IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
relycanx
Člen
Avatar
relycanx:16.11.2013 14:56

Měl bych dotaz ohledně jazykových formátů - vždy když jsem pracoval v PSPadu a měl jazykovou sadu UTF-8, tak stejně mi to v prohlížeči házelo místo správné diakritiky jakési kosočtverce a v nich otazníčky. Vždy jsem to řešil tak, že jsem v nabídce nahoře dal format -> UTF-8, uložil a vše bylo v pořádku. Bohužel v Netbeans nevím jak na to. Můžete mi prosím říct, v čem mám chybu? v tom PSPadu, když jsem změnil formát, tak se nic v mém zdrojovém kódu nezměnilo, jen mi to prostě tu diakritiku zobrazovalo tak jak má být, není to divné? :D

 
Odpovědět
16.11.2013 14:56
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na relycanx
David Čápka Hartinger:17.11.2013 12:00

Pokud píšeš kód v IDE, tak nemusíš žádný formát řešit, diakritika bude fungovat vždy. Problémy způsobují pouze editory typu PSPad.

Nahoru Odpovědět
17.11.2013 12:00
You are the greatest project you will ever work on.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.