Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: API pro databázi - dotazy zvenčí

Aktivity
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Petr Nymsa:16.8.2013 21:22

Ahoj, pomalu rozjíždíme se spolužákem menší větší projekt :) ... budeme tvořit aplikaci, která poběží na více platformách (Android,Windows Phone,...) .. budeme potřebovat přístup do databáze.

Jakým způsobem je nejlepší řešit získávání dat ?

Datábaze bude sloužit i pro hlavní základnu projektu - web. Takže nás napadlo vytvořit v PHP jakési API které bude přijímat různé GET požadavky.
Například pro získání info uživatele,... vše by vracela ve formátu JSON nebo XML.

Je tento postup správný ? Díky za odpověď

Odpovědět
16.8.2013 21:22
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:16.8.2013 21:31

Podle popisu to vypadá OK. Záleží na realizaci. Budete chtít použít relační databázi nebo jinou?

Nahoru Odpovědět
16.8.2013 21:31
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Kit
Petr Nymsa:16.8.2013 21:35

Normálně relační. Na webu bude spíše info o aplikaci, resp. uživatel si bude moct prohlídnou svůj profil, editovat ale více bude muset dělat na klientech na mobilu... a klienti budou potřebovat dostávat a updatovat data v DB

Zatím víc neprozradím, popravdě, není úplně jasný ani celá realizace projektu :). Ale co je 100% jisté tak je to, že se pokusíme skloubit virtuální hraní s realitou. Tedy tak, že realita jako taková bude nesmírně důležitá pro virtuální pokrok :)

Editováno 16.8.2013 21:36
Nahoru Odpovědět
16.8.2013 21:35
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Drahomír Hanák:17.8.2013 0:54

Pokud mluvíme o RESTful API tak to má svoje specifika a best practise, které je dobré dodržovat (ne dogmaticky, ale rozumně). REST API rozdělil Leonard Richardson do 3 resp. 4 úrovní:

Nultá úroveň - samotný přenos dat. REST se totiž neváže na HTTP, takže je teoreticky možné použít jinou možnost přenosu. HTTP je ale dnes tak moc rozšířené, že snad ani nemá cenu mluvit o jiných možnostech.

První úroveň - Zdroje (Resources): Místo toho, abys posílal požadavky na jeden centrální bod, použiješ jich víc. Každý zdroj má pak právě jeden koncový bod, kde ho můžeš dosáhnout. GET /articles - vrátí seznam článků, GET /articles/1/com­ments vrátí seznam komentářů k jednomu danému článku apod. Je důležité zvolit si nějaké standard pojmenovávání zdrojů (např. používat buď jen množné číslo - GET /articles, GET /comments, nebo jen jednotné GET /article, /comment)

Druhá úroveň - HTTP verbs: neomezuj se jen na GET a POST. HTTP nabízí i další metody jako jsou PUT, PATCH, DELETE, OPTIONS. Názvy zdrojů nesmí obsahovat slovesa, jen podstatná jména (i když v některých případech je lepší to porušit, jako třeba u vyhledávání - GET /search)

Best practise v používání HTTP verbs je: GET - získání dat, POST - vytvoření, PUT - úpravy, DELETE - smazání, PATCH - částečné úpravy (PATCH vlastně není v základní specifikaci HTTP ale v RESTfull API se dost používá)

