Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Diskuze: Ranklist

Aktivity (4)
Avatar
Michael Kufner:22.8.2015 23:39

Ahoj, rád bych se s vámi poradil ohledne pár veci souvisejicich s vyvojem ranklistu.
Na detailu dane stranky si uzivatel vyplni, ze chce byt informovan pokud se domena uvolni, nebo se zmeni jeji rank (p nebo s to uz je jedno). Zapise se s mailem a danou url do databaze a script pak nejak checkne, jestli se jedna z tech vecich nezmenila. Napada me pomerne slozity zpusob, snad mi poradite nejaky lepsi. Napadlo me 1x za den pres cron aktivovat php script, ktery nacte akt. udaje o url a vzapeti je porovna s posledni kontrolou uzivatele. Pokud tam bude zmena, tak odesle email. Docela mi vadi, ze je to pres cron, napada vas nejaky jiny zpusob?

A druha vec, se kterou si nevim rady je to, jak ziskat vypis expirovanych domen. Napadlo me to resit jiz pres nejaky hotovy vypis, tak jen nacist udaje z cizi stranky, ale opet, treba existuje lepsi zpusob.

Dekuji za precteni a rady :)

 
Odpovědět
22.8.2015 23:39
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
katrincsak:23.8.2015 12:37

Obávám se že cron je jediná asi nejspolehlivější věc. Pak už jedině script aktivovat po nějaké akci na webu, aby došlo k pokynu, ale to už moc spolehlivé není nebo může být zatěžující. Maximálně udělat timer a na ten timer by se dělal dotaz z aktivity na webu a pakliže by timer byl větší, tak by se to spustilo. Ale stále je to kontrola dle aktivity na webu.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
23.8.2015 12:37
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.