Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Recenze - Lenovo Yoga Tablet 8

Nedávno jsem se rozhodl, že si chci koupit tablet. Vzhledem k tomu, že používám hloupý telefon, kvůli výdrži na baterii, tak jsem chtěl něco na čem si budu moci číst v autobuse a občas si zahrát nějakou tu hru. Jednou z mých podmínek byla vetší výdrž na baterii, ať i při plné zátěži vydrží až do večera, což tablet splnil.

Lenovo Yoga Tablet 8

Parametry

Procesor MediaTek MT8125 1.2 GHz
Operační paměť 1 GB
Interní pameť 16 GB
Rozlišení Displeje 1280 x 800
Úhlopříčka Displeje 8"
Baterie 6000 mAh
Fotoaparát 5 Mpx
Verze Androida 4.4.2
Rozměry 213 x 145 x 2.6-7.6 mm
Hmotnost 399 gramů

Tělo

Jak jste si již mohli všimnout v parametrech a na fotce, tablet má velice zajímavý tvar. Na jedné straně se nachází váleček, který obsahuje baterii a zároveň je do něj zezadu integrovaný stojánek. To přináší jak výhody, tak nevýhody. Jasnou výhodou je samozřejmě ta výdrž, o ní ale až v další kapitole. Díky baterii má tablet posunuté své těžiště a dá se držet jednou rukou za váleček a zároveň palcem skrolovat. Samozřejmě je kvůli tomu těžší a po dlouhém držení může začít trochu bolet ruka.

Stojánek mi připadá trochu problematičtější. Tablet na něm hezky stojí a nepřepadává, ale při držení v ruce se trochu vrtí a není to úplně pohodlné.

Z jedné strany válce se nachází zapínací tlačítko, které zároveň funguje jako notifikační dioda (super věc). Na druhé straně je poté audio jack. Na straně tabletu se zároveň nachází kolébka hlasitosti.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tlačítka jsou softwarová. Tablet obsahuje stereo reproduktory, jejichž kvalitu jako hudebně hluchý člověk nezvládnu dostatečně posoudit.

Display

Jak jsem již psal ve specifikacích, display je 8 palcový o rozlišení 1280 x 800 pixelů. Typ je IPS. Osobně nepotřebuji nějaké úžasné rozlišení a stačí mi, když z mojí vzdálenosti nevidím rastr. Barvy na displayi mi připadaly OK.

Jas se reguluje ve třech krocích plus se dá nastavit na automatiku. Osobně ho mám nastavený na max a na sluníčku je pořád čitelný, leč jsou vidět odrazy. V noci ho většinou ztlumím na minimum.

Operační systém

Při zakoupení tabletu byla verze Androidu 4.2 a asi po 3 dnech mi byl nabídnut update na Android 4.4.2. Na internetu se dají najít diskuze, že se update nedoporučuje, protože přestane fungovat notifikační dioda, což se mě nestalo.

Aplikace a funkce od výrobce

Tablet má od výrobce mírně překopaný Android. Notifikační lišta je oddělená od lišty rychlého nastavení. V menu se dá nastavit automatické vypnutí a zapnutí, co mi připadá jako velmi zajímavá funkce. 3g varianta tabletu zároveň má SMS aplikaci, ale není možné z tabletu telefonovat. Nevýhodou je, že je předinstalována hromada, dle mého názoru, nepotřebných aplikací, které bych si v případě potřeby mohl sám zdarma stáhnout z Google Play.

Fotoaparát

Fotoaparát používám pouze na fotografie textů ve škole a na momentky, na což plně dostačuje.

Výkon

Výkon tabletu plně dostačuje na hry a činnosti, které na tabletu provozuji. Z náročnějších her utáhne i Real Racing 3 a Minecraft PE. Plynulost těchto her přikládám i malému rozlišení displaye.

Baterie

Jedna z hlavních výhod a lákadel tohoto stroje. Tablet mi při normálním provozu vydrží 2 dny provozu. 10 hodin zapnutý display - internet, lehčí hry. Při příchodu domů ze školy (2x cesta do školy, něco o přestávkách) jsem na kolem 75 % baterie. Při vypnutém displayi baterie ubývá velice pomalu.

Obsah balení

V balení je tablet, USB kabel, a konektor do zásuvky.

Závěr

Pro podobné využití jako mám s tabletem já doporučuji, akorát si běžte někam zkusit si tu hmotnost, jestli to není pro vaší ruku moc. Tablet mě stál bez koruny 6000. Zároveň jsem koupil pouzdro Sleeve and Film, v kterém tablet normálně nosím.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze mobilních telefonů
Článek pro vás napsal qwertyW
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor je matfyzák, obecný matematik.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Creevek
Člen
Avatar
Creevek:10.9.2014 19:46

Když jsem si vybýral tablet tak sem hodně uvažoval o tomto ale nakonec jsem dal přednost xperia tablet S a co jsem zatim zistil je ze baterie 6000mAh je k nezaplacení. Jinak máš to pěkně napsané :) Na závěr ješte otázka, maš na tabletu root?

Odpovědět
10.9.2014 19:46
Lenost matka pokroku.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
qwertyW
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Creevek
qwertyW:10.9.2014 19:48

root nemám, 9.4 palců myslím že by bylo už na nošení dost. Lákala mě i ta větší varianta ale je těžší a hlavně je větší a ve stoje by se už víc převažovala.

Odpovědět
10.9.2014 19:48
Programuji, tedy jsem.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.