Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Pavel Vosyka
Člen
Avatar
Pavel Vosyka:2.4.2013 12:50

Zdravím,
dělám teď na jednom projektu, který bude jednou snad umět stahovat obrázky/videa z různých webů (youtube, instagram, rajce ...). Zatím jsem ale v začátcích a potřeboval bych teď poradit, proto o tom sem píšu.

Mám udělaný, myslím docela dobrý, systém na to abych mohl mít otevřených několik "tabů" zároveň. Každý tab prochází několika stavy. Taby se dají přepínat i zavírat. Vytváří se na hlavní straně, kde se vybere požadovaná služba. Tím se v poli tabs vytvoří nová položka třeba s takovými vlastnostmi: "service" = "instagram", "status"="1". Najdete to zde: http://new.instadown.tk

VYSVĚTLENÍ ZÁKLADNÍCH FUNKCÍ:
drawTab(tab)
=> má za úkol z dat uložených v poli vykreslit pravou část pro příslušný tab
=> takže swichuju podle služby(tabs[tab][ser­vice]) a podle stavu(tabs[tab][sta­tus])
=> volá callback, když je nějaký nastavený


AKTUÁLNÍ PROBLÉM:
(Instagram)Po zadání přezdívky a odkliknutí chci aby se vykreslil už v dalším stavu - takže změním tab[1][status] = 2 a zavovám drawTab(). Až potom se má hned spustit loadování a parsování JSONu. Jenže se to chová divně. Aby se funkce spustila až pak, mám tam udělanej callback. V konzoli loguju samotné překreslení okna ($('article')­.html(data);) - log vykazuje, že proběhlo, jenže ve skutečnosti proběhne až potom co se dostahujou a naparsujou data. Jak to?


SLUŽBY:
instagram(30%):
=> zadání přezdívky OK (přibude zobrazování profilovky)
=> načtení JSON OK
=> parsování JSON a uložení dat do pole k patřičnému tabu OK
-> vykreslení obrázků (získaných z JSON)
>> stahování obrázků na server
>> zipování
>> stahování zipu


CHANGELOG:
Hmm.. škoda, editovat jde jen několik minut, myslel jsem, že to tu budu updatovat :/


VYSVĚTLIVKY:
=> znamená HOTOVO
-> znamená ZROVNA NA TOM DĚLÁM
>> znamená PLÁNUJI


Díky za pomoc (očekávám, že Drahoš poradí :))
Pavel

Editováno 2.4.2013 12:52
Odpovědět
2.4.2013 12:50
"nikdy nepiš nic 2x"
Avatar
Pavel Vosyka
Člen
Avatar
Pavel Vosyka:10.9.2013 22:30

Tak po několika updatech, tří změnách designu aplikace a dlouhé práce jsem to konečně spsutil ve verzi BETA - to jest že se tam občas najdou chyby, ale ten základ to umí. Takže stahujte alba svých známých na disk, http://nadisk.cz :)

Nahoru Odpovědět
10.9.2013 22:30
"nikdy nepiš nic 2x"
Avatar
SpaceMan21
Člen
Avatar
SpaceMan21:14.9.2013 13:06

Je to skvělý napád a určitě to v budoucnu využiji.

Určitě bych ale změnil desing webu :) (Za chvíli ti pošlu návrch)
A také bych udělal druhou verzi webu s ořezaným CSS :)

Nahoru Odpovědět
14.9.2013 13:06
Co víc, GM is COOL d-_-b
Avatar
Odpovídá na Pavel Vosyka
Michal Žůrek - misaz:14.9.2013 13:10

pokud vím dobře, tak většina serveru nedovoluje stahovaní obsahu, minimálně bez souhlasu autora.

 
Nahoru Odpovědět
14.9.2013 13:10
Avatar
SpaceMan21
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
SpaceMan21:14.9.2013 13:15

Podle mně to nemyslí špatně a myslí to tak že si třeba nějaký uživatel díky této stránce stáhne zpět vlastní videa které napřiklad ztratil a nechal je na Youtubu :)

Nahoru Odpovědět
14.9.2013 13:15
Co víc, GM is COOL d-_-b
Avatar
Odpovídá na SpaceMan21
Michal Žůrek - misaz:14.9.2013 13:18

tady nejde o to co si myslí a nemyslí, pravidla jsou pravidla.

