Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Zhodnocení aplikace Quick TimeTable

Vzdělávací aplikace nejvíce stahují studenti a žáci, kteří chtějí mít informace do školy ve svém chytrém telefonu nebo se vzdělávat pomocí těchto aplikací, kterých jsou mraky. Patří k nim již zmíněné aplikace ke škole nebo slovníky. Představme si aplikaci, která vám pomůže se školou - rozvrh vyučovacích hodin. Tento rozvrh vyučovacích hodin je zadarmo a je též v angličtině. Naštěstí vývojáři mysleli i na naší zemi a proto si v nastavení můžete změnit jazyk na češtinu. Takže tuto aplikaci můžete najít i pod jménem Rozvrh hodin. Obsahuje snad vše, co byste mohli pro rozvrh potřebovat. Navíc je tato aplikace i na App Store, takže příznivci Applu si ji mohou koupit za 0.99$. Na Android je naštěstí zadarmo, ale můžete si přidat nějaké možnosti navíc za 1.00$ (a úžasné zbavení reklam). Ale budou tyto možnosti navíc opravdu potřeba? Není již tak tabulka s rozvrhem vyučovacích hodin dobrá, když obsahuje i češtinu, kterou nemá zrovna moc aplikací na každém místě? Nebo se vůbec nevyplatí si ani tuto aplikaci stahovat a hledat nějakou jinou?

Nastavení rozvrhu

Po stažení, nainstalování a spuštění této aplikace se objeví prvotní nastavení aplikace. Tedy pokud chcete nastavit rozvrh pro sudý a lichý týden, kolik dnů chcete mít v týdnu (5 nebo 6) a jaký chcete mít jazyk. Já jsem si tedy pozměnil jen jazyk, protože lichý a sudý týden zatím nepotřebuji.

Po tomto nastavení již budete v samotné aplikaci na hlavní stránce. Ta je velmi zajímavá, protože obsahuje která je právě hodina, do kolika bude a jaká bude příští hodina a s ní i čas jejího trvání. Určitě se to hodí na koukání o přestávce, protože to co je na hlavní straně této aplikace obsahuje i její widget na tapetu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Po rozkliknutí tohoto menšího obsahu uvidíte samotnou tabulku s rozvrhem hodin. Pokud jste ji však zapnuli poprvé, uvidíte prázdnou tabulku s 12 hodinami. Po rozkliknutí horního panelu s hodinami si můžete nastavit jméno buňky, jak dlouho bude daná buňka trvat, jakou bude mít barvu a kolik těch buněk chcete - trochu jako Excel, nemyslíte? Vlevo můžete udělat to samé, akorát tam už můžete nastavit pouze barvu, kolik chcete dní, jejich zkratky a jakým dnem chcete týden začínat. Já osobně jsem si upravoval pouze délku hodin, protože ty jsou nastaveny spíše pro Anglii a podobné země než pro nás.

Rozkliknutím (zatím) prázdných buněk se vám objeví nastavení jaké je na obrázku (tedy s jinými názvy hodin a barvami). Zde si můžete nastavit vše podle svých představ: zkratky hodin, názvy hodin, barvu hodin, učebnu, učitele a nějakou poznámku. Co mě mrzí v tomto nastavování je opětovné psaní jména učitele. Kdyby tam byl třeba výběr učitelů nebo tam byl již pevně zadán pro danou hodinu... nic takového, což je škoda. Nastavení těch hodin je poté hodně zdlouhavé.

Ostatní možnosti

Je možné, že z výběru předmětů tam nenajdete ten svůj, který právě chcete nastavit. Výhodou této aplikace je volnost, kterou vám vývojáři přidělili. Můžete si vytvořit nový předmět s vlastní zkratkou a vlastním názvem. Navíc po podržení nějaké barvy si můžete namíchat nějakou svojí. Zde jsem našel menší chybu, kde ta paleta je dole stejná jako nahoře (obsahuje bílou barvu), i když dolní strana palety obsahuje černou barvu. Nenechte se tím zmást a orientujte se výslednou barvou.

