Diskuze: Jednoduchá hra v prohlížeči

JavaScript JavaScript Jednoduchá hra v prohlížeči

Aktivity (1)
Avatar
Paranormal
Redaktor
Avatar
Paranormal:29.4.2016 19:46

Zdravím, chtěl bych si zkusit udělat jednoduchou hru v prohlížeči. Jen pro studijní účely :) Jde mi o základní ping pong :) Na profilu mám tutoriál na PingPong v c# ale v Signe playeru :) Mě jde o to jak by se to dalo udělat jako multiplayer :) Že bych to hodil na hosting a mohl by si semnou třeba někdo zahrát :D Stačil by mi k tomu javascript a nebo bych musel používat PHP (myslím na pohyb atp..) A taky nějakou přibližnou cestu jak se do toho dostat :) Díky

Odpovědět 29.4.2016 19:46
„Když toho moc neumíme tak jsme na nejlepší pozici se něčemu naučit.“
Avatar
mv
Člen
Avatar
Odpovídá na Paranormal
mv:29.4.2016 20:20

Pro multiplayer potřebuješ 2 části - klienta a server. Klient bude posílat serveru informaci vždy když se pálka stisknutím šipky pohne a bude také přijímat info od serveru když se pohne pálka jiného hráče. Server bude přeposílat ostatním hráčům zprávu když se nějaký hráč pohne a kontrolovat aby se nepodvádělo. Server musí běžet neustále, takže PHP není moc vhodné, když chceš zůstat u JS tak koukni na node.js, s tím se dá napsat server v JavaScriptu. Komunikaci lze realizovat přes websockety a vykreslování přes canvas s requestAnimati­onFrame. Takže odpověď na otázku jestli by stačil JS, ano měl by. :)

 
Nahoru Odpovědět  +1 29.4.2016 20:20
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.