Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Java script uloženie a načítanie premennej

V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Raiper34
Tvůrce
Avatar
Raiper34:30.3.2013 15:10

Cawte, neviete niekto ako v javascripte uložiť premennú a ako načítať premennú? Skúšam to všemožne ale nejde to, potrebujem aby sa uložila tak aby som pri ďalšom spustení hry a načítaní mohol s ňou znova pracovať

Odpovědět
30.3.2013 15:10
Posledná vydaná hra: http://www.islandsoft.cz/index.php?art=hra-akcna-space-resistance
Avatar
Odpovídá na Raiper34
Drahomír Hanák:30.3.2013 15:13

Proměnné máš v JavaScriptu vysvětlené tady http://www.itnetwork.cz/…rvni-scripty Pokud ti jde o to, aby hodnota v proměnné zůstala i po obnocvení stránky, existuje několik možností. Asi nejjednodušší je localStorage, což je key/value databáze. API je jednoduché set - localStorage.se­tItem('proměn­na', 'hodnota'); a get - localStorage.ge­tItem('proměn­ná');

EDIT: localStorage a další JavaScriptová uložiště jsou vázána na prohlížeč (a tak i zařízení), ve kterém je skript spuštěný. Kdybys je chtěl používat na víc zařízení najednou, musel by sis zařídit (třeba přes AJAX) synchronizaci se serverem a tam je ukládat třeba do DB.

Editováno 30.3.2013 15:16
 
Nahoru Odpovědět
30.3.2013 15:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.