Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week

Diskuze: Jak začít

Aktivity
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:24.5.2016 18:09

Předem bych ti rád poděkoval milý čtenáři že jsi rozklikl i přes tak debilní název vlákna... Nic lepšího mě ale nenapadlo :D

Koupil jsem si celej seriál o tvorbě jednoduchýho cms. A když jsem to otevřel, zjistil jsem že mám určité mezery v php. A tím mezery myslím že vím co PHP je, k čemu se používá a to je vše :D

Proto se ptám, doporučíte mi nějaký článek zde na síti co by mi vysvětlil věci potřebné k tomu abych jen nekopíroval text? Rád uvítám i typy do začátků.

Zkušenosti mám s GML co je vlastně jazyk speciálně navržen aby do člověka dostal základy OOP. Takže uplně od nuly nejedu.

Předem děkuji!

Odpovědět
24.5.2016 18:09
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Michael Kufner:26.5.2016 0:17

Projeď si PHP od začátku, nikdo ti tu úplně neřekne co a jak dělat. Já jsem se PHP naučil asi takto:

  1. Základní syntaxe (podmínky, cykly, echo, var_dump).
  2. Databáze (začínal jsem na mysqli_*, teď frčí PDO)
  3. SESSION (kvůli přihlašování uživatelů)

...
Jakmile budeš umět tohle, můžeš si dělat třeba výpisy nějakých dat z tabulky, přihlašování, načti si o bezpečnosti (SQL injection, XSS). A pak už jen programovat, programovat. Docela mi pomohlo, když jsem už něco málo uměl kouknout na webtrh, vzít nějakou easy zakázku a na tom se prostě učit.. a učím se doteď :)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
26.5.2016 0:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.