Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Hra PixWords pro Android

PixWords – jak si poradit s neřešitelným?

Jistě spousta z vás zná poněkud populární hru PixWords. Hra od společnosti Black Maple Games prověří vaše znalosti a slovní zásobu! Pokuste se vyluštit více než 300 úrovní těchto křížovek, skýtající přes 1200 slov. Hra na zabavení, na cesty nebo na různé příležitosti. Můžete ji hlavně kdykoli vypnout a příště znovu pokračovat od stejného místa.

Krátce k pravidlům

V každé úrovni jsou čtyři slova zakódována do přiřazených obrázků. Na spodní části displeje máte vyskládáno několik písmen. Z nich musíte seskládat odpovídající slovo. Po každém správně doplněném slově získáte jeden herní peníz. Za ty si pak můžete kupovat nápovědy. Jedna vám ukáže první písmeno slova, jedna vám zobrazí náhodné písmeno a poslední a zároveň nejlevnější vám vymaže přebytečná písmena z nabídky. Po doplnění všech čtyř slov postupujete na další úroveň.

Návod, jak vyluštit i slovo, které se vám nedaří rozpoznat

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jistě se spousta z vás setká s problémem, že narazí na obrázek, k němuž nezná správné slovo. Některé obrázky jsou opravdu zapeklité. Pokud nepatříte mezi ty, kteří jsou ověnčeni hromadou herních coinů a mohou si zakoupit nápovědu, jistě tápete, jak si s daným slovem poradit.

Buďto znáte někoho, kdo má již něco v PixWords odehráno a jednoduše ho požádáte o radu. Další možností je podívat se na obrázek a na jeho popisek vpravo dole. Pokaždé je na něm nějaký název a Dreamstime. Ten „nějaký název“ je název jistého umělce, který je autorem fotky nebo obrázku. Dreamstime je pouze název webu, na kterém je obrázek umístěn. Stačí tedy do vyhledávače zadat název autora a Dreamstime a otevřít si autorovo portfolio. Zde však přichází na řadu mravenčí práce. Musíte ve spoustě obrázků (ve většině případů) najít ten váš. A i po jeho nalezení ne vždy můžete jasně pochopit, jaké slovo doplnit v naší hře.

Proto je tu další možnost, kam si jít pro nápovědu. Existuje český web, který se snaží pomáhat všem, co tápou v této hře. Jedná se o http://pixwords-help.cz/. Tento web obsahuje přes 1000 obrázků a k nim správné řešení do naší tajenky. Jednoduše si zde vyberete kategorii, o jakou se jedná a budete doufat, že je zde tento obrázek doložen. U něj si již vyčtete jeho název, který PixWords přijme a máte vyhráno :-)!

Sice tedy existují možnosti, které nám pomohou k úspěšnému vyřešení tohoto hlavolamu. Jde však pouze o hru, kterou by měl každý správný hráč se pokusit vyhrát sám. Používáním nápověd na internetu se jistým dílem připravujete o požitek s této hry, který zde můžete nabýt. PixWords je velice zábavná hra, která se snaží rozvíjet mozkové závity a nenechat zakrsnout slovní zásobu. Pokud prahnete po jiných jazycích než je čeština, máte možnost vyzkoušet téměř 20 dalších.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze her a aplikací
Článek pro vás napsal Michal Kuba
Avatar
Jak se ti líbí článek?
10 hlasů
Autor se věnuje především tvorbě webových stránek a poohlíží se po jazyce C#. Na jaře 2015 úspěšně odmaturoval a pokračuje ve studiu na VŠ se zaměřením na IT.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:22.9.2014 16:47

Sorry, ale nechápu smysl tohoto článku na vývojářské síti. Jediná odpověď je asi získání bodů na premium články 8|

Odpovědět
22.9.2014 16:47
the cake is a lie
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Petr Nymsa:22.9.2014 16:52

Přesně tak, většina "novinek", "zpráviček" či recenzí jsou zastaralé, neaktuální(jsou výjimky) - je to jen honba za body :) což je celkem smutné

Odpovědět
22.9.2014 16:52
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Michal Žůrek - misaz:22.9.2014 16:59

to není vývojářská síť, to je síť o IT a hry k IT neodmyslitelně patří. Recenze a zprávy jsou nové, tudíž zatím nemáme moc co porovnávat nebo používat jako vzor, ale to se snad do budoucna zlepší. Pořád lepší spatlat nějakou recenzi, než ofrňovat se, že se Vám práce ostatních nelíbí.

 
Odpovědět
22.9.2014 16:59
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
David Čápka:22.9.2014 16:59

IT network není jen vývojářská síť, je to IT síť. Vím, že je ta hra někdy z jara, pokud to komunita vnímá tak negativně, tak budu schvalovat jen čerstvější věci, samotnému mi to nepřipadá nijak strašné.

Odpovědět
22.9.2014 16:59
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
David Čápka:22.9.2014 17:01

Můžeš mi prosím do PM uvést konkrétní zastaralý obsah, abych to případně vyřešil s autorem?

Odpovědět
22.9.2014 17:01
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Michal Kuba:22.9.2014 20:40

Abych nějak zdůvodnil, proč jsem zrovna přidal toto:
Jde o to, že si jako redaktor vydělávám během studia a jednu chvíli jsem psal i pro web zabývající se mobilními aplikacemi a zhruba na jaře letošního roku tato recenze zvedla popularitu nejméně o 500%, takovou návštěvnost neměl snad doteď žádný článek. Chci se recenzemi zabývat i nadále, protože zmíněný web pro mě nebyl adekvátní a zde se mohu i naučit spoustu věcí, například ohledně webových stránek.

 
Odpovědět
22.9.2014 20:40
Avatar
Tomáš Maňhal:22.9.2014 21:14

Myslím si, že u dobré hry nehraje žádnou roli jestli vyšla včera, nebo před rokem :-) Věřím, že se určitě našel někdo, kdo si ji nikdy nezahrál nebo neviděl a zahrál si ji :-) nicméně je vyžadována pokročilá slovní zásoba :-)

 
Odpovědět
22.9.2014 21:14
Avatar
coli
Člen
Avatar
coli:21.2.2015 17:01

Hrál jsem tuhle hru v angličtině a je to dost jednodušší. Jde prostě o špatný překlad do češtiny, ale to tu hru vlastně dělá ještě zábavnější. Pokud se zaseknete dost mi pomáhá tahle nápověda (hledat mezi obrázky fakt nemusíte!)
http://www.mojepixwords.cz/napoveda/

Editováno 21.2.2015 17:02
 
Odpovědět
21.2.2015 17:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.