Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Uncharted: Fortune Hunter

Tentokrát tu máme něco pro milovníky zapeklitých her - pro ty, kteří rádi rozluští nejednu záhadu a se zálibou potrápí své mozkové závity, aby dospěli k vítězství. Pokud jste hru ještě nehráli, tak právě tento článek vás možná zaujme a Uncharted si minimálně stáhnete :)

Začneme pěkně popořádku. Po spuštění hry se dostanete do menu, kde si vyberete aktuálně dostupnou lokaci, ve které se snažíte získat a nebo poskládat nějaký artefakt. Pro získání předmětu musíte u daného levelu projít řadou nástrah a posbírat drahokamy, občas najdete svitek.

Současně se snažíte najít fragmenty, díky nimž si odemknete právě další lokace. Pokud nejste přímo v prvních několika kolech prvního předmětu, snažíte se dané kolo překonat jen na několik málo předem daných pokusů k pohybu. Pokud tento limit přešvihnete, nic se neděje, avšak nezískáte klíč navíc a nějaké bonusové zlato.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Povíme si něco o samotném průběhu každého kola. Všechna kola mají společnou velikost hracího pole = 5 čtverečků na šířku a 6 na výšku, tedy 30 políček celkem. Na některé z nich můžete bezstarostně šlápnout a nic se vám nestane. Další kamenné bloky jsou na jedno použití a jakmile z nich slezete, rozsypou se a zmizí v prázdnotě pod vámi - ty poznáte tak, že jsou již před sešlápnutím naprasklé.

Ve hře samozřejmě nechybí široká škála pastí a nástrah. Nejčastější jsou malé střílny, které při každém vašem pohybu o jedno políčko vystřelí jednu smrtící šipku. Pokud tedy vstoupíte na políčko v momentě, kdy na něj míří tato věžička, zastřelí vás. Je tu poté další variace této střílny a to je otočná střílna. Ta za každý váš krok jednou vystřelí a poté se otočí ve směru svého otáčení.

Na poli o 30 kamenných kvádrech ale také najdete různé tlačítka, zašlapovací přepínače nebo třeba otočná "zrcadla". Pokud stisknete kulaté tlačítko vedle vás, většinou se z černoty vynoří nějaké bloky a některé se zasunou. Současně s tím se vám na tlačítku i políčku objeví symbol, abyste si později dokázali už představit, co se s čím stane. Našlapovací tlačítka asi netřeba dlouze vysvětlovat - mají stejný princip, ovšem jsou aktivní pokud na nich stojíte, nebo přinesete kamennou kostku a položíte ji na tlačítko.

Postava, za kterou hrajete, je vybavena pistolí s neomezeně náboji. Nebudete ale nikoho zabíjet. Některé kamenné bloky, ale i střílny a jiné pasti, můžete aktivovat na dálku a téměř odkudkoliv. Stačí vám kliknout na kamenné zrcadlo a váš hunter do něj vypálí, čímž se stane stejný efekt, jako při stisknutí tlačítka.

V pozdější fázi se vám poté na mapě vyskytují i různé skalnaté útvary, které na svém místě zůstanou, dokud je nezničíte odstřelením vedle položené nálože. Tento tah je ale často třeba si rozmyslet - ne vždy se vyplatí odstranit skálu ihned.

Každé toto kolo je zakončeno sebráním zlatého drahokamu, který se objeví na předem určeném místě, které je označeno zlatou barvou. Jakmile aktivujete všechna zlatá tlačítka k tomu určená, tento drahokam se vám objeví a stačí jej už jen sebrat.

Celkově hru hodnotím jako povedenou, po grafické stránce je zpracovaná velmi kvalitně a neseká se. Záludné překážky jsou zde vymyšlené opravdu pěkně a hra se vám neokouká. Horší to už je s pohybem, který nejde vždy prstem udělat tak, jak si představujete. Poslední takovou malou vadou na kráse je fakt, že prostředí každého kola se nijak znatelně nemění.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze her a aplikací
Článek pro vás napsal Michal Kuba
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje především tvorbě webových stránek a poohlíží se po jazyce C#. Na jaře 2015 úspěšně odmaturoval a pokračuje ve studiu na VŠ se zaměřením na IT.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!