Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Recenze tabletu Prestigio Multipad 2 PRIME DUO 8.0 (2/2)

V první části recenze jsem představil tablet zvenku. Teď bych rád představil několik aplikací, díky kterým mi tablet tak hezky šlape :)

Příběh

Když mi tablet došel, samozřejmě jsem si do něj nainstaloval desítky aplikací. Polovinu jsem odinstaloval a poté následovalo další kolo. Jenže po nějaké době se mi tam nashromáždilo tolik aplikací, že se Android začal pěkně sekat a tablet se skoro nedal používat. Proto jsem před několika dny provedl reset do továrního nastavení a snažím se používat co nejméně aplikací a vybírat si ty, které nejsou moc náročné.

Aplikace

Launcher – Vire Launcher

Nemohl jsem odolat – launcher je sice trošku náročnější, ale má v sobě parádní efekty.

Vire Launcher pro Android

Webový prohlížeč - Firefox

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jedna z nejdůležitějších aplikací vůbec. Jako prohlížeč jsem zvolil Mozilla Firefox. Z notebooku jsem sice zvyklý na Google Chrome, ale ten je na Androidu nepoužitelný. Firefox běží plynule, nepadá a je rychlý. Je to parádní prohlížeč, do kterého lze instalovat různé doplňky a aplikace. Anonymní režim je samozřejmostí. Je k dispozici také speciální režim „pro hosty“, ve kterém jsou skryta osobní data (záložky, historie, uložená hesla, …). Po jeho ukončení jsou, stejně jako v anonymním režimu, smazána data z relace (cookies, historie, ...).

FireFox na Androidu

Emailový klient – Gmail

Jelikož používám email od Googlu, používám také oficiálního klienta Gmail. Jsem s ním spokojený. Součástí aplikace je také widget na plochu, ve kterém se zobrazují emaily. Samozřejmostí je také upozorňování na nové emaily oznámením v liště.

Gmail na Androidu

Přehrávač hudby/videa – VLC

Výborný přehrávač, spousta uživatelů jej zná ze svého počítače – ať už mají Windows, Linux nebo Mac. Nedávno dorazil také na zařízení se systémem Android. Parádní aplikace. Umí přehrávat jak hudbu, tak video. Automaticky si načte všechny Audio/Video soubory. Načítání se dá omezit pouze na určenou složku. Ovládání video přehrávače je velmi pohodlné – dá se ovládat pomocí gest. V levé části se nastavuje jas, v pravé hlasitost (nahoru/dolů). Směrem vpravo/vlevo se posouvá, takže žádné složité „trefování“ při posunu např. o 5 sekund. Audio přehrávač má už standardní ovládání, ale to u hudby většinou nevadí. Výhodou je možnost ovládání i když je zařízení zamknuté, takže není třeba zadávat heslo. Přehrávač má také detekci odpojení sluchátek, takže pokud posloucháte hudbu v nudné hodině češtiny a vypadnou vám sluchátka, nebude za to žádná poznámka ;).

TopGear 15×04

Správce souborů – ES File Explorer

Nejlepší správce souborů, jakého jsem kdy potkal. Ale to vážně. Má v sobě tolik funkcí, na které byste jinak museli instalovat několik aplikací. Kromě správce souborů v sobě má například

 • download managera
 • možnost připojit cloudové úložiště (dropbox, gdisk, …) - takže ušetříte další aplikace
 • FTP klient
 • FTP server
 • možnost vytvoření přenosné hotspot sítě (vlastní WiFi)
 • přehrávač hudby/videa
 • posílání souborů po LAN
 • správce Bluetooth
 • správce aplikací
 • analýza využití prostoru
 • komprimace souborů
 • šifrování souborů
 • a další ..

Jak vidíte, funkcí je opravdu hodně – a to nejsou všechny. Popisovat je tu nebudu, to bych tu byl ještě pár dní. Já využívám hlavně připojení k FTP/cloudu – ušetřím tím 3 aplikace.