V HTTP jsou taky stavové kódy a je jich zdaleka víc, než jen 200 OK. Pravděpodobně znáš ještě minimálně 404 Not Found. Já používám v REST API nejčastěji asi: 200 OK, 201 Created (při POST, pokud byl vytvořen obsah), 204 No Content (když požadavek na server pokud proběhne v pořádku, ale server nic nevrátí), 304 No Modified (pro cache), 400 Bad Request (Požadavek na server je nějakým způsoben nečitelný - třeba špatný JSON apod.), 401 Unauthorized (když klient není ověřen), 403 Forbidden (když klient nemá přístup k danému obsahu), 404 Nod Found (zdroj není nalezen), 405 Method Not Allowed (zdroj není dostupný pro tuto metodu - příklad je možné použít GET /articles a POST /articles, ale už třeba nemůžeš článek smazat, takže nelze DELETE /articles - je vhodné vývojářům v tomto momentu poskytnout seznam podporovaných metod pro danou URL), 410 Gone (zdroj není už na téhle adrese dostupný - to se používá při verzování), 415 Unsupported Media Type (klient v požadavku na server uvedl Content-Type, který server nepodporuje), 422 Unprocessable Entity (chyba validace dat - třeba formuláře apod.), 429 Too-Many requests (kdybys chtěl zpřístupnit API veřejnosti, ale chceš kontrolovat maximální počet požadavků pro každého klienta - třeba za den)

Velmi důležité je udržet REST API bezstavové. Např. autentikace uživatele by neměla záviset na session nebo cookies. Každý požadavek by měl obsahovat ověřovací údaje, podle kterých REST API pozná, kdo se připojil. Možností je víc, nejrozšířenějším standardem je OAuth (to doporučuji - počítá i s případy, kdy nelze u klienta jako je Android nebo JavaScript uchránit citlivé údaje).

Třetí úroveň - Hypermedia Controls: konečně třetí úroveň s poněkud divným akronymem: HATEOAS (Hypermedia as the Engine of Application State). Pro mě velmi zajímavé téma, ale zatím se moc nepoužívá. Velice zjednodušeně jde to, že máš jeden základní endpoint, který ti vrátí odkaz na další zdroje, ty zase odkazují na další atd. Každý zdroj tak klientovi dává možnosti, jakou akci provést nebo kam jít dál. Představit se to dá jako HTML dokument s odkazy na další stránky. Výhody jsou celkem jasné - klient není závislý na URL adresách (jen na té první) - ty se mohou klidně změnit. Také lze v průběhu přidávat nebo měnit další funkčnost, aniž by se u klienta něco upravilo.

Nakonec bych ještě přidal pár doporučení, které se mi osvědčila při návrhu RESTful API v mé aplikaci:

GZIP komprese - v PHP je to triviální věc a prohlížeče s GZIP umí pracovat :)

JSON jako hlavní formát - hodně rozšířený formát, se kterým umí pracovat dobře spousta jazyků. Kdyby ses ale rozhodl podporovat i jiný formát, použij hlavičku Content-Type pro detekci (když klient pošle request s Content-Type: application/json vrať mu JSON, když Content-Type: application/xml, vrat XML - když něco jiného, vrat klientovi error 415 Unsupported Media Type). Detekci typu můžeš dát i do URL (GET /articles.xml, GET /articles.json), ale v tom případě nepoužívej Content-Type - je to pak matoucí.

Cache - HTTP má vestavěnou podporu pro nesdílený cache pomocí hlaviček ETag nebo Last-Modified

Relace - Osvědčilo se mi používat /<zdroj>/<id>­/<relace>/<id relace>/<další relaci> atd. Uvedu pár příkladů, abys to líp pochopil:

GET /articles/1/com­ments - vrátí komentáře k článku s ID 1
GET /articles/1/com­ments/5 - vrátí komentář s ID 5 k článku s ID 1
DELETE /articles/1/com­ments/5 - smaže komentář s ID 5 u článku s ID 1

Stránkování - neni nic jednoduššího než klientovi poskytnout URL na další, předchozí příp. poslední stránku. Používá se na to hlavička "Link". Je taky vhodné klientovi vrátit přesný počet všech položek v hlavičce X-Total-Count

Verze přímo v URL - (např. /v1/articles/5) můžeš tak snadno rozdělit verze API (pro podporu starších aplikací). Nikdy ale nevkládej do URL minoritní verzi (jako např. v1.1 apod.) - to totiž značí, že se veřejné rozhraní často mění, což by nemělo. (Poskytování verze přímo v URL je mimochodem v rozporu s pravidlem v první úrovni REST API, ale vyplatí se verzi v URL uvádět)

snake_case, camelCase, PascalCase - používej všude jen jeden typ (nebo ještě lépe nabídni klientům možnost zvolit si, který z nich chtějí použít). snake_case je mnohem líp čitelný než camelCase, ale s camelCase se zase přirozeněji pracuje v JS.

