IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: ochrana proti spamu

Aktivity
Avatar
Don
Člen
Avatar
Don:18.8.2012 15:56

Ahoj, tvořím menší web a řeším jak se bránit proti spamerům. Jde mně jen o způsob chránění při registrace nových uživatelů. Líbí se mně způsob ověření tu na DB. Napadlo mne něco jako mít v poli uložené věty s odpovědima a náhodně je generovat.

 
Odpovědět
18.8.2012 15:56
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Don
David Čápka Hartinger:18.8.2012 17:03

Vídám ochrany pouze stylu "Napiš slovy aktuální den v týdnu" nebo dokonce "Zadej aktuální rok". Asi to funguje, nezkoušel jsem :)

My máme samozřejmě také pole otázek a pole odpovědí, několik vybereme a správnou odpověď uložíme do session. Po odeslání se do session podíváme a porovnáme s tím, co poslal uživatel.

Nahoru Odpovědět
18.8.2012 17:03
You are the greatest project you will ever work on.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.