Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Tank Hunt Online

JavaScript TypeScript Tank Hunt Online

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Hru není třeba nijak stahovat ani instalovat, jde hrát jednoduše po kliknutí na url. Soutěžní verze není kompatibilní s Internetem Explorerem (nějaké problémy se zvuky).

Hra je pro více hráčů (minimálně 2)

Tým

 • Radek Veverka - Mám na starost kompletní programování, zvuky a hudbu. Zvukové efekty jsem sehnal z různých zdrojů (většinou z freesound.org) a případně upravil. Ke hře jsem složil 2 krátké skladby (do menu a do arény). Logiku hry ("fyzika", chování, atd...) jsem udělal kompletně bez použití knihoven, k vykreslování, zvukům a animacím jsem použil knihovnu Phaser.io. Vytvořil jsem také editor a následně v něm mapy.
 • Vojtěch Veverka - Vytvořil většinu grafiky - tedy pozadí, zdi, krajní zdi, exploze tanků, exploze střel - od každého několik variant. Dále vlajky a jejich animace, logo do menu, pozadí menu, náboje, lasery, výfuky, efekt odrazů od zdí a efekt zásahu tanku. Používal Cinemu 4D a Substance Designer.
 • Dominik Plachý - Vytvořil tanky, powerupy, minu a jednu ze střel. Používal Gimp.

Popis hry

Tank hunt je 2D multiplayerová akční střílečka s tanky, běží v prohlížeči. Hra je řízena autoritativním serverem. Bitvy probíhají na jednoduchých bludišťových mapách, na výběr jsou 3 herní módy.

Poměr stran hry je 16:9, se změnou velikosti okna prohlížeče se hra automaticky škáluje. Je vždy lepší hrát na fullscreen, protože na 16:9 monitorech se tak zbavíte nepříjemných pruhů na bocích.

Tanky mohou mít 4 barvy - modrý je vždy tank hráče, červený je tank protivníka a zelený tank spoluhráče. Ještě existuje barva šedá, to je tank s imunitou vůči střelám (po respawnu). Ovládá se zvlášť pohyb tanku a zvlášť rotace jeho věže, je docela těžké to synchronizovat. Tank má dvě zbraně, každou se svým reloadem a každá se ovládá jinou klávesou. Pak je ještě zbraň třetí - speciální, ta se dá sebrat v podobě power-upů náhodně generovaných na mapě. Tanky mají hpčka a pancíř, který s určitou pravděpodobností kompletně zblokuje střelu. Nejsilnější pancíř je ve předu, slabší na bocích a nejslabší vzadu.

Minimální systémové požadavky jsou rozporuplné, avšak vše kromě nějakých starých notebooků by to mělo rozjet.

Herní módy

 • Aréna - Do arény se může hráč kdykoliv připojit a kdykoliv ji opustit. Bojuje se na jedné větší mapě, cílem je zničit co nejvíce tanků v řadě. S každým killem se hráč uzdraví a jeho maximální hpčka se zvýšují, dokud nenarazí na stropní hodnotu. Pokud je hráč zničen, jeho životy se resetují a s tím i počet killů v řadě. Nicméně maximální hodnota zůstává ve statistikách. Kdo je zabit, je téměř okamžitě respawnut. Na dobrou řežbu stačí 4 hráči.
 • Duel - mód pro dva hráče. Cílem je být první kdo vyhraje určitý počet kol. Kola jsou rychlá, střídají se mapy. Pro výhru kola je nutné zničit soupeře a poté pár sekund přežít. Nefunguje zde pancíř, aby to bylo méně o náhodě.
 • Team fight - v této hře hrají 3 proti 3 (možná to bude ještě jinak), každý tým má půlku mapy, na které jsou vygenerované vlajky. Cílem je obsadit všechny vlajky nepřátelského týmu. Kdo umře, tak se po nějaké době respawne.

Použité jazyky/techno­logie/framewor­ky

 • Javascript s nadstavbou Typescript
 • Node.js pro server
 • Phaser.io pro klienta
 • socket.io (server i client side) pro realizaci komunikace přes Websockety
 • HTML, CSS, jQuery

Použitý software

 • VS code
 • Gimp
 • Cinema 4D
 • Substance designer
 • Audacity

Vyjádření poroty

 • Dan Vítek - 11 bodů - Osobně se mi tato hra líbila snad nejvíc ze všech a fakt mě vtáhla. Nemám nic co bych vytknul kromě ovládání rotace věže, to by bylo fajn dát na myš (spolu se střelbou), protože je poměrně těžké se pohybovat a zároveň otáčet věž klávesami.
 • Adam Ježek - 8 bodů - Graficky pěkná hra, trošku vypadá jako remake něčeho staršího, možná by to chtělo vysvětlivky k jednotlivým powerups, proč jsou některý střely blocked, apod. - Pod popiskami ovládání je dost místa na návod.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 15x (53.74 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce JavaScript

 

 

Hru pro vás napsal Radek Veverka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
6 hlasů
Jsem student VUT FIT v prvním ročníku. Nejraději mám Typescript a C#.
Miniatura
Všechny články v sekci
TypeScript
Aktivity (15)

 

 

Komentáře

Avatar
Zdeněk Kilian
Redaktor
Avatar
Zdeněk Kilian:8. října 12:21

Kdo si se mnou půjde zahrát? :D

 
Odpovědět 8. října 12:21
Avatar
Radek Veverka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Zdeněk Kilian
Radek Veverka:8. října 13:32

Dnes vecer tam budu :)

 
Odpovědět  +1 8. října 13:32
Avatar
Zdeněk Kilian
Redaktor
Avatar
Zdeněk Kilian:8. října 20:08

Zábavné :D Zahráli jsme si ve třech. Obzvláště ještě ve více lidech to může být ještě lepší! =)

 
Odpovědět 8. října 20:08
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:8. října 20:09

Koukám, že tohle očividně zaujalo :D

Odpovědět  +1 8. října 20:09
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Radek Veverka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Zdeněk Kilian
Radek Veverka:8. října 20:12

Díky moc. Hráli jsme to max ve čtyrech, to už byla docela řež :) Btw v Duelu nebo Teamfightu se dá dokonce vyhrát :D

 
Odpovědět  +1 8. října 20:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.