IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Validátor dávkových souborů

Aktivity
Avatar
Jan Barášek
Tvůrce
Avatar
Jan Barášek:20.1.2014 18:02

Ve škole (opět) probíráme dávkové soubory a mě z nich už tak trochu "hrabe". Tak abych zabil čas a nemusel se nudit, tak jsem si o dvouhodinovku vytvořil vlastní validátor, který dokáže odhalit většinu častých chyb, poradit jak co zlepšit, vysvětlit co jaký příkaz přesně bude dělat, najít časté syntaktické chyby, najít a pokusit se opravit "prasárny" a mnoho dalšího. Nemám tento "validátor" ještě moc vyladěný, testoval jsem ho na dávkách, které se učíme, takže to pro základní a předběžnou kontrolu stačí. Hodí se zejména ve chvíli, když si nejste jisti syntaxí. Člověk chybu snadno přehlédne, program nikoli.

Výpis z validátoru na screenshotu je dostupný zde: http://baraja.cz/…validate.php?…

Zdroják z testované dávky je zde: http://baraja.cz/?…

Pokud si chcete nechat zvalidovat jakýkoli váš dávkový soubor, tak ho můžete nahrát zde: http://baraja.cz/?…
je ale nutné v pravém menu označit, že se jedná o dávku. Po nahrání vás web sám vyzve, jestli nechcete dávku zkontrolovat.

Budu rád za nahlášené chyby a nepřesnosti. Ladil jsem to jen na základní příkazy, nic profesionálního od toho nečekejte. Nicméně tento validátor může přinejmenším pomoci při studiu, protože vysvětluje, jak co funguje přímo na vašem kódu.

PS: O žádném validátoru na BAT soubory nevím, natož o českém, třeba se to bude někomu hodit a aspoň pomůže rozšířit databázi zdrojáků, chci z toho udělat centrálu na snadné hledání kódů všeho druhu.

Odpovědět
20.1.2014 18:02
Chci naučit počítače přemýšlet a změnit tak svět vyhledávání.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.