Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:21.9.2014 15:37

Když jsem pročítal fórum, narazil jsem na dotaz, zda jde javascriptem streamovat obsah obrazovky, je to již dlouho mrtvé téma, tak otevřu nové.

Čistě teoreticky, pokud bychom chtěli pro webovou aplikaci udělat online podporu, což se běžně realizuje online chatem, dala by se pro operátora integrovat funkce, aby viděl přesně to co vidí uživatel?

Zdá se mi že to nebude až tak nerealizovatelný problém. Operátor by měl u chatu dejme tomu iframe (?), v kterém by měl otevřenou aplikaci, kde je přihlášen uživatel. U uživatele by javascript reportoval operátorovi, na které přesně stránce se uživatel nachází (example.com/ap­p/buy), reportoval by pozici myši a kliky myši. Což by se následně projevilo u operátora v iframu - pozice myši, aktuální web.. Takže v praxi by to vypadalo jako video stream, ale oproti videostreamu by odpadla vysoká latence.

Ponechme stranou všechno krom technický implementace. Napadají vás nějaké problémy, nápady?

Díky všem.

Odpovědět
21.9.2014 15:37
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na Richard
Michal Žůrek - misaz:21.9.2014 15:46

obsah webového prohlížeče lze udělat tak, že tu samou stránku načteš u dvou klientů a zajistíš aby se u každého z nich dokreslil kurzor toho druhého. Pak třeba musíš ošetřit hovery a tak, ale přímo, že bys posílal screenshoty to asi nejde.

 
Nahoru Odpovědět
21.9.2014 15:46
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:21.9.2014 15:50

Stačilo by imitovat stream u operátora - mít otevřenou konkrétní url co má zrovna otevřenou klient a mít kurzor tam kde on, aby se vyřešila situace, kdy uživatel operátorovi popisuje stav - mohl by se na stav rovnou podívat, sledovat co uživatel dělá.

Screeny určitě ne, od uživatele by šly pouze informace o URL, pozici myší, případně kliku. Nic jiného by nebylo třeba.

Nahoru Odpovědět
21.9.2014 15:50
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.