Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Diskuze: angular material mat-select a hashmap

Aktivity
Avatar
Ladislav Niderle:28.3.2019 8:36

Ahoj, potřeboval bych poradit jak udělat, aby e mi v mat-select objevily pouze elementy, které chci a mít možnost jejich dynamické změny.
Mám od serveru pole stringu, které momentálně zobrazuji právě pomocí mat-select:

<mat-select placeholder="Produkt" [(value)]="T.selectProdukt" style="width: 150px;">
    <mat-option *ngFor="let item of allProducts" [value]="item">
      {{ item }}
    </mat-option>
 </mat-select>

rád bych tam dodal pomoc hashMapy hodnotu boolean, která by v případě true neměla být viděna a naopak. našel jsem příklad, kde se ukázalo jak s tím pacovat, ale ne s nějakým podobným kontrolem.

Zkusil jsem: nažil jsem se najít jak to propojit a říci mu, aby zobrazoval pouze ty elementy, které mají v sobě navýzaný false:

let map = new Map<string[], boolean>();

Ale nikde jak to napojit na konkrétní kontrol.

Chci docílit: Snažím se zjednodušeně zařídit, aby se dalo přidávat a odebírat jednotlivé položky ze seznamu, jelikož potřebuji zařídit, aby se jednotlivé položky v novém seznamu neopakovali.

Předem moc děkuji za pomoc či radu.

 
Odpovědět
28.3.2019 8:36
Avatar
Petr Štechmüller
Překladatel
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Petr Štechmüller:28.3.2019 11:37

Ahoj, potřeboval bych si něco vyjasnit. Na začátku mluvíš o HashMapě a o nastavování visibility, ale ke konci mluvíš o možnosti přidávat/odebírat prvky. Co vlastně chceš? :-D

Nahoru Odpovědět
28.3.2019 11:37
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Petr Štechmüller
Ladislav Niderle:28.3.2019 12:39

No potřebuji zařídit, aby se dalo pomocí selectu vybrat modul, který se přidá do seznamu, se kterým se nějak dále pracuje, ale musí být možnost daný modul i ze seznamu odstranit. A právě zde je problém, že když ho přídám do seznamu, tak ho chci ze selectu odstranit a při smazání ze seznamu ho chci do selectu, ideálně na to místo, vrátit. A na to mi byla doporučena hashMapa, kde se dá udělat jakoby slovník, a mohu jednoduše měnit příznak, což mi problém nedělá, ale nevím jak to napárovat na select, aby to akceptoval. Momentálně to mám udělané prostě, že daný modul ze selectu odstraním a při vracení ho dám na konec, takže už to není seřazené podle abecedy ani stejně jak mi to poslal server.
Snad jsem to trošku líp vysvětlil.

 
Nahoru Odpovědět
28.3.2019 12:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.