Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
discount week 80
Avatar
CZkiniCZ
Člen
Avatar
CZkiniCZ:30.12.2019 7:08

Ahoj. Snažím se z linuxu připojit na ftp server přes internet ale vždy mi to vrátí chybu. Nainstaloval jsem si na raspbian ftp (sudo apt-get install ftp) a úspěšně jsem se tím připojil k FTP serveru. Problém je v tom že pokut se pokusím udělat něco jiného než cd jako například ls, nebo put apod. tak mi to vrátí chybu 421 service not available, remote server has closed connection. Zkoušel jsem se i připojit k jinému ftp se stejným výsledkem. Nevíte čím by to mohlo být?

Odpovědět
30.12.2019 7:08
Age of the geek.
Avatar
Ondřej Šrytr:2.1.2020 13:45

Ahoj,

zkoušel jsi jiného klienta na FTP? Já vždy používal FileZillu a nikdy jsem neměl žádný problémy.

 
Nahoru Odpovědět
2.1.2020 13:45
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jiří Havelka:7.7.2020 0:18

Jestli ti to dělá u více FTP, na které se zjiného stroje bez problémů přípojíš, tak se mi jako nejpravděpodobnější vyník jevý firewall (ftp používa pro komunikaci více portů a na každém dělá něco jiného, takže je teoreticky možné, že spojení se naváže, ale některé funkce, které vyžadují otevřené jiné porty nefungují). Obecně ftp je za mě takové nouzové řešení pokud máš možnost použij jiné řešení například sftp (to by jsi měl mít k dispozipi vždy když máš na server ssh přístup).

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2020 0:18
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.