Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 2 - Matice a základní operace s nimi, nejen v kódu

V minulé lekci, Faktoriál, jsme si ukázali algoritmus pro výpočet faktoriálu včetně popisu a zdrojového kódu bez rekurze i s rekurzí.

Dnes se zaměříme na seznámení s pojmem matice a vysvětlíme si základních matematické operace včetně ukázky převedení do kódu.

Motivace

S maticemi jste se již možná někdy v matematice setkali, a tak víte, že se běžně používají k řešení soustav lineárních rovnic. Mnohem zajímavější tak může být fakt, že mají dobré využití také například v počítačové grafice či kryptografii. V počítačové grafice se matice používají například k lineárním transformacím jako posunutí, rotace,


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tento článek se zaměřuje na seznámení s pojmem matice a vysvětlení základních matematických operací včetně ukázky převedení do kódu.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsala Eresiel
Avatar
Aktivity (5)