Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring
Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Jenkings:13.3.2016 11:09

Ahoj.

Snažím se vymyslet, jak vytvořit animaci závodu, pomocí JS. Mělo by jít o závodní dráhu při pohledu shora.
V příloze mám obrázky, první by měl reprezentovat mapu tak jak ji uvidím v animaci (plus by přibylo třeba vykreslení přírody okolo trati, ale to teď není důležité). V druhém obrázku je pak rozvržení dvou křivek, které by reprezentovaly jednotlivé cesty pro "závodníky"

Na začátku by bylo několik barevných teček, reprezentujících jednotlivé závodníky, seřazených na jedné stopě za sebou. Při startu by se všechny body začaly pohybovat po křivce na které se nacházejí. Dále bych měl někde vygenerovaný seznam, kdy v určitá čas animace například bod s ID2 předjede před ním jedoucí bod s ID1. to by znamenalo že vy musel zadní jezdec plynule přejet na volnou stopu a pak ho teprve předjet a opět se zařadit zpátky.

Jde mi o to jakou technologii zvolit. Podklad (trať s okolím) bych zřejmě vykreslil klasicky na canvas. Nicméně mi není jasné, jak dosáhnout toho pohybu po křivkách a přecházení bodů mezi nimi při předjíždění.
Po googlení jsem našel zatím jen nějaké řešení pomocí SVG, kterému jsem ale moc nerozuměl a přišlo mi poměrně komplikované.

Další "level" by byl, že by jednotlivé jezdce symbolizovaly místo teček formulky, ale ty by se musely ještě natáčet podle směru jízdy a tím to zatím nebudu komplikovat.

Odpovědět
13.3.2016 11:09
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Jenkings:13.3.2016 11:10

Koukám že obrázky se nepřiložily, tak snad teď

Nahoru Odpovědět
13.3.2016 11:10
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.