Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme asistenty pro kurzy programování - pohodová brigáda. Více info
PHP week

Kolekce a proudy v Javě - Online kurz

On-line kurz je zaměřen na různé typy kolekcí a jejich použití v Javě. Ukážeme si také práci s proudy (Stream API), které přinesla Java 8.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše Java tutoriály kompletně v češtině.

13 interaktivních lekcí

Co tě Java tutoriály naučí?

Budeš umět efektivně použít technologie pro filtrování, seskupování a další datové operace. Moderní kurz nabitý interaktivními příklady rozšíří tvou business logiku a nakopne tě směrem k platu až 160.000 Kč.

Java tutoriál ti nejprve představí obecné a generické kolekce, vysvětlí jejich rozdíly a také pojem genericita. Popíšeme si knihovnu pro práci s kolekcemi Java Collections Framework.

Naučíš se nejen používat kolekce Seznam, Spojový seznam, Slovníky a Množiny, či Frontu a Zásobník, ale budeš umět se i správně rozhodnout, kdy jakou kolekci použít. Na konci první části tutoriálu o kolekcích se seznámíme s knihovní třídou Collections, obsahující pomocné metody pro práci s kolekcemi.

Pak se zaměříme na druhou část tutoriálu - technologii StreamAPI, která představuje soubor nástrojů pro dotazování se nad daty. Úvodem si streamy vysvětlíme, a také si popíšeme lambda výrazy.

V části věnované generování streamů se naučíš stream vytvořit. Zde si osvojíš například číselné generátory streamů a jejich statické metody.

Na naše získané znalosti navážeme dalšími metodami, které streamy modifikují.

Jakmile naše vědomosti o streamech doplníme o koncové metody streamů, tvé znalosti budou o pořádný level výše.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály Java

-15% Cena: 200 Kč 170 Kč (68 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO


 

Aktivity