Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Aktualizovali jsme provozní podmínky. Pokračováním užívání sítě s nimi projevíte souhlas.
BF extended 2022
Avatar
Torhan Michal:18.3.2021 14:55

Zdravím. Dostal jsem za úkol spravovat web (mám pouze základy PHP a MySQL, dlouho jsem se tomu nevěnoval) , redakční systém založený na PHP a MySQL. Web jsme si stáhnul a nahrál do Netbeans, tabulky do MySQL, abych si mohl nějaké úpravy vyzkoušet nanečisto. Bohužel mi Netbeans a MySQL navzájem nekomunikují, web se zkrátka nezobrazí. Mohli by jste mi s tím pomoct, že by se někdo z vás na to mrknul, samozřejmě ne zadarmo. Díky ;)

 
Odpovědět
18.3.2021 14:55
Avatar
Jan Kerhart
Člen
Avatar
Jan Kerhart:18.3.2021 22:10

Ahoj,
buď jsi to pouze nesrozumitelně napsal a nebo v tom máš totální guláš :)

NetBeans je pouze editor, v tom budeš programovat, jelikož ale používáš PHP, což je serverový jazyk, tak potřebuješ webový server. Pro lokální testování doporučuji XAMPP. Do složky, kterou budeš mít v něm nastavenou vlož všechny soubory webu a tabulky importuj do MySQL. Potom budeš muset v configu webu nastavit přihlašovací údaje k tvé lokální MySQL (pozor, pokud tak neučiníš, tak se může stát, že budeš svojí lokální kopií nevědomě ovlivňovat ostrá produkční data na serveru!). V tuto chvíli by ti mělo již jít otevřít lokální verzi webu na adrese, kterou máš nastavenou v Apache (XAMPP) serveru. Jedná-li o nějaký složitější projekt, může být nutné upravit ještě nějaká další nastavení...

Až toto půjde, tak teprve budeš řešit NetBeans. Stačí otevřít pouze ten projekt. Já osobně NetBeans běžně nepoužívám, ale některé IDE se umí i sami připojit přímo k té databázi (mám za to, že NetBeans to taky umí). To ale není vůbec nutné, slouží to pouze k napovídání názvů z databáze a případně tvorbě struktury přímo z IDE. Pokud by jsi to chtěl používat, tak nastavíš ty stejné údaje, jako jsi nastavil do configu webu.

Pokud by jsi to chtěl pomoct zprovoznit nějak individuálně, popř. pomoct přímo i s vývojem webu, napiš mi do soukromé zprávy – diskuzní forum neslouží k inzerci :)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
18.3.2021 22:10
Avatar
Torhan Michal:22.3.2021 17:59

Špatně jsem se vyjádřil, samo používám NetBeans jako editor, podle tutoriálu tady na webu, XAMPP mám nainstalovaný taky. V MySQL mám tabulky importované, a NetBeans mám založený projekt s webem, který jsem stáhnul. Problém je, že se mi web nezobrazí, mám v tom guláš, pustím se do lekcí :). Děkuji za radu každopádně zkusím, popřípadě se ozvu.

 
Nahoru Odpovědět
22.3.2021 17:59
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.