Diskuze: Redakční MVC - nastavení .htaccess

PHP PHP Redakční MVC - nastavení .htaccess American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Roman Kocián:8.5.2016 12:38

Ahoj, mám hotový jednoduchý redakční systém MVC zde na itnetworku. Dodělal jsem si do něj kategorie. URL cesta ke kategorii je: domena/catego­ry/nazev-kategorie a ke článku: domena/article/na­zev-clanku. Potřebuji zjistit jaké pravidlo přidat do .htaccess, aby se "category" a "article" před názvem nezobrazovaly?

Díky za odpověď a čas:)

 
Odpovědět 8.5.2016 12:38
Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Roman Kocián
Jindřich Máca:8.5.2016 13:43

Ahoj, to jednoduše neuděláš, konec tečka. Ta URL, kterou tam uživatel zadá musí být unikátní identifikátor toho, co chce. Představ si, že uživatel zadá např. domena/test. Jak Ty poznáš, jestli test je kategorie nebo článek? Musel by jsi to jedině směrovat na stejný controller, který by např. nejdříve hledal v názvech kategorií a následně v názvech článků. Samozřejmě kategorie a článek se stejným jménem by se pak navzájem překrývali apod. Zkrátka z té URL musí být nějak jasně poznat na co se ptáš, nebo na straně serveru musíš vyhledávat ve všem. :)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět  +2 8.5.2016 13:43
Avatar
Odpovídá na Jindřich Máca
Roman Kocián:8.5.2016 14:12

Díky za osvětu - to mě nenapadlo s tou stejnou URL na článek jako na kategorii..

 
Nahoru Odpovědět  +1 8.5.2016 14:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.