Tak to bylo ode mě vše :) Mohl bych toho říct mnohem víc, ale už Tě tím nebudu zatěžovat. Raději tě odkážu na pár zdrojů, kde se dočteš víc:

http://www.vinaysahni.com/…-restful-api¨
http://apigee.com/…st-practices
http://martinfowler.com/…tyModel.html

EDIT: sám jsem napsal knihovnu pro REST API v PHP, ale nebudu ji tady raději veřejně zmiňovat, protože by to mohlo vyvolat nechtěné reakce :) Kdybys měl zájem, mohu ti poslat odkaz.

Editováno 17.8.2013 0:57
 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 0:54
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
David Čápka Hartinger:17.8.2013 8:55

Wow, schválně jsem se koukal a ten komentář má skoro 7.000 znaků, nechceš to publikovat? :D

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 8:55
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
Odpovídá na David Čápka Hartinger
Drahomír Hanák:17.8.2013 14:19

Chtěl jsem o REST API něco napsat :) Pokusím se to někdy trochu upravit, aby to bylo vhodné publikovat jako článek.

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 14:19
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 15:49

Zajímavý článek jsem našel i tady:
http://www.zdrojak.cz/…-webove-api/
Je to o konkrétním API Twitteru. Bohužel ho asi Twitter mezitím změnil a proto ty ukázky nefungují. To však není problém, pro inspiraci to stačí.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 15:49
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:17.8.2013 16:13

Článek jsem četl a je zajímavý. I když Twitter je zrovna API, od kterého bych se moc neinspiroval. Např. POST statuses/destro­y/:id, GET statuses/show/:id je IMHO prostě špatně. Proč to dělat složitě? Stačí přece DELETE statuses/:id, GET statuses/:id Když mám zařízení, ze kterého nemůžu nijak vyvolat metodu DELETE, použiji třeba POST a nastavím speciální hlavičku X-HTTP-Method-Override nebo speciální parametr v Query string v URL. Rozhodně bych to ale nedával přímo do názvu zdroje. To samé s Direct messages: mají tam třeba GET direct_messages a POST direct_messages/new Proč? Taky mi vadí, že mají minoritní verzi přímo v URL.

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 16:13
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Petr Nymsa:17.8.2013 16:28

Wow :O Díky za odpověď, půlku věcí ani prakticky neznám :D :[ ... možná by odkaz pomohl :)

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 16:28
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 16:29

V diskuzním fóru pod článkem je to vysvětleno. Tvé argumenty považuji za správné.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 16:29
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 16:42

Ještě jsem našel jedno zajímavé REST API.
https://www.parse.com/docs/rest
Asi už nějaké API zvládnu. Vlastně je to jen rozšířením toho, co už znám a je tomu dán nějaký řád.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 16:42
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:17.8.2013 16:52

Tohle vypadá mnohem líp :) Já můžu ještě doporučit GutHub API http://developer.github.com/ nebo některá API od Google, třeba Google Drive - https://developers.google.com/…2/reference/

Petr Nymsa: Jaký odkaz myslíš? :) Na tu knihovnu, nebo na některé ty věci v PHP?

