Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Diskuze: Vyhledávací algoritmus: seřazení stránek podle toho kolikrát se na webu dotaz vyskytuje

PHP PHP Vyhledávací algoritmus: seřazení stránek podle toho kolikrát se na webu dotaz vyskytuje American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Matěj Strnad:28. června 21:04

Db mi na dotaz dá nějak výsledky a to co mě vrátí se mě vůůbec nelíbí. A tak se chci zeptat jak udělat algoritmus který by zjistil kolikrát se to na tom webu ten dotaz vyskytuje a podle toho je seřadil. A ještě chci aby to bylo docela rychlé a nenáročné na server. P.S: nemusíte posílat celé kódy potřebuji se jen od něčeho odpíchnout ;) (Db: MySQL, chci to udělat v PHP)

Chci docílit: Kvalitních výsledků? :D

Editováno 28. června 21:06
Odpovědět 28. června 21:04
Ty vaše internety!
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Matěj Strnad
Petr Čech:28. června 21:38

Bylo by dobré ukázat, co už máš a jak to ukládáš.

Nahoru Odpovědět  +1 28. června 21:38
the cake is a lie
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Matěj Strnad:29. června 6:55

Do db ukládám title a popis ( nechce se mě psát ten divný název :) ) a body které už dají roboti a zatím řadím výsledky podle těchto bodů ( to mě udělá DB )

Nahoru Odpovědět 29. června 6:55
Ty vaše internety!
Avatar
Tomáš Martin Holub:24. července 13:37

Já bych to asi udělal tak že, když někdo vyhledá stránku a bude se hodně shodovat s jinou stránkou přidá se jí bod a čím vyšší bod tím výš bude stránka.

 
Nahoru Odpovědět 24. července 13:37
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:24. července 14:21

Ja tomu treba stale nerozumim, na co se vlastne ptas, co ten tvuj program dela, co mas hotove a tak.

'Db mi na dotaz dá nějak výsledky' - to je normalni tabulka s vysledky

'se mě vůůbec nelíbí' - toto prave nedava smysl. Tabulka je tabulka, neni ani hezka, ani oskliva, je tabulkovata. Asi kouris dobry matros :)

'A tak se chci zeptat jak udělat algoritmus který by zjistil kolikrát se to na tom webu ten dotaz vyskytuje a podle toho je seřadil' - toto taky moc nedava smysl. Sql dotaz se na webu obvykle vyskytuje jen jednou. Malokdy je pripad, ze se ptas vickrat na to same a nepouzijes data z predchoziho dotazu.
Pokud mas pocit, ze potrebujes mit o sql dotazech prehled, tak si je prepis do jednoho php souboru, dotazy.php a ten pak includuj do vsech stranek.
Bavime se o sql dotazech? Nebo myslis pojmed dotaz neco jineho? Treba vyhledavaci dotaz, search query, policko vyhledat na webu?

Nebo myslis neco jako ten cloud ? Takovy ten graficky s nejvice s nejhledanejsimi slovy, kde je to serazeno abecedne, ale nejvice hledana slova jsou vetsi nez ty mene casta? To by se resilo ukladanim kazdeho hledaneho slova a pripocitavanim +1 do slovniku. Pak z toho vemes top10. A procentne rozpocitas velikost pisma.
Pr.
a 5x, b 3x, c 1x - pocty slov
5 + 3 + 1 = 9
a 5/9, b 3/9, c 1/9 - velikost pisma
pro 0.5 = 50%, zvolis treba pismo 24 px, min 8 px, max 36 px
a = 5/9 * 48 = asi 5/10 * 48 = 24 px
b = 3/9 * 48 = 48 / 3 = 16 px
c = 1/9 * 48 = 48 / 9 = asi 5 ... min je 8 px
A dalsi podminku bych zvolil slovo delsi jak 3 znaky.
A jednou za cas bych vysledky promazal, nechal treba top 100, vsechny cisla podelil hodnotou max(cisla)/100. 'a' je ted 5, nove 5 / (5/100) = 100, b 3/5/100 ... Pripadne nejake rozumne deleni, aby bylo mozne menit poradi top10 a nezustalo dlouhodobe stejne.

'nemusíte posílat celé kódy potřebuji se jen od něčeho odpíchnout '
Jo, to my taky. Bez kodu nebo naznaku, jak si to predstavujes nemame zadnou predstavu, co vlastne chces a jak to ma asi fungovat.
Musis to napsat tak, aby to pochopila i 7 leta holcicka. Zkus to sve zadani, slovo od slova rici treba mamce. A jestli pochopi, co chces, tak ja jsem jelen. Ale nesmis ji k tomu rici zadne dalsi slovo, jako nam. Cokoliv se te zeptat, ze vic rici nesmis.

 
Nahoru Odpovědět 24. července 14:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.