Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring
Avatar
Danik
Člen
Avatar
Danik:9.2.2016 10:44

Jak je již uvedeno v názvu vlákna. Rád bych se začal věnovat JavaScriptu, ten jazyk mě celkem zaujal svým stylem. Zatím jsem se věnoval v určité míře PHP a chtěl bych se zeptat, jak moc významná je potřeba umět k tomu (základní znalost html beru jako samozřejmost) CSS. Protože schopnost ovládat solidně kaskádové styly, mi spíše přijde jako práce pro grafiky, než pro programátora.

 
Odpovědět
9.2.2016 10:44
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Danik
Taskkill:9.2.2016 12:43

Ze zkušenosti - já styloval průměrně, když jsem s JS začínal, nijak mě to nebrzdilo, netrápilo. Jde o to občas něčemu změnit barvu a podobně, ano jsou tu možnosti a pokusy o stylování kompletně v JS ale zatím se tím jako začátečník nemusíš zatěžovat.

JS je hlavně o tom programování, dynamičnost webu, výměna dat na pozadí se serverem, zpracování dat za běhu, logika, ovládání frontendu, věci ke kterým slouží React a Angular (do toho se půst až časem) nejdřív stačí základ - to co je tady, v sekci o JS ti vystačí na pár týdnů. Pak na tom začneš stavět další věci. JS není totiž ani tak o těch stylech a HTML ale o tom udělat z plochého webu krabičku, do ní pěkně naskládat kolečka a docílit toho aby to vlastně nikdo neviděl, máš výhodu, že dnes už se přítomnost JS dá považovat za samozřejmost, dřív se MUSELI dělat ještě nojs verze.

Ale určitě se v HTML a CSS zdokonaluj, když budeš umět propojit svoje znalosti a pokrýt celý vývoj webu, to teprve budeš pan webař. Ono totiž občas se neobejdeš bez postupů typu, je třeba za běhu přímo do webu vložit nastylovany element, předem neznámého typu. Koneckonců jde tím JS klidně stavět web na straně klienta jako bys to dělal phpckem na serveru.

Držím palce a preju hodně odhodlání, JS je super jazyk.

 
Nahoru Odpovědět
9.2.2016 12:43
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.