Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Fast like a Fox

Při otevření Google Play se mi koncem dubna nabídla možnost stažení hry Fast like a Fox. Na první pohled obyčejná skákačka se ale nakonec ukázala ve velmi dobrém světle! Jedná se totiž o hru, která se neovládá jako každá jiná.

Společnost Fingersoft přišla v roce 2015 s velmi inovativní myšlenkou hry, která využívá "tap control" pro udávání rychlosti vaší lišky. Jednoduše - v menu si vyberete lokaci, aktuální dostupný level a začíná se. Na startu stojí liška, se kterou musíte překonat překážky, ideálně posbírat co nejvíce zlaťáků, diamantů a doběhnout co nejrychleji do cíle. Aby se liška rozběhla, musíte prsty klepat na zadní část telefonu. Dle intenzity vašeho ťukání se šelma rozběhne. Pokud chcete zpomalit, stačí na chvíli přestat klepat nebo klepat pomaleji. Je-li před vámi překážka, typicky je to díra nebo jen skála, na kterou musíte vyskočit, klasicky klepnete na obrazovku.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pokud chcete získat všechny tři diamanty, jakožto ohodnocení na konci každého levelu, musíte do cíle doběhnout ve stanoveném limitu, navíc posbírat všechny zlaťáky, kterých se po cestě objevuje nejvíce, a také pár (často 1-3) zelených drahých kamenů. Tyto nejméně časté diamanty se často nachází níž, než kudy vaše zvíře běží. Tudíž musíte ve správný okamžik zpomalit, abyste místo s diamantem neminuli.

Pokud tedy chcete proběhnout kolo a získat v něm maximum, chce to někdy pevné nervy a několikrát si trasu zopakovat a zapamatovat si, kde musíte zpomalit a kde naopak zrychlit - někdy se diamanty nachází velmi vysoko, kam bez pořádného rozběhu nevyskočíte.

Jestli tedy opakujete nějaké kolo, které jste již dokončili, ale chcete si zlepšit výsledek, paralelně vidíte o něco méně výraznou lištičku, která trasu probíhá přesně tak, jako vy při vašem nejúspěšnějším pokusu.

Celý postup se ze začátku jeví jako jednoduchý, jelikož nemusíte úrovně plnit na 100% a i přesto se dostanete do dalších lokací. Pokud si ale chcete odemknout speciální itemy a charaktery, budete muset zapracovat na své technice hraní a "vyskillovat" se.

Rozmanitost levelů ve hře je poměrně velká a hra se tak rychle neokouká. Co naopak může lehce znechutit pocit ze hry, jsou všudypřítomné reklamy. Jako snad ve většině jiných aplikacích můžete za určitou částku tyto reklamy odstranit.

Do jisté míry retro-vzhled hry dodává i na závislosti hraní této hry, ve které se máte stále v čem zlepšovat.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze her a aplikací
Článek pro vás napsal Michal Kuba
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje především tvorbě webových stránek a poohlíží se po jazyce C#. Na jaře 2015 úspěšně odmaturoval a pokračuje ve studiu na VŠ se zaměřením na IT.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Matúš Petrofčík:9.5.2016 0:22

Dík za tip! Len trochu nechápem prečo odomňa hra chce prístup k fotografiám. :D

Odpovědět
9.5.2016 0:22
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Michal Žůrek - misaz:9.5.2016 5:16

Já taky nechápu proč spousta svitilen na Androidu vyžaduje oprávnění na mazání obsahu telefonu.

 
Odpovědět
9.5.2016 5:16
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.