Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Diskuze: Předuložení několika článků do DB

Aktivity
Avatar
Nocik
Tvůrce
Avatar
Nocik:22.12.2019 14:15

Zdravím, mám mírně upravený CMS zde z tutoriálů (mírně.. no už trochu více..ale to je jedno). Rád bych si přidal na svůj blog tzv. "předchystání" si článků do předu, že by byly uloženy v DB s konkrétním datem, kdy se mají zveřejnit. Jde mi čistě o logické uvažování nad tímhle problémem, popř. co je nejlepší řešení..

  1. Udělat kopii databáze, kam by se předchystané články ukládaly a s určitým datem, by se přesunuly do hlavní DB, ale to mi přijde zbytečně moc náročné do všech stran, ikdyž bych se toho zas tak moc nebál.
  2. Mít u každého článku hodnotu bool, jestli je zveřejněn nebo ne + datum kdy má být zveřejněn.

Popř. nemáte někdo lepší, elegantnější nápad? nebo cokoliv jiného? :)

PS: Nevím jak tohle nazvat, takže sem to ani nezadával do googlu, jestli najdete během sekundy odkaz na strukturu databáze pro ukázku, tak budu moc rád :)

S pozdravem a přáním hezkých svátků,
Nocik :)

Odpovědět
22.12.2019 14:15
Vítězství je stav mysli.
Avatar
Mouser
Člen
Avatar
Odpovídá na Nocik
Mouser:22.12.2019 15:30

Ten bool sloupec na tohle ani nepotřebuješ. Stačí ti přidat sloupec pro datum zveřejnění, a v aplikaci pak zobrazíš jen články, které tohle datum zveřejnění mají menší nebo rovno než aktuální datum. Keep it simple. :-)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
22.12.2019 15:30
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Nocik
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Mouser
Nocik:22.12.2019 15:34

Jaj.. já nad tím přemýšlel jak to udělat co nejlepši a očividne sem nad tím přemýšlel až moc

Nahoru Odpovědět
22.12.2019 15:34
Vítězství je stav mysli.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.