Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.

Diskuze: VSFTPD na VPS, Filezilla nevypíše složky

Aktivity
Avatar
Eda Stehlík
Člen
Avatar
Eda Stehlík:10.9.2019 19:01

Ahoj, snažím se instalovat vsftpd na Ubuntu server 16.10.

prošel jsem asi 4 tutoriály a dělal to přesně podle nich, ale bohužel bez výsledku.
u tohoto se při ftp 127.0.0.1 připojím na root, ale pokud to zkusím ze svého pc, tak se nic neděje. File Zilla ve všech případech klekne na výpisu složky, kde to trvá moc dlouho.
Už vůbec netuším, kde by mohl být problém.

Btw. nenastavuji SSL, mělo by to jít i bez něj ne?

Zde jsou další linky, co jsem zkoušel:
link 1
link 2
link 3
link 4

Zkusil jsem: Zkoušel jsem i reinstalovat stroj na jinou verzi ubuntu, měnil jsem config jak o závod nemůžu bohužel na nic přijít. Nastavil jsem firewall v datacentru a ten svůj zkoušel vypnout.
Změna pam_service_name na ftp v configu

Chci docílit: Instalace FTP serveru na Ubuntu a následné připojení k němu. Chci tam jen hodit složky od mc serveru.

 
Odpovědět
10.9.2019 19:01
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jiří Havelka:7.7.2020 0:04

Dvě obecné poznámky na začátek. Předně pokud přesně nevýš co děláš vyplatí se při podobných pokusech o instalaci nového síťováho protokolu firewall úplně vypnout a jeho správné nastavení řešit až dodatečně. Dále pokud chceš pouze jednorázově přenést na svůj server soubory existují jednodušší a bezpečnější (zvlášť pokud jsi nenastavil ssl) způsoby jak toho docílit. Například součástí ssh implementace na serveru je protocol sftp, filezilla s ním umí pracovat stejně jako s ftp a navíc je šifrovaný a v defaultním nastavení openSSH povolený, takže nemusíš nic nastavovat. Stačí se přihlásit se stejnými přístupovými údaji jako používaš pro přístup na server pomocí ssh. Pokud máš přeci jenom potřebu použít specificky FPT protocol hoď sem všechny konfigurační soubory, do kterých jsi zasahoval (nezapomeň v nich případně změnit citlivé údaje jako hesla než je pustíš na internet). Obecně ty návody, které jsi používal vypadají solidně (až na ten první ten mi hází error 500 asi špatný link).

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2020 0:04
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.