 
Nahoru Odpovědět
14.9.2013 13:18
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavel Vosyka
David Čápka:14.9.2013 13:51

Já nevím, ale také mi nepřijde úplně v pořádku dělat aplikaci, která ve velkém stahuje něco, co je chráněné copyrightem. Kdybys nějaký takový web měl, také bys nechtěl, aby ti z něj někdo vykrádal fotky a to ještě dokonce automatizovaně.

Nahoru Odpovědět
14.9.2013 13:51
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Avatar
Jan Vargovský
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na SpaceMan21
Jan Vargovský:14.9.2013 14:00

Jednou jsem to potřeboval na Faceboku a dělá to úplně to samé, akorát tam máš i soukromé věci a né jen ty co jsou veřejné 3tí straně (navíc máš prostě konverzace atd...) V ostatních případech jsem nic podobného nepotřeboval, takže nevím. Každopádně souhlasím s ostatními, že si zahráváš s porušením autorských práv.

 
Nahoru Odpovědět
14.9.2013 14:00
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:14.9.2013 14:01

Je v pořádku, pokud si stáhnu něčí kompletní web pro vlastní potřebu. Například jsem si stáhl kompletní php.net, abych ho měl kdykoli k dispozici offline. Takto získaný obsah však nemám právo dál nabízet a distribuovat.

Totéž se týká všech filmů stažených z uloz.to, MP3 stažených odkudkoli, knih stažených odkudkoli, prostě veškerých multimédií. Mohu si to stáhnout, shlédnout, přečíst, poslechnout, archivovat, smazat. Nesmím to však nikomu poskytnout.

Nahoru Odpovědět
14.9.2013 14:01
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
SpaceMan21
Člen
Avatar
Odpovídá na Kit
SpaceMan21:14.9.2013 16:10

Plně souhlasím a autor určitě to tak měl v plánu ale určitě se to nelegálně využívat :(

Nahoru Odpovědět
14.9.2013 16:10
Co víc, GM is COOL d-_-b
Avatar
Pavel Vosyka
Člen
Avatar
Odpovídá na SpaceMan21
Pavel Vosyka:25.9.2013 15:00

SpaceMan21: Když pošleš návrh, zlobit se nebudu :).

No klucí, moc jste mně nepotěšili :( .. Hmm, hmm... stejně to ale asi nechám běžet, pokud s tím nebude nějaký problém a to z těchto důvodů:

  1. Instagram nenabízí žádnou možnost stáhnout si svoje fotky zpět. Dokonce ani na jejich webu když kliknu pravým (tak protože to překrývaj divem, nebo je to jako pozadí) myšítkem, nemám možnost tu fotku stáhnout. Takže musím prohledávat zdroják, kde jsou data navíc v JSONu. Takže by mottem služby mohlo být třeba "Ukradni si svoje fotky". Navíc služba nabízí API, takže odpověď na otázku: "jak by se ti líbilo kdyby ti někdo vykrádal web" je asi taková, že bych to přepokládal, když jsem mu v podstatě umožnil cestu a řekl jak to má dělat.
  2. Rajče sice nabízí stažení svých fotek, ale už né třeba stažení fotek mých známých, což může být někdy problém. Nabízí však možnost vložit fotky na web a svoje API, takže v tom zase nevidím problém (což neznamená, že by tam nebyl). Jsou i další offline programy, které v podstatě nabízejí to samé (vím, že když to dělaj druzí tak mně to neopravňuje..). Psal jsem jim mailem dotaz ale zatím bez odpovědi.

YouTube - ještě nemám vůbec vykoumaný jak na něj, a nevím jestli místo něj neudělám třeba facebook.

Kit: Takže ty to vidíš tak, že to distribuuji ostatním. .. hmm .. V podstatě je to pravda, zip se vytváří na mém serveru. Je řešením to udělat nějak čistě v javascriptu, tedy, že by se to stahovalo rovnou do PC? Myslím, že by to nějak šlo (v HTML5) i když né v zipu.

Nechci porušovat zákon, ale dokud to asi nebude přímo na něco narážet nechám to běžet. Nevím do jaké míry je to závažné, nechci to zlehčovat srovnáváním s jinými zákony (třeba rychlost mimo obec 90kmph - kdo z vás ho neporušil?), které se porušují a nikdo to neřeší.

Nevíte někdo, kterej zákon bych si k tomu měl přečíst?

Nahoru Odpovědět
25.9.2013 15:00
"nikdy nepiš nic 2x"
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.