Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: PHP OOP

PHP PHP PHP OOP American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
katrincsak:3.3.2015 11:21

Zdravím,

nadále pokračuji ve studiu PHP a narazil jsem na problém v pokračování a to kvůli OOP.

OOP se mi opravdu líbí a to hlavně kvůli přehlednosti kodu a celé struktuře, ale je to skoro "jak jiný jazyk" kvůli logice a způsobu zápisu. Zároveň je rozhodně lepší se do toho ponořit hned od začátku, než později.. Ale ? . . . Je lepší se tedy nejdříve učit podle špagetového stylu? Nebo rovnou jít na OOP? Problém ale je v tom, že spousta návodů, knih je podle špagetového stylu.

Prosím tedy o váš názor a případně doporučení knihy na OOP PHP a to ideálně od úplného počátku.

(Berte to z pohledu začátečníka)

Editováno 3.3.2015 11:23
 
Odpovědět 3.3.2015 11:21
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:3.3.2015 11:30

Ahoj,
hlavně, procedurální styl != špagetový kód. Je na programátorovi jak ten kód bude vypadat, sračka může být napsána i objektově, funkcionálně..

Rozhodně začít s čistým procedurálním php, získáš znalosti které bys možná při výuce objektu nezískal, více do toho jazyka pronikneš a ať si říká kdo chce co chce, procedurální styl není mrtvý, objekty nejsou všespásné.

Pokud si chceš jen tak psát webíky a programovat pro radost, klidně začni s oop, pokud to myslíš vážně, začni s čistým php.

Nahoru Odpovědět  +2 3.3.2015 11:30
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na katrincsak
Ondřej Štorc:3.3.2015 11:31

Řeknu ti to takhle, nejdřív musíš pochopit základní práci v PHP ( práce s IFem, SWITCHem, cykly atd.) což shrnuje zdejší základní tutoriali pro PHP, když se naučíš toto tak v klidu můžeš napsat nějaké jednoduché scripty pro tvoje stránky ( nebo si třeba něco málo upravit v WP atd.). A teprve až potom co zvládneš toto bych ti doporučil se vrhnout na zdejší tutoriíl pro OOP :)

Nahoru Odpovědět 3.3.2015 11:31
Život je příliš krátký na to, abychom bezpečně odebírali USB z počítače..
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
katrincsak:3.3.2015 11:54

Plánuji se tomu věnovat mnohem hlouběji, zkušenosti tak nějak již mám a jsem schopný i zpravit malou administraci pro web. Ale je to jak když si člověk vezme mísu a všechny ingredience tam nahází protože to je v receptu napsané. Nevím proč, ale jen vím, že když to tam bude, tak to výsledně vytvoří co má. (trošku přeháním, ale jen pro pochopení).

Učím se podle knihy, která by měla obsahovat defakto vše co bych měl potřebovat i když si asi koupím jinou knihu "Mistrovství v PHP -> od Apress" Protože některé věci tam jsou dost prapodivně popsané (v tom co mám). Např. Třídy. Absolutně jsem to od prvopočátku nechápal, až podle zdejšího návodu jsem absolutně neměl problém se do toho vnořit a maximálně se mi to zalíbilo. Ale právě že jsem si položil otázku, že je to jiné a kudy teda jít? Nebudou mi pak některé informace chybět? Má cenu ale nad tím ztrácet čas? atp..

Rozhodně jsem zastánce toho, že je potřeba pochopit základ. Abych věděl proč tohle a proč tamto a mnohem lépe se pak spolehnout na logiku než na paměť.

Zatím můj mistrovský výkon toho kam jsem došel je toto:
Práce s: if, ereg, for, while, operatory, formulář, funkce, $_POST atp..(hrubí základ)
http://test.elyz.cz/…zy/calc1.php

 
Nahoru Odpovědět 3.3.2015 11:54
Avatar
Odpovídá na katrincsak
Michal Šmahel:3.3.2015 18:11

Uč se to klidně ve strukturovaném. V OOP je to pak stejné, akorát to používáš jiným způsobem a jinak nad tím myslíš. Proto je jedno v čem jsou ty tutoriály, když chápeš princip OOP, vždy si to do něho předěláš.

Nahoru Odpovědět 3.3.2015 18:11
Nejdůležitější je motivace, ovšem musí být doprovázena činy.
Avatar
Odpovídá na katrincsak
Michal Žůrek (misaz):3.3.2015 18:16

pokud ty výhodo toho OOP vidíš už teď, tak programuj rovnou objektově. Strukturovaně vyvíjí ti co nejsou tak zkušení aby cítili, že když je logika, HTML výstup a komunikace s databází v jednom souboru, tak je někde chyba.

Když jsi schopný napsat program objektově, tak ho jsi schopný nějakým způsobem napsat i bez objektů, ale proč bys to dělal, že? :)

Nahoru Odpovědět  -1 3.3.2015 18:16
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.