Diskuze: php, mysql, mvc, SELECT

PHP PHP php, mysql, mvc, SELECT American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
niderle.l
Člen
Avatar
niderle.l:25.6.2016 16:19

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak si mám správně předat parametry nebo co s tím mám vůbec dělat. Z databáze si natáhnu seznam uživatelů s jejich ID. Dále mám tabulku s úkoly, kde mám jak uživatele, který to vytvořil (to umím a není problém) a snažím se to dosadit do nového formuláře, kde vytvářím úkol. Možná bude jednodušší to vysvětlit na zdejším seriálu jednoduchý rekadční systém v PHP. Při tvorbě článku, tam potřebuji mít jeden select právě kde budu mít seznam uživatelů a já je sice umím zobrazit, ale potřebuji nějak uložit k článku ID uživatele, kterýho uvedu (nemusí odpovídat s právě přilášeným uživatelem). Nevěděl by někdo jak s tím naložit?
Děkuji

 
Odpovědět 25.6.2016 16:19
Avatar
Odpovídá na niderle.l
Dominik Gavrecký:25.6.2016 16:25

Toto je super prípad pre databazove relace v podstate vytvoríš novinku v tabulke news kde do stlpca autor zadáš jeho id. Ďalej to cez relaci spojíš s tabuľkou users.

Viac http://gml.vse.cz/…lady-db.html

Nahoru Odpovědět 25.6.2016 16:25
Hlupák nie je ten kto niečo nevie, hlupákom sa stávaš v momente keď sa na to bojíš opýtať.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.