Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Diskuze: Komunikace přes bluetooth na lokálním zařízení

Aktivity (2)
Avatar
Jakub Volák
Člen
Avatar
Jakub Volák:2. července 12:43

Snažím se vytvořit webovou stránku v PHP, která by zobrazovala bluetooth zařízení v dosahu a po kliknutí na tlačítko u zařízení, by se odeslala zpráva přes bluetooth. Když tedy nahraji stránku na hosting a otevřu na jakémkoliv mobilním zařízení, aby se pro každé zařízení zobrazovaly bluetooth zařízení v dosahu. Není pro mě problém PHP, ale spíše nemohu najít technologii, která by mi umožňovala realizovat tento nápad. Moje otázka tedy zní, co byste mi doporučili za technologii pro realizaci?

Zkusil jsem: Již jsem zkoušel využít Node JS, ale ten zobrazuje bluetooth zařízení pouze na stroji, na kterém běží a ne, ze kterého se dotazuji na server, tedy z mobilu.

Chci docílit: Celý tento systém chci využít pro autorizaci, mezi dvěma mobilními telefony.

 
Odpovědět 2. července 12:43
Avatar
Ondřej Šrytr
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jakub Volák
Ondřej Šrytr:2. července 12:48

Ahoj,

obávám se, že technicky toto nebude možné. Jediná možnost asi bude si vytvořit aplikaci, která bude přímo využívat Bluetooth v mobilu.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět 2. července 12:48
Avatar
Roman
Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub Volák
Roman:2. července 13:10

Z podstaty bezpecnosti je to nesmysl. To by musel mit webovy prohlizec pristupova prava k hardwaru resp. systemu takovy, kdy muze vyhledavat okolni zarizeni. Takze chces z weboveho prohlizece skrz javascript spoustet commandy v systemu a to proste nesmi NIKDY jit. Ujasni si pojmy php bezi na serveru, na strane klienta bezi javascript. Tzn. php s tvym problemem vubec nesouvisi.

 
Nahoru Odpovědět 2. července 13:10
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jakub Volák
Člen
Avatar
Odpovídá na Roman
Jakub Volák:2. července 14:36

Ahoj, díky za odpověď. Chápu, že tedy prohlížeč nemá přístup k hardwaru. Jediné řešení je vytvořit si aplikaci přímo pro mobily. Díky za shrnutí.

 
Nahoru Odpovědět 2. července 14:36
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jakub Volák
Jaroslav Smrž:2. července 16:59

Ahoj, pokud mohu doporucit, udelej multiplatformni mobilni aplikaci pomoci Xamarin. Pokud ovladas alespon zaklady c#. NET, nebudes mit s tim problem. V soucasne dobe pripravuji serial o Xamarin zde na ITNetwork a toto je celkem dobry napad na pokrocilejsi priklad aplikace. Pokud tedy nespechas, v dohledne dobe se zde dockas tutorialu.

Nahoru Odpovědět 2. července 16:59
/* Life runs on code */
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub Volák
:11. července 11:21

možné to je. Dokonce mi přijde, že komunikace přes BT je zajímavý nápad. Ale nebude to realizovatelné tak jak myslíš, z internet serveru přes web stránku. PHP musí běžet na lokálním počítači a dále potřebuješ knihovnu pro PHP, která podporuje BT komunikaci.
Existují knihovny pro komunikaci přes COM a USB. Používám je už delší dobu ve Windows 7. Někde na netu jsem nedavno viděl příklad PHP programu pro komunikaci s mobilním telefonem přes COM/USB port.

 
Nahoru Odpovědět 11. července 11:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.