Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme asistenty pro kurzy programování - pohodová brigáda. Více info
PHP week

Diskuze: Spring boot - LDAP login - Angular -> logIn, logOut

Aktivity
Avatar
Ladislav Niderle:16.12.2020 8:08

Ahoj, potřeboval bych poradit jak u aplikace, která má backend psaný ve spring bootu udělat přihlášení pomocí LDAP, ale aby samotné přihlašovací okno netvořil spring, ale byl za to zodpovědný Angular. Momentálně to generuje spring a tím pádem je to trochu přesunuté od Angularu, kde má být jak přihlášení, tak informace o uživately, tak i umožnění jeho odhlášení.

Zkusil jsem: Našel jsem si různé tutoriály, ale ty, které řeší přihlášení pomocí Angularu, tak nemají LDAP a naopak. Nebo jsem zatím nenašel správný příklad. Vím, že místo .formLogin() musím použít .httpBasic(), ale jak to dále udělat ohledně napojení právě na ten LDAP, abych díky tomu mohl říci, že uživatel je přihlášen a má určené nějaké role.

Chci docílit: Jedná se mi o to, přesunout přihlášení z generování ve spring bootu přímo do Angularu, aby byl vzhled jednotný a snad i díky tomu bude potom jednodušší zařídit i odhlášení.

Předem moc děkuji za radu.

 
Odpovědět
16.12.2020 8:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.