IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: jQuery je-li element zobrazován na obrazovce

Aktivity
Avatar
Numero
Člen
Avatar
Numero:17.7.2016 20:20

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je v jQuery nějaká funkce, která vyhodnotí, jestli je div s určitým id právě zobrazován na obrazovce?

Popřípadě dá se nějak jinak zjistit, jestli je prvek s určitým id zobrazován uživateli (přepočítávání, popřípadě nějaké jinačí ochcání.)

Odpovědět
17.7.2016 20:20
Co si člověk neudělá sám to nemá...
Avatar
Neaktivní uživatel:17.7.2016 23:15

Je tu neco takovehohle: https://developer.mozilla.org/…ngClientRect .. v podstate si na ten element zavolas tuhle funkci a dostanes objekt, vystihujici polohu, velikost vuci viewportu ... trochu si to prohledni, ale v zasade to povede na neco jako: pozice od TOPu musi byt kladna a nesmi byt vetsi nez je window.innerHeight, coz je vyska viewportu a analogicky na sirku ...

Pozor na to, ze ten objekt neni autoupdate, takze je treba vzdy prepocitat.

PS: Ma to slusnou podporu v prohlizecich.

Editováno 17.7.2016 23:15
Nahoru Odpovědět
17.7.2016 23:15
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.