Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
discount week 80
Avatar
Martin Suchodol
Redaktor
Avatar
Martin Suchodol:12.4.2020 12:20

Ahoj, při učení v laravelu jsem se dostal do fáze kdy na testovací slack posílám notifikace. Ale narazil jsem na problém. A to když není slack dotupný tak se mi i tak akce po které následuje slack notifikace provede. Věřím že to co se stalo se na teoretické produkci asi jen tak nestane. Ale přiblížím o co jde.

Na základě zdejšího seriálu jsem si vytvořil jednoduché cms, když přidávám, edituji nebo mažu tak se mi o této skutečnosti odešle notifikace na slack. A zde je problém, dnes dospoledne mi trochu víc škitnul internet. Byl jsem asi 10 minut bez připojení. Ale i tak se článek smazal, Ale vyhodilo mi to chybu jelikož nemohlo dojít k odeslání notifikace. A má otázka zní jak ošetřit případ kdy bude cíl notifikace nedostupný (nemusí to být nutně slack, třeba email). Aby nedošo k dokočnení operace. Napadlo mě napřed pomocí podmínky ověřit dostupnost daného notifikačního kanalu, ale nejsem si úplně jistý jak to provést. Níže přikládám kód odstranění článku a jeho notifikace

try {
            $article->delete();
      $message = 'Byl odstraněn článek: ';
      $message .= $article->title;

      Notification::route('slack', env('SLACK_WEBHOOK_URL'))
        ->notify(new TaskCompleted($message));
        } catch (\Exception $exception) {
            return redirect()->back()->withErrors(['Při procesu odstraňování článků došlo k chybě.']);
        }
 
Odpovědět
12.4.2020 12:20
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.