Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Tano7
Člen
Avatar
Tano7:6.10.2019 22:47

Zvažuji kde jít dál. U Distančně.cz mám dva certifikáty databázi SQL a základy PHP.
Chci se specializovat na Javu nebo možná spíš na JavaScript, ta je prý nej na vše, skoro.
Poradíš? Díky!

Zkusil jsem: Java, základy.

Chci docílit: Programovat aplikace pro PC, databáze, mobily, vytvářet dynamické, respodentní weby...

Odpovědět
6.10.2019 22:47
Život by byl mnohem snazší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Tano7
Jaroslav Smrž:7.10.2019 7:59

Pokud chceš dělat weby, tak rozhodně ne Java. U webů chceš dělat co? Jestli front-end, tak potřebuješ HTML, CSS, JavaScript. Jestli back-end, tak HTML, CSS, PHP nebo ASP.NET.

Pokud chceš dělat vše uvedené, jednoznačně se nauč C#. Můžeš v něm dělat vysokovýkonné weby a aplikace pomocí ASP .NET Core a práci s databází ti usnadní Entity Framework. Mobilní aplikace se řeší pomocí Xamarin.Forms. Žádný jiný jazyk ti toho nenabídne víc.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
7.10.2019 7:59
/* Life runs on code */
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:7.10.2019 8:16

Javu pro weby pouziva napr IBM, web-sphere. Tu moznost bych tedy uplne nevylucoval.

 
Nahoru Odpovědět
7.10.2019 8:16
Avatar
Samuel Kodytek
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Samuel Kodytek:7.10.2019 9:57

Ahoj,

Ono hodně záleží na tom, co vlastně chceš pak dál dělat za weby. Internetové bankovnictví, eshop nebo nějakej blog? Největší roli pak hraje jestli ten jazyk je statický typovaný nebo ne.

Jde o to, že jakmile budeš nějak pracovat s penězi nebo psát větší projekt typu Internetové Bankovnictví, tak statický typovaný jazyk oceníš. Další bonus bude, že když se do floatu pokusíš uložit např. string tak tě to upozorní už při kompilaci, což u jska taková kontrola neexistuje, jelikož to je z velké části interpretovaný jazyk.

Na rozdíl od PHP/Javascriptu, Java má v sobě nějaký zabudovaný datový typ na práci s penězi (nevím jak C#, ale asi taky bude mít)

Na druhou stranu projekty typu github, jsou napsané v ruby, jazyk který je dynamicky typovaný jazyk jak javascript... Rohlík tuším, že je napsaný taky v dynamicky typovaném jazyce PHP a běží jim to fine...

Vývoj webů v Javě a C# se typicky říká, že je časově náročnější a vyžaduje větší team lidí a proto se používá na větší projekty. Mezitím u jazyků typu PHP/Javascript si můžeš "naprasit" vlastí blog za pár hodin.

Snad jsem pomohl :)

EDIT: Abych odpověděl na tvoji otázku. Nejuniverzálnější jazyk dneska už moc neexistuje, pokud neděláš v PHP, tak GUI aplikaci uděláš jak v javě tak v jsku nebo c#.

Editováno 7.10.2019 9:59
Nahoru Odpovědět
7.10.2019 9:57
There is more than one way to screw it
Avatar
Tano7
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Tano7:7.10.2019 16:47

Díky moc! Zaměřím se na front-end HTML a CSS zvládám, ještě JavaScript naučit a můžu se tím konečně živit.

Nahoru Odpovědět
7.10.2019 16:47
Život by byl mnohem snazší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Tano7
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Tano7:7.10.2019 16:56

Prosím Tě a co musí všechno umět programátor **Developer **a v čem se uplatní? Díky.

Nahoru Odpovědět
7.10.2019 16:56
Život by byl mnohem snazší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:7.10.2019 17:29

Nikdy nemůžeš určit co by programátor měl umět krom základních věcí, tím myslím například že by nemělo chybět logické myšlení k pochopení programovací jazyka a různých vzorů a funckí atd. pokud splňuješ tuto podmínku tak bych k ní přidal ještě pro vlastní dobro umět několik jazyků (čím víc tím líp, ale hlavně angličtinu) kvůli tomu že všechny dokumentace k užitečným věcem mají hlavně anglickou dokumentaci, není to samozřejmě povinnost dá se vyvíjet i bez toho ale k lepším "kšeftům" a je to výhoda.

Potom už záleží jakým směrem se vydat, co čtu z tvé poslední věty tak se chceš vydat do backendu ale zas tvoje pozdější odpověď je že se vrhneš na frontend, frontend je to co vidí uživatel, je to určení že jeden prvek bude tady, druhý tady, jak to bude vypadat. Ale Javascript je dobrá volba dá se používat jak pro frontend tak i backend (nodejs).

Takže jediná poučná věc: nedá se určit co by programátor měl umět a v čem by se později po tomhle rozhodnutí uplatnil.

 
Nahoru Odpovědět
7.10.2019 17:29
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Tano7
Jaroslav Smrž:7.10.2019 21:10

Jako webdeveloper se musíš dobře orientovat ve všem. V trendech designu, návrzích, technologiích, programovaní front-end i back-end atd. Developer dělá prostě všechno. Je to jakýsi další stupeň. Ty bys měl začít nejdřív jako front-end junior programátor. To by mělo vypadat tak, že pracuješ pouze na své části webu / aplikace a o nic víc se nestaráš. Máš k dispozici nějaký návrh, grafiku atd od dalších členů vývojového týmu a nemusíš se starat o to, jestli něčemu z toho nerozumíš. Ty si děláš jen svoje.

Nahoru Odpovědět
7.10.2019 21:10
/* Life runs on code */
Avatar
Tano7
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Tano7:8.10.2019 1:45

Díky, už tomu začínám trochu rozumět. Takže jak kdyby

  1. stupeň front-end junior programátor,
  2. stupeň front-end senior programátor,
  3. stupeň front-end Developer,
  4. stupeň front-end + back-end Developer?
Nahoru Odpovědět
8.10.2019 1:45
Život by byl mnohem snazší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Tano7
Jaroslav Smrž:8.10.2019 6:21

Developer je pouze jedna pozice, která se už dál nerozděluje. Samozřejmě v kariéře jsou ještě další pozice, ke kterým se můžeš propracovat, jako například Team leader (šéfuje a koordinuje daný tým programátorů), projektový manažer, atd. Většinu těchto pozic najdeš u větších firem jako třeba Seznam.cz. Tam bych na tvém místě zkusil štěstí při hledání nové práce jako první. Berou na stáž už při škole a pak rovnou nastoupíš na HPP. Rádi si tě vychovají k obrazu svému a dají ti zkušenosti práce v týmu, které pak oceníš někde jinde, až se budeš hnát za co nejvyšším výdělkem.

Nahoru Odpovědět
8.10.2019 6:21
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.