Pokud máte již rozvrh nastavený, můžete se s ním pochlubit. Nebojte, nemusíte vytvářet nějaký snímek obrazovky. Stačí zmáčknout tlačítko menu a dát Obrázek rozvrhu. Poté ho už můžete sdílet komu chcete. V menu aplikace můžete opět najít již několikrát zmíněné nastavení. Co by to bylo za aplikaci, kdyby neměla zálohu. Ano, aplikace nabízí zálohu dat a poté také obnovení (pochopitelně). Dále tam máte možnost poslat rozvrh emailem, které se hodí na přenos dat někomu jinému, aby neměl pouze screen obrazovky. Poslední možnost v této sekci Data je opět screen. Nechápu, proč je to tam dvakrát, ale to je věc vývojářů. Možná si toho někdo u rozvrhu nevšimne.

V informacích po vás chtějí 1.00$, abyste neměli v aplikaci reklamy, které se stejně zobrazují jen v tomto menu. Navíc se mi nelíbí v této sekci čeština a angličtina dohromady (Download Quick TimeTable Pro, aplikace bez reklamních bannerů). Zas ty peníze. Avšak líbí se mi, že nad tímto výběrem je datum i s časem a to v středoevropském pásu, takže že by čas šel špatně, o to se nemusíte bát. Navíc aplikace nezabírá ani 1 MB, takže se přizpůsobuje všem telefonům.

Závěrečné hodnocení

Klady

  • Zabírá málo místa
  • Pěkné barevné zpracování
  • Volnost od vývojářů
  • Čeština
  • Možnost přidání poznámek

Zápory

  • Není zde možnost nastavit jen jednou učitele na danou hodinu
  • Chyba v nastavení barvy (paleta)
  • Moc krátké názvy pro učebny (nedá se nastavit např. Stará výtvarna)

I když to možná není ta nejlepší aplikace pro rozvrh hodin a má pár much, dokáže naplno oslovit uživatele. Reklamy se nikomu nevtírají a ani nijak nepřekážejí, takže i verze zadarmo je jako verze pro. Podpora češtiny je velké plus a to i se středoevropským časem. A i po těchto větších nebo menších chybách aplikaci plně doporučuji, protože na rozvrh hodin je to prostě jednička.

Tato aplikace si zaslouží 81%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze her a aplikací
Článek pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikací v PHP (framework Laravel) a je jedním z herních vývojářů komunitní modifikace TruckersMP.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:19.2.2015 13:27

Používám My Study Life na Windows Phone, pravděpodobně je taky pro android a je bezva, že s tvorbou rozvrhu se nemusím patlat na mobilu, ale naklikám to s plnohodnotnou myší na PC aplikace nebo ve webovém rozhraní a do mobilu se to synchronizuje.

 
Odpovědět
19.2.2015 13:27
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:19.2.2015 13:47

kde se používají "komunistické" názvy jako výchova k občanství a výchova ke zdraví? o_O

Odpovědět
19.2.2015 13:47
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
mnauik
Člen
Avatar
Odpovídá na David Novák
mnauik:19.2.2015 14:47

Myslím, že každý by měl mít základy z těchto předmětů - u toho občanství přibližně něco o základních zákonech a u zdraví umět dát první pomoc a takové základy....

Odpovědět
19.2.2015 14:47
minusuj mě, ale zdůvodni to ;)
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na mnauik
David Novák:19.2.2015 14:49

o předmětech nemluvím.. ale ty názvy.. :D

Odpovědět
19.2.2015 14:49
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na David Novák
Neaktivní uživatel:19.2.2015 14:57

Nevím jak ty, ale i já je měl na základce... ;)

Odpovědět
19.2.2015 14:57
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Jan Lupčík
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na David Novák
Jan Lupčík:19.2.2015 15:18

U nás na základce se používají. Všichni se diví, no. :D

Odpovědět
19.2.2015 15:18
TruckersMP vývojář
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Samuel Illo :19.2.2015 21:40

Ja používam Timetable - https://play.google.com/…apps/details?…. Najlepšia zo všetkých a dokonca myslím, že autor pochádza zo Slovenska.

Odpovědět
19.2.2015 21:40
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.