Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Využij akce až 80% zdarma při nákupu e-learningu. Více informací .
C# week

Towers of Akria

Jednoho dne jsem se rozhodl, že se naučím psát v TypeScriptu... A jak lépe se učit než hrou... :-). A tak vznikl tento projekt...

Jedná se o Tower Defence hru, kde jsou obranné věže vytvářeny z živlů (oheň, voda, země, vzduch) a kde jsou mapa i vlny nepřátel pod palcem náhodného generátoru.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

A abych to neměl tak jednoduché, dal jsem si pravidlo, že bude veškerá grafika (kromě povinné úvodní obrazovky soutěže) vygenerována kódem při prvním spuštění hry. (stisknutím Alt+C lze vynutit přegenerování při příštím načtení)

Ovládání

Obrané věže lze stavět po kliknutí na políčko u cesty, dole pod hrou se objeví co lze postavit (či jak lze stávající věž vylepšit). Na panelu vpravo se po označení věže objeví informace o ní a tlačítko k jejímu prodání.

Cca 5 sekund spuštění hry tlačítkem "Start game" se začnou objevovat nepřátelé. Během hry lze narazit na 5 druhů nepřátel (odlišených tvarem):

čtverec základní nepřítel
trojůhelník rychlejší než čtverec, avšak s méně životy
kapka umí se regenerovat, regenerace se zrychlí, pokud delší dobu není poškozena
štít každých 6 sekund se může stát na sekundu nesmrtelným
kolečko má několikanásobně více životů než čtverec, je však pomalejší a přichází v malých počtech

Obrané věže jsou stručně popsány přímo ve hře.

Cílem hry je přežít co nejdéle - po "prohře" se zobrazí počet přežitých vln nepřátel.

Hodnocení poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
10 Hra se mi opravdu líbí. Potěšilo mě, že byla zpracována v nových technologiích. Super na ní je, že je zde opravdu hodně možností, jak hru rozvíjet a upgradovat jednotlivé turrety. Velmi se mi i líbí generování map, které je dynamické. Nápad na to, jak hru vylepšit, by mohl například editor map, kde by si hráč mohl vytvořit vlastní mapy. Na to, jak je hra promakaná, mi chybí zvukové efekty. Jinak k tomu nemám co dodat, parádní hra.

Tomáš Bitter
10 Hra, která mě opravdu bavila. Hodně se mi líbí, že je možné kombinovat jednotlivé elementy věží a docílit hodně zajímavých, různých efektů. Díky tomu je stále ve hře co zkoušet a nejedná se tak jenom o stereotypní hru typu klasického tower defense.

Michal Čápka
10 Hra na první pohled grafikou moc nezaujme, avšak později se opak stává pravdou. Po chvilce hraní a sžití se se hra promění na opravdu velmi zábavnou a propracovanou, kde hráč může kombinovat jednotlivé elementy a vytvářet si tak různé druhy věží, z nichž každá má své vlastní schopnosti a vlastnosti. Jediné, co bych hře vytknul, je absence nějakých zvukových efektů, jinak paráda!

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 13x (1.7 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce TypeScript

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště TypeScript
Článek pro vás napsal Zdeněk Pavlátka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje spoustě zajímavých věcí ze světa informatiky a grafiky
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!