IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Javascript open folder and load xml

V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Ladislav Niderle:9.7.2018 7:43

Ahoj, potřeboval bych poradit s celkem 2mi věci.
Najít způsob jak otevřít browser a uložit vybranou složku a potom načtení XML dokumentu

Zkusil jsem: Snažil jsem se aspoň nějak dohledat načtení samotného XML v javascriptu nebo ajaxu, ale nic jsem životaschopného nenašel. Ani jQuery a Angular, který se snažím používat mi v tomto případě nebyl moc platný.

Chci docílit: První je, zda existuje možnost v html pomocí javascriptu si otevřít průzkumníka a označit nějakou složku, se kterou budu pracovat dále. V tomto případě vím, že složka bude obsahovat jistý XML dokument, a ten bych rád nějak načetl, abych z něj mohl získat data.

 
Odpovědět
9.7.2018 7:43
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Erik Šťastný:9.7.2018 8:49

Vybrání souborů umí obyčejné HTML,

Nevystačíš si s <input> file a url pro složku?

viz.

Editováno 9.7.2018 8:50
 
Nahoru Odpovědět
9.7.2018 8:49
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Ladislav Niderle:9.7.2018 9:13

Bohužel ne, potřebuji uživateli dovolit vybrat jenom složku, která se bude automaticky sledovat a pokud se v ní něco objeví, tak se provede akce. Proto hledám nějaký způsob jak dovolit uživateli, aby si mohl tu složku vybrat sám a nebyla napevno definována.

 
Nahoru Odpovědět
9.7.2018 9:13
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Erik Šťastný:9.7.2018 9:19

Tak zkus mrknout na toto téma .

Je to obří bezpečnostní riziko aby prohlížeč sahal na souborový systém PC.

 
Nahoru Odpovědět
9.7.2018 9:19
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
:9.7.2018 11:13

To nejde a nikdy ani nepôjde. Je to jeden zo základných bezpečnostných pilierov internetu, že JS beží v prehliadači izolovane od operačného systému. Ešte to tak, aby mala web stránka prístup k súborovému systému, hodinu na to by bolo zavírených 99% počítačov a mobilov :)

 
Nahoru Odpovědět
9.7.2018 11:13
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:11.7.2018 15:34

(Neee. Ten formular se nekesuje, smazalo mi to cely text pri kliknuti na link, tlacitko zpet obsah neobnovilo...)

Zkracene:
google = js filereader example
google = php opendir files xml example
google = js httprequest example
google = js httprequest by jquery get post example

soubory uzivatele - filereader / input type=file
soubory serveru - php / xml / js

Js umi xml otevrit, ale pracuje s nim jako xml. Pro tebe mozna bude lepsi pouzit tvar json nebo text, text/csv. to lze u ajaxu nastavit. Text si uz v js preformatujes do tabulky.

Web prohlizec (web browser) nemuze pres js pracovat se soubory uzivatele. Je to bezpecnostni riziko, system 'easy virus installer'. Neco malo povoluje ten filereader.
Web browser nesmi za zadnych okolnosti mit pristup k disku. Nesmi ani overovat existenci souboru. Podle toho, zda soubor existuje nebo ne, lze dedukovat, jakou verzi OS uzivatel pouziva a podle toho mu poslat virus, ktery 100% projde. to urcite nechces. A take lze zjistit pak, na cem pracovnik pracuje, treba tam ma seznam souboru k super prevratnemu raketovemu palivu. To hackery rozhodne zajima, z toho koukaji miliony. Staci mu soubory ukrast. At uz primo z pc vloupanim nebo neprimo pres nejaky program.

Editováno 11.7.2018 15:36
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
11.7.2018 15:34
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.