IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Instance objektů

V předchozím kvízu, Online test znalostí PHP, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
MicBlack
Člen
Avatar
MicBlack:3.7.2018 20:32

Chtěl bych se zeptat - proč je tak důležité a doporučené používat Dependency Injection? Je to kvůli tomu, že se spoustou vzniklých instancí se server zatěžuje? Nebo to na výkon vliv nemá a spíš je to otázka estetiky?

Díky za odpovědi.

 
Odpovědět
3.7.2018 20:32
Avatar
Odpovídá na MicBlack
Martin Konečný (pavelco1998):3.7.2018 20:39

Ahoj, DI se používá proto, že by bylo moc složité ručně řešit všechny závislosti všech objektů. Tedy místo toho, abys předával závislosti ručně, jej za tebe předá jakýsi DI Container. Máš tím vytváření těch objektů nejen automatizované, ale i na jednom místě, takže když budeš závislosti určité třídy měnit, změníš je pouze u toho Containeru (nebo třeba ve frameworku Nette to řešíš skrze konfigurační soubory).

Nahoru Odpovědět
3.7.2018 20:39
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.