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 16:52
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 17:05

Koukám, že Google také v klidu používá v URL slovesa. Když si někdo napíše vlastního klienta, tak může používat všechny typy požadavků, ale pokud se mám spoléhat na kvalitu prohlížečů, tak kromě GET a POST se toho moc použít nedá. Ještě přes AJAX by mělo fungovat PUT a DELETE.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 17:05
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:17.8.2013 17:20

Někdy je lepší tam ta slovesa dát (třeba u toho vyhledávání), ale jen výjimečně. Tady to mají jako zkratku k dané operaci, která se často používá (POST /files/fileId/touch -> PATCH /files/fileId { "updateDate": "datum" })

V JavaScriptu přes AJAX nemám problém s GET, POST, DELETE, PATCH ani UPDATE, ale kdyby to prostě někdy nešlo, je vhodné dát klientovi tu možnost "přepsat" metodu. Pokud možno ale nedovolit přepisování metod u GET, jen u POST požadavků.

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 17:20
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 17:50

Zkusil jsem si teď požadavky u lokálního PHP serveru. Kromě UPDATE zvládá všechny ostatní zmíněné.

Editováno 17.8.2013 17:51
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 17:50
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:17.8.2013 17:54

Omlouvám se, myslel jsem PUT.

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 17:54
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 18:02

PUT funguje také. Problémy tedy nebudou v serverech, ale jen v klientech.

Zkusil jsem ještě server moxo.cz, ten sežere i ABCDEF a je mu to úplně fuk.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 18:02
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Petr Nymsa:17.8.2013 20:12

No já nevím :( .. asi napíšu ještě jednou co potřebujeme aby klient dělal s DB nebo nějakým způsobem toho dosáhl

  • Výpis informací z DB -> uživatel, info o účtu, herní skore, .....
  • Vkládání a update dat v DB

Na co se mám zaměřit nejdřív ? Nikdy jsem ještě právě nějakou API pro přístup k DB nedělal a tak nevím od čeho se přesně odpíchnout

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 20:12
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
David Čápka Hartinger:17.8.2013 20:32

API je jednoduché, nemusíš to dělat přes REST, vystačíš si s POST a GET. Funguje to většinou tak, že posíláš JSONy nebo XML mezi serverem a aplikací.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 20:32
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Čápka Hartinger
Petr Nymsa:17.8.2013 20:35

Takhle jsem to původně zamýšlel :) Díky, mrknu na to

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 20:35
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:17.8.2013 20:41

Výpis informací (SELECT) -> metoda GET
Modifikace dat (INSERT, UPDATE, DELETE) -> metoda POST

Zkoušel jsem víc prohlížečů. Z formuláře kromě POST všechno převáděly na GET. Ostatní metody jsou zřejmě dostupné pouze přes AJAX.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 20:41
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Drahomír Hanák:17.8.2013 20:45

REST API je prostředník mezi aplikací a daty. Ze všeho nejdřív se zaměř na veřejné rozhraní (strukturu tabulek pokud používáš relační databázi), pak si definuj, které operace nad těmi daty mohou klienti (aplikace) dělat a podle toho k datům udělej REST API. Samotná implementace už není tak složitá. Cíl je udělat něco takového (nevím, co chceš přesně udělat, takže to neber jako nějaký hotový návrh):

GET /users/<ID> - vrátí informace o uživateli
PUT /users/<ID> - upraví data o uživateli
GET /users/<ID>/score - vrátí záznamy o výsledku všech her uživatele
POST /users/<ID>/score - vloží záznam o výsledku jedné hry
GET /users/<ID>/sco­re/<ID> - vrátí výsledek z jedné konkrétní hry
DELETE /users/<ID>/sco­re/<ID> - smaže výsledek z jedné hry
POST /games - vytvoří novou hru
GET /games - vrátí seznam všech her
GET /games/<ID> - vrátí informace o jedné konkrétní hře
...

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 20:45
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 21:07

S tím, že tohle bude fungovat pouze přes AJAX nebo vlastního klienta.

U běžného prohlížeče lze počítat pouze s metodami GET a POST.

Editováno 17.8.2013 21:08
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 21:07
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:17.8.2013 21:11

To snad nevadí, ne? Klient bude většinou Android, iOS, Windos phone aplikace nebo JavaScript. Případně to může být PHP, Ruby, Python a další serverové jazyky, kde to není žádný problém.