Kancelářský balík – WPS office

Další super aplikace. Umožňuje vytváření/editování TXT souborů, dokumentů, prezentací i tabulek. Mezi hlavní výhody patří plná podpora Word, PowePoint i Excel dokumentů, prohlížení PDF dokumentů a možnost připojení k externímu úložišti (Cloud/FTP).

WPS office

Čtečka e-booků – Aldiko (Premium)

Jediná aplikace (z těch, které jsem tu popisoval), která je placená. Existuje i free verze, která nemá moc omezení - hlavně tedy to, že si nemůžete podtrhávat text :). Já budu popisovat tu Premium verzi. Aplikace podporuje několik formátů, mezi které patří např. epub nebo PDF. Knihy lze třídit do kolekcí, lze jim přiřazovat tagy. Jedna z věcí, které mě na této aplikaci zaujaly, je možnost přidat si vlastní „katalog“ - zadat URL adresu nějakého obchodu s knížkami, do kterého lze poté přímo z aplikace vstoupit a přímo stahovat knihy. Nemusím tedy jít do Firefoxu, naťukávat adresu, stáhnout a pak si to ručně najít a naimportovat. Mohu stahovat přímo z Aldika. U knížek lze nastavit buď výchozí formátování (od autora) nebo tzv. pokročilé formátování – vlastní. Další věc, která se mi líbí, je možnost ovládat posouvání stránek pomocí tlačítek hlasitosti – stránka + nebo -.

Aldiko pro Android – Jules Verne – Vynález zkázy

A to je vše !

Tak to byly moje oblíbené aplikace. Všechny jsou k dispozici zdarma v plné verzi na Google Play (kromě Aldika). Možná si říkáte, proč jsem vypustil aplikace jako Facebook, Messenger či Skype. Důvod je jednoduchý – nepoužívám je. A tablet běží parádně. Skype nepotřebuji tak často, abych jej musel mít na tabletu a Facebook (a Messenger) zvládá bez problému Firefox.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze mobilních telefonů
Článek pro vás napsal Daniel Vítek
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Primárně PHP programátor, rád si hraje s Arduinem a píše články do sekce Batch.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
GiXi
Člen
Avatar
GiXi:21.8.2014 14:06

Proč je google chrome na androidu nepoužitelný? Jinak ten launcher je pěkně kýčovitý

Editováno 21.8.2014 14:07
Odpovědět
21.8.2014 14:06
‘I am the one who knocks.’ Heisenberg
Avatar
Lukáš Hornych
Redaktor
Avatar
Odpovídá na GiXi
Lukáš Hornych:21.8.2014 14:14

Do nedávna ještě zamrzal, ale teď se mi zdá OK. Možná to je hardwarem.

Editováno 21.8.2014 14:15
 
Odpovědět
21.8.2014 14:14
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Odpovídá na GiXi
Samuel Illo :21.8.2014 14:19

Prvý týždeň ide dobre ale potom začne sekať a padať :D Firefox (najlepšie Nightly build) beží 1000-krát lepšie.

Vlastne robíš dobre, že nepoužívaš FB aplikácie. Neustále spotrebúvajú RAM, na nejaké blbosti, asi ťa len zbytočne sledujú :D

Odpovědět
21.8.2014 14:19
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
GiXi
Člen
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hornych
GiXi:21.8.2014 14:24

Já ho používám kvůli synchronizaci s celým eko systémem google a nepadá mi (google nexus 7 a sgs4)

Odpovědět
21.8.2014 14:24
‘I am the one who knocks.’ Heisenberg
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na GiXi
Daniel Vítek:21.8.2014 16:05

Dřív, tak před půl rokem jsem to řešil na fóru. Pokud si dobře pamatuji, tak všichni, co mi odpovídali, říkali to samý - že jim zamrzá a padá. Nevím jak teď, používám ten Firefox.

Odpovědět
21.8.2014 16:05
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.