Pohodový přivýdělek, PHP a MySQL, 350 Kč/hod. z domova. Chceš? Klikni pro více info.
Avatar
Iwitrag
Člen
Avatar
Iwitrag:6.12.2017 15:00

Ahoj,

rozhodl jsem se, že rozvolním studium na škole a jak bude víc času, najdu si práci na částečný, nebo plný úvazek. Rád bych si našel práci související s vývojem nějakých webových aplikací.

S vývojem webových aplikací moc zkušeností ale nemám, dělal jsem asi dva roky čistě v neobjektovém PHP, MySQL, trocha JS... ale to bylo už nějaký ten pátek zpět. Mezitím se doba o dost posunula, všude OOP, MVC, frameworky, one-page aplikace... to vše bych rád dohnal.
Do OOP se už asi rok snažím proniknout, návrhové vzory, čtení kódu, vhodná řešení určitých problémů, ...
Programování jako takové, čtení dokumentací a schopnost učit se, to není problém. Tyhle schopnosti mi darovala škola.

Momentálně přemýšlím nad tím, jakému PHP frameworku obětovat svých několik příštích měsíců života k jeho naučení. Jak jsem pochopil, všechny nejpoužívanější fw stojí na MVC a OOP, takže nějaké ty základy bych měl pochytit, ať už si vyberu jakýkoliv fw.

Proto mě zajímá jiné kritérium – a tím je zaměstnání. Rád bych v budoucnu (~ 5 let) vycestoval a pracoval v zahraničí. Chápu, že České Nette není v zahraničí tak známé (aspoň podle zahraničních nabídek práce). Většinou převažoval Laravel a Symfony.

Jenže...

někde je potřeba začít, na škole ještě pár let budu (navazující studium) a proto bych si rád našel něco v ČR. A tady jsem narazil na opačný extrém, drtivá většina nabídek zmiňuje Nette, ale třeba Laravel jsem našel jen u jediné aktuální nabídky.

A teď babo raď :)

(Zatím u mě vede Symfony – používá se jak v zahraničí, tak u nás.)

 
Odpovědět 6.12.2017 15:00
Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Iwitrag
Jindřich Máca:6.12.2017 15:13

Ahoj, budu stručný. Myslím si, že Symfony je ve Tvém případě dobrá volba. :) V podstatě sis to zanalyzoval sám a já s tím mohu pouze souhlasit. :)

 
Nahoru Odpovědět  +2 6.12.2017 15:13
Avatar
Odpovídá na Iwitrag
Martin Štěpánek (Enormyk):6.12.2017 16:52

Přesně tak, data už jsi nasbíral. Na českém trhu Nette, na cizím Symfony nebo Laravel. A máš taky pravdu v tom, že jsou všechny hodně podobné a naučení jednoho by ti rozhodně měsíce zabrat nemělo.

Naučení na použitelné úrovni (abys byl schopný v něm napsat aplikaci, nebo navázat na vývoj) by ti měly stačit dny/týdny. Takže podle mě není zase takové problém se jich naučit klidně více :-)

Nahoru Odpovědět  +1 6.12.2017 16:52
Nesnáším, když někdo u if nepoužívá {}, byť se jedná o jeden řádek.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.