 
Nahoru Odpovědět
17.8.2013 21:11
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:17.8.2013 21:21

Tím jsem chtěl upozornit na to, že jako klienta REST není možné použít internetový prohlížeč. Pouze přes AJAX.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 21:21
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:17.8.2013 23:00

Ještě jedna zajímavost: Databáze CouchDB používá REST API. Není tedy nutné to rozhraní programovat.

Nahoru Odpovědět
17.8.2013 23:00
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:18.8.2013 13:31

Ještě jsem zjistil, že PHP 5.4 jako server zvládá i WebDAV. Apache by ho měl zvládnout také.

Možná by stálo za to použít přímo rozhraní WebDAV.

Editováno 18.8.2013 13:32
Nahoru Odpovědět
18.8.2013 13:31
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:18.8.2013 14:55

Napsal jsem si takový jednoduchý router pro REST v PHP:
http://www.itnetwork.cz/dev-lighter/176

Nahoru Odpovědět
18.8.2013 14:55
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:18.8.2013 16:49

A ještě jsem našel, jak je to s metodami PUT a DELETE
http://stackoverflow.com/…sed-in-forms

Zjednodušeně: PUT a DELETE jsou podporovány v HTTP, ale nejsou podporovány v HTML. To znamená, že není možné je použít ve webových formulářích. AJAX však pracuje přímo s HTTP a proto v něm je možné používat i tyto metody.

Nahoru Odpovědět
18.8.2013 16:49
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:18.8.2013 16:57

A ještě způsob, jak to obchází některé frameworky.

<form method="POST" ...>
  <input type="hidden" name="_method" value="PUT" />

Určitě se to však nesnaž tunelovat přes GET.

Nahoru Odpovědět
18.8.2013 16:57
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:19.8.2013 13:03

Našel jsem dva klienty jako pluginy do Firefoxu (RESTClient) a Chrome (Dev HTTP Client) které zvládají REST API. Sice neumí víc než Curl, ale vypadá to hezčí :)

Nahoru Odpovědět
19.8.2013 13:03
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Drahomír Hanák:19.8.2013 13:06

Ty jsou hodně užitečné. Já používám do Chrome Postman https://chrome.google.com/…oooidkmcomcm

 
Nahoru Odpovědět
19.8.2013 13:06
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Drahomír Hanák
Kit:19.8.2013 13:15

Také hezké, ale asi zůstanu u osvědčeného Curl. Umožňuje mi dělat automatické testy.

Nahoru Odpovědět
19.8.2013 13:15
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Petr Nymsa:20.8.2013 11:50

Díky za odpovědi ! (Kit, Drahomír Hanák)

Vytvořit API není mojí hlavní úlohou v projektu, sice budu se podílet na její tvorbě ale hlavní vývoj má na starost Neaktivní uživatel , má jistou představu jak ji realizovat, možná by se mohl zde podělit s nápadem abychom schytali názory a kritiku

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 11:50
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:20.8.2013 12:04

Správně definované API je polovinou úspěchu. Nepodceňoval bych to.

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 12:04
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Kit
Petr Nymsa:20.8.2013 12:10

Já to nepodceňuju. Stejěn první měsíc vývoje bude cílem vytvořit to API + web. Ale hlavní hlava tohoto je FunebrakCZ :). Já jsem hlavně realizátor celého projektu, vývoj klientů

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 12:10
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:20.8.2013 12:13

Neaktivní uživatel to jistě čte také.

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 12:13
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Neaktivní uživatel:20.8.2013 18:06

Jo, něco si z toho pravděpodobně odnes ;)

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 18:06
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Kit:20.8.2013 18:11

Ten router průběžně vylepšuji. Ten v dev-lighteru má sice trochu zpoždění za tím lokálním, ale třeba se ti také bude hodit.

Nahoru Odpovědět
20.8.2013 18:11
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 39 zpráv z 39.