Diskuze: Název Stránky v PHP

PHP PHP Název Stránky v PHP American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Patrik Smělý
Tým ITnetwork
Avatar
Patrik Smělý:6.3.2014 23:20

Ahoj chtěl bych udělat že když je člověk na stránce např. o mně tak aby se text "Domů" Změnil na text té stránky, stránky mám udělané přes php include neboli podle zdejšího tutorialu (v php jsem začátečník) napadlo mně že by se místo textu "Domů" dalo "<?php $nazev-stranky ?> a do podstránky by se vložilo toto "<?php $nazev-stranky ="O mně" ?>" asi to takhle nefunguje proto jsem se přišel poradit :D Díky za rady.
web: http://sogocze.g6.cz

Editováno 6.3.2014 23:20
 
Odpovědět 6.3.2014 23:20
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na Patrik Smělý
Honza Bittner:6.3.2014 23:25

Echoval jsi ten název stránky do titlu?

Btw. bude lepší když se spíš začneš učit dál, tedy OOP a MVC... ;)

Nahoru Odpovědět 6.3.2014 23:25
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Patrik Smělý
Tým ITnetwork
Avatar
Avatar
Mark Vajšbejn:7.3.2014 0:51

Musíš dát pryč označení activu stránky, pokud na ní jsi a dále v php, tam kde máš stránku Domů napsat podmínku která kontroluje že je v url ?strana={NIC}, a nic je vlastně ?strana=domu nebo ?strana=domu a poté napsat echo které vypíše "Domů" nebo pokud se podmínka nesplňuje vycucat ?strana={toto_vy­cucat} dát to do switche, a vtom při každé stránce ve switchi dát třeba do ... nevím jak se to menuje ale třeba do $toto_je_ta_vec = "Napriklad stranka o mne"; a vypsat to echem.

Snažil jsem se to popsat tak aby jsi to pochopil. A doufám že to nedáš do googlu a nevezmeš prví věc co vidíš a neskopíruješ jí. (Známe se ;) )

  • Zdraví Mára, Sogo.
 
Nahoru Odpovědět 7.3.2014 0:51
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.