Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Zakázka - doladění - iframe a session chyba.

Aktivity
Avatar
Michal Koníček:31.5.2018 14:01

Dobrý den,

Měl bych na vás dotaz a zároveň poptávku po vyřešení následujícího problému. Jsem student a snažím se nějaký způsobem naučit jazyk PHP a vytvořit webové rozhraní pro vzdálený přístup k různým měřením, které jsou založené na platformě arduino. Projekt mám již dá se říci funkční, ovšem naskytl se zde problém, který nedokážu vyřešit.

Ve zkratce řečeno problém je v session, ve které mám uložené jméno přihlášeného uživatele, která se ale ztrácí při použití iframe (nebo dochází k problému různých session Id ?) a proto ji nemohu načíst do skriptu, který se stará o zápis dat.

Logika webu je tvořena tak, aby se návštěvník zaregistroval a následně přihlásil do webového rozhraní. Pokud se takto přihlásí, vybere v menu měření č.1. Po kliknutí se provede skript s podmínkami pro vstup do měření (vstup je omezen pouze na jednoho uživatele, nesmí dojít k tomu aby měřilo více lidí naráz). Po splnění těchto podmínek je uživatel dále přesměrován do samotné stránky s měřením. Samotné měření je naprogramované v paměti arduino (jako HTML stranka s ovládacími tlačítky a s tlačítkem pro zápis dat do databáze). Toto měření vkládám do stránky na web pomocí iframu. Pomocí iframu je taktéž vložen pohled z webové kamery, která snímá probíhající měření. Arduino se připojuje jako client k webovému serveru a metodou GET po stisknutí tlačítka (přes webové rozhraní v tom iframu) odesílá naměřené údaje do php skriptu, který zajišťuje zápis hodnot. Tady nastává ten problém… zápis hodnot z arduina proběhne v pořádku, čas měření (php funkce) se taky zapíše, jen se nezapíše uživatel, který toto měření naměřil. Toto jméno uživatele si „tahám“ s sebou v Session. Myslel jsem, že stačí k skriptu, který se stará o zápis načíst tuto session

Například jako $Uzivatelske_jme­no=$_SESSION['prih­laseny_uzivatel']; a zapsat s ostatními daty. Ovšem tohle nejde. Vše se zapíše a uživatel ne. Pokud spustím skript samotný v adresovém řádku, naměřené hodnoty budou samozřejmě prázdné, ale datum se zapíše a i tento přihlášený uživatel. Problém tedy musí být v session, která neprojde přes přes ten iframe, nechápu jak to funguje a jak tyto session spojit (převést, aktualizovat ?), nebo prostě, jak docílit zápisu s ostatními hodnotami.

Pokud by někdo tušil o čem mluvím a věděl jak by tuto chybu šlo opravit (Arduino bych chtěl obejít), ocenil bych pomoc a za dopsání a vyřešení tohoto problému bych samozřejmě zaplatil (požaduji i cenový odhad za práci, abych byl v obraze). Preferuji teamviever a případný internetový hovor.

Děkuji a těším se odpověď na konicek29@seznam.cz

 
Odpovědět
31.5.2018 14:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.