Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Petr Nymsa:21.2.2013 17:04

Zdravím, tak nějak se sám prokousávám PHPčkem a rád bych si na svým osobním webu, který kompletně předělávám, udělal jednoduchý systém článků. Vím ,že tu je skvělý seriál o MVC, ale, přijde mi, že pro mé účely je zatím moc komplikovaný :D .. vím, že je snadno rozšiřitelný a bylo by lepší si rovnou udělat nějaký MVC. Každopádně, chtěl bych se vás zeptat, zda moje myšlenka, resp uvažování je správné. Na hlavní stránce by byl výpis aktuálních článků (něco jako zde). Po rozkliknutí by se zobrazl konkrétní článek. Sám pořádně nevím jak toho vše docílit. Články si buud dávat do databáze. Na té hlavní stránce bych asi vytáhl vševchny články a udělal odkazy na jednotlivé články, nejspíš pomocí nějakýho ID. Vybrané ID bych přes GET rozeznal a zobrazil správný článek. Je tato myšlenka správná, nebo úplně špatná ? Děkuji

Odpovědět
21.2.2013 17:04
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Kit:21.2.2013 17:12

Přes ID by ta URL vypadala trochu neprakticky. Také tahání všech článků z DB na titulní stránce bude asi trochu víc zatěžující. Spíš jen vybírat URL, titulek a perex, ale článek vytahovat až po kliknutí.

MVC je tady o trochu složitější, než je pro tvůj účel potřebné. Takže zjednodušit se dá.

Nahoru Odpovědět
21.2.2013 17:12
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
misa.kocour
Člen
Avatar
misa.kocour:18.4.2013 18:22

Ähoj,

mám prosbu. Zaujal mě článek Jednoduchý rs v PHP ( MVC ). Na konci je zmínka o dalsím pokračování ( instalace WYSIWYG editoru ). Existuje pokračování?

Díky Mišák

 
Nahoru Odpovědět
18.4.2013 18:22
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Nahoru Odpovědět
19.4.2013 8:38
You are the greatest project you will ever work on.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.