Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
python week

Diskuze: Linux na notebooku a samostatné GPU

Aktivity
Avatar
Matěj Hala
Člen
Avatar
Matěj Hala:7.4.2020 10:49

Ahoj,
Chtěl jsem se více dozvědět o linuxu a bezpečnosti v počítačových sítích. Proto jsem si nainstaloval Kali Linux (podle návodů je na tohle nejlepší). Teď se mi ovšem dějí nepříjemné věci na notebooku (Lenovo Legion Y520-15IKB). PC se velice často přehřívá, jenom například otevřu youtube (přičemž se video i občas seká) a větráky se rozjedou skoro na max. Podle mne to je, že Kali linux u mne využívá intel hd graphics místo 1050 Ti. Přešel jsem z windows (kde se nic takového vůbec nedělo) a proto raději píši sem s nadějí že někdo chytřejší by to mohl potvrdit/vyvrátit a následně najít řešení.

Zkusil jsem: Podle stránky (https://www.linuxbabe.com/…-card-ubuntu) jsem si našel jak změnit GPU, ale u mne se ta 1050 ti nenajde. Dále se tam psalo že nejdříve musí být Nvidia ovladače nainstalovány, ovšem ani to nepomohlo.

 
Odpovědět
7.4.2020 10:49
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.