Využij akce až 30% zdarma při nákupu e-learningu. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Hledáme fulltime koordinátora/ku kurzů. 100% homeoffice,100% časově flexibilní. Mám zájem!
Java week

Best practices pro návrh softwaru

Napadlo tě někdy, že tvůj nebo cizí kód vypadá divně? Že už od pohledu vidíš špatně pojmenované proměnné, zbytečně zdlouhavě vyřešený problém nebo zcela nekorektní přístup k syntaxi, že se skoro divíš, jak je možné, že se program spustil? Ne každá chyba může být fatální, některé jsou spíše kosmetické. Přesto se vyplatí, ať už kvůli přehlednosti vlastního kódu nebo proto, abys nedělal/a ostudu mezi ostatními programátory, dodržovat tzv. best practices. V tomhle kurzu si je postupně představíme.

Co se v kurzu naučíš?

“Dobré praktiky”, kterým se v tomto kurzu věnujeme, můžeš (a měl/a bys!) uplatňovat i při programování v jiných programovacích jazycích. Vysvětlíme si, co znamenají zkratky jako KISS, DRY nebo SHY.

Naučíš se tzv. praktiky SOLID a dozvíš se, jak rychle a především kvalitně tvořit nejen webové aplikace. Ve třech dílech se podíváme na nejčastější chyby programátorů. Možná zjistíš, že jsi až doposud také některé z těchto chyb dělal/a.

Tenhle kurz tě ale rozhodně nemá “nachytat na švestkách” a ukázat ti, že ses něco naučil špatně. Je to spíš nadstavba, která z tebe udělá ještě lepšího programátora. Tvůj kód bude přehlednější, ty díky tomu produktivnější a především budeš působit jako profesionál, který je schopný dobře reprezentovat firmu i sám sebe. :)


 

Aktivity (13)