Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Patrik Smělý (SogoCZE)
Tým ITnetwork
Avatar
Patrik Smělý (SogoCZE):6.3.2014 23:20

Ahoj chtěl bych udělat že když je člověk na stránce např. o mně tak aby se text "Domů" Změnil na text té stránky, stránky mám udělané přes php include neboli podle zdejšího tutorialu (v php jsem začátečník) napadlo mně že by se místo textu "Domů" dalo "<?php $nazev-stranky ?> a do podstránky by se vložilo toto "<?php $nazev-stranky ="O mně" ?>" asi to takhle nefunguje proto jsem se přišel poradit :D Díky za rady.
web: http://sogocze.g6.cz

Editováno 6.3.2014 23:20
Odpovědět 6.3.2014 23:20
PHP můj oblíbený jazyk......
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Patrik Smělý (SogoCZE)
Honza Bittner:6.3.2014 23:25

Echoval jsi ten název stránky do titlu?

Btw. bude lepší když se spíš začneš učit dál, tedy OOP a MVC... ;)

Nahoru Odpovědět 6.3.2014 23:25
Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat na cokoli se mě můžeš na https://github.com/HoBi/...
Avatar
Patrik Smělý (SogoCZE)
Tým ITnetwork
Avatar
Nahoru Odpovědět 6.3.2014 23:27
PHP můj oblíbený jazyk......
Avatar
Mark Vajšbejn:7.3.2014 0:51

Musíš dát pryč označení activu stránky, pokud na ní jsi a dále v php, tam kde máš stránku Domů napsat podmínku která kontroluje že je v url ?strana={NIC}, a nic je vlastně ?strana=domu nebo ?strana=domu a poté napsat echo které vypíše "Domů" nebo pokud se podmínka nesplňuje vycucat ?strana={toto_vy­cucat} dát to do switche, a vtom při každé stránce ve switchi dát třeba do ... nevím jak se to menuje ale třeba do $toto_je_ta_vec = "Napriklad stranka o mne"; a vypsat to echem.

Snažil jsem se to popsat tak aby jsi to pochopil. A doufám že to nedáš do googlu a nevezmeš prví věc co vidíš a neskopíruješ jí. (Známe se ;) )

  • Zdraví Mára, Sogo.
 
Nahoru Odpovědět 7.3.2014 0:51
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.