Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

iTime

iTime je aplikace, sloužící jako stopky, časovač a budík s různými dodatečnými funkcemi. Aplikace je primárně určena pro přenosná zařízení (na stolních počítačích není přeci jen časovač, budík nebo stopky tolik potřeba), ale vzhledem k tomu, že je aplikace napsána v Javě, je jí možno rozchodit téměř na čemkoliv. Obsahuje různá nastavení od barevného motivu, přes zobrazování milisekund, až po vlastní písničky upozornění.

Nároky

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro využití všech funkcí aplikace je požadováno disponovat displejem s minimálním rozlišením 930x517 (pevně dané rozlišení aplikace) a možností přehrávat na svém zařízení zvuk (kvůli zvukovému upozornění). POZN: Pro správný chod aplikace silně doporučuji použít operační systém Microsoft Windows (na této platformě byla vyvíjena i testována).

Členové týmu

Na aplikaci pracuji sám.

Screenshoty z vývoje

Ukázka aplikace

Ukázka kódu 1

Ukázka kódu 2

Ukázka

Hodnocení poroty

Tento projekt se účastnil soutěže ITnetwork summer 2020.

Porotce Bodů Hodnocení

David Čápka
9 Stopky a odpočet, co umí úplně vše, co byste od nich očekávali. Plno nastavení, zvuky, upozornění, ukládání do souborů a další vychytávky dělají z iTime každodenního pomocníka. Dokázal bych si tam představit ještě např. vypnutí počítače (to je závislé na OS, ale jde implementovat přes volání příkazu OS podle jeho názvu) nebo zapnutí nějaké aplikace/skriptu. Co se týká designu, snažil jsi se o čistotu, což se částečně podařilo. Částečně ti to kazí drobné nedostatky, hlavně okousané pixely u ikony menu, nekonzistence tloušťky písma (že je hlavní čas tučný je ok, ale proč je tučně neaktivní záložka? to podtržení je také velmi silné), nebo třeba nekonzistence okrajů (obrovské okraje na stranách formuláře, ok, proč ne, je to vzdušné, ale pak musí být alespoň malý vnitřní okraj i v poli s Laps nebo vertikálně kolem textu tlačítek, nemůže být někde místa hodně a někde málo). Z čeho mi málem vypadly oči je to video, v čem jsi to tvořil? Je to vážně profi!

Samuel Hél
8.5 Aplikace iTime má všechno, co by měla mít. Snaží vypadat moderně a celkem se ji to i daří, dokud si nevyberete tmavý design. Barvu bych namísto šedé dal asi černou, něco mi tam prostě nesedí. Světlý režim je pěkný. Ikonky bych změnil na nějaké modré, v nastavení jdou vidět jednotlivé pixely písma, ať vše spolu ladí. Spoustu věcí si můžete nastavit, což je rozhodně výhoda a liší se tak od klasických stopek z OS Windows. Bylo by dobré, kdyby se ve stopkách ta jednotlivá kola dala zkopírovat a poté vložit třeba do Excelu.

Michal Čápka
8 Pobavila mne prezentace appky formou videa. Evokovalo mi to legendární reklamu na Apple z roku 84. Aplikace jako taková je hodně promakaná a nabízí opravdu nadstandardní možnosti, design jako takový je minimalistický a jednoduchý, avšak působí to na mne zároveň i trochu robustně - spousta prázdného prostoru kolem.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2020.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 6x (2.28 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce java

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Java - Swing
Program pro vás napsal PDoctor
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Aktivity (8)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!