Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: PHP 8 Atributy a Symfony-Twig

Aktivity
Avatar
Lukáš Vavřík:29.12.2020 22:38

Ahojte ajťáci,

mám takový dotaz. Používám Symfony 5.2 a PHP 8.0 . Novinkou PHP 8.0 jsou Atributy. V Symfony nahrazují hojně používané anotace. Už jakou dobu googlím a nemůžu přijít na to, jak z oficiálních atrubutů

#[Route('/', name: 'user_index', methods: ['GET'])]

vytáhnout

{{ path ('user_index') }}

do twigu aniž by to PHP Storm neustále označoval jako chybějíci routu

Zkusil jsem: V oficiální dokumentaci k Symfony se píše, že se dají normálně využívat Atributy a nebo nastavit načítání pouze z anotací.
Zkoušel jsem atribut vložit jako

{{ attribute ('user_index') }}

ale atributy mají 2 parametry a ať jsem zkoušel jak zkoušel nepodařilo se mi to tam zadat. (Při zadání attribute a name route už PHP Storm nehází chybu, ale stejně to nefunguje)

dále jsem hledal způsob jak by PHP Storm generoval pouze anotace. Anotace mám nainstalované a normálně fungují. Ale ničeho jsem nedopátral. Pouze způsobu jak nastavit aby Symfony četlo jen anotace.

Chci docílit: Buď : aby mi PHP Storm generoval pouze anotace rout bez atributů skrz

php bin/console make:controller
php bin/console make:crud

Nebo : opravit či nějak jinak vymyslet jak do twigu zadat

{{ path ('user_index') }}

bez toho aniž bych musel vypínat globálně chybu :chybějící routa.(mohlo by se stát, že někde ta chyba bude skutečná a já ji díky tomu nenajdu)

 
Odpovědět
29.12.2020 22:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.