pomohl. Jen chci zdůraznit, že člověk se nemá nejen moc vachvalovat, ale taky nesmí jít pod svou kvalifikaci.

Kdyby na začátku řekl, že umí to a to a dostal se na tu pozici, tak šéf ani nepřemýšlí o nějakém platovém zařazení o třídu níž. Proč? vyhlásil na tu pozici konkurz a místo se obsadilo za předem daných podmínek, ok.
ALE:
Joo tys u nás pracoval už dřív? no podívej, my jsme sice hledali programátora, ale na tvou pozici bychom určitě nikoho nenašli a pro nás je velmi důležitá (plácnu - razítkovač, neuraž se, neznám tě a říkám to zase jako blbý příklad, abych to převedl do extrému). Tak Budeš vykonávat tu samou práci a ještě jim budeš pomáhat jo? My potřebujeme, aby tu práci někdo dělal a ty jsi jediný, kdo to umí.
A plat? zvýšíte mi? Ne, razítkovač jede podle našich norem a my nemůžeme tobě dát víc, protože to by potom ostatní chtěli taky a to si nemůžeme dovolit.

Aneb: nějakých 300 000,-, které by ročně dali za programátora, tak mají ušetřeno (do vlastní kapsi), účetně si to dají do nákladů za práci, kterou budou vykazovat, ale tobě dají jen tvůj bývalý plat a všichni jsou spokojení. Akorát tebe to sere.
Ale naštěstí máš v takovémto případě dvě možnosti;) odejít nebo zůstat.

A to samé platí i u pohovoru, jak jsem ten naštvaný koment, kdys plácal o těch 2000 hodinách - vidíš sám, že to doopravdy tak dělají. Takže jestli jim ukážeš, že ti stačí minimum, tak ti ho dají a zkončíš prakticky zase u pásu, akorát v kanceláři.

Nahoru Odpovědět
26.4.2016 15:21
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:26.4.2016 18:19

Nebudu číst všechny ty komentáře, ale využiji svých znalostí psychologie.
Autor je zatrpklý na celý svět a odmítá přiznat, že se pravděpodobně někde dopustil chyby. Proč? Sežírá ho nenávist. Na tom ale není nic špatného, je to lidské a za nenávist se dají schovat všechny negativní emoce, dokáže nás to zcela pohltit. Problém nastává, když si neuvědomíme, že část té nenávisti je vlastně vůči nám samým. Když si to uvědomíme, dá se s tím něco dělat. Třeba si zkusit najít místo někde jinde než u pásu, protože tam je ti znalost Javy k ničemu. Když to obrátíme naruby, tak by to bylo jakože chce ajťák přidat, protože umí doma dobře vařit.

Nahoru Odpovědět
26.4.2016 18:19
the cake is a lie
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Petr Nymsa:26.4.2016 20:07

Přesouvám vlákno, s Javou to nemá nic společného

Nahoru Odpovědět
26.4.2016 20:07
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 37 zpráv z 37.