Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Diskuze: Tasky v PHP

PHP PHP Tasky v PHP American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
maxijoey
Člen
Avatar
maxijoey:12. ledna 14:05

Zdravím vás přátelé,
Potřeboval vědět něco o PHP a tascích na winwdows serveru. Takže, mám 10 scriptů. Pak jeden hlavní, který mám umístěný v tasku na serveru. Vykonává se každé 3 hodiny, to je vedlejší ale. V tomto hlavním je postupně voláno(includovano) všech těch 10. Jenže ono to trvá jak jednou postupně. A mě napadlo pro každý z těch scriptů vytvořit task a spouštět je všech 10 ve stejný čas. A ted co mě trápí.. jak se to zachová? poběží skutečně ty scripty ve stejný čas všechny naráz? Nebo je bude PHP stejně zpracovávat postupně? Dál, každý script je náročný na pamět. Nedojde tam k nějakému přetečení nebo odstavení scriptu pokud by došla operační pamět náhodou?

 
Odpovědět 12. ledna 14:05
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Odpovídá na maxijoey
Petr Čech:12. ledna 18:43

Chceš volat ty tasky jako request na server, který potom zpracuje třeba Apache, nebo jako samotné PHP, tedy něco jako php -f myscript.php ?

Nahoru Odpovědět 12. ledna 18:43
the cake is a lie
Avatar
maxijoey
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
maxijoey:12. ledna 22:12

To druhé :-)

 
Nahoru Odpovědět 12. ledna 22:12
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Odpovídá na maxijoey
Petr Čech:13. ledna 0:45

Tak to se asi budou zpracovávat paralelně, protože každé by mělo dostat vlastní PHP proces, který bude operovat sám. Je možné, že tam je schválně nějaká zrada, ale nevím o tom a nevím o důvodu, proč by tam měla být.

Nahoru Odpovědět 13. ledna 0:45
the cake is a lie
Avatar
maxijoey
Člen
Avatar
maxijoey:13. ledna 21:12

Dobře díky zkusím to. :-) Ale ještě jedna otázka, vlastně už tam je. Co když začne docházet pamět? Počká si php na uvolnění a bude pokračovat nebo to utípne?

 
Nahoru Odpovědět 13. ledna